V. BÍTEŠ B RADOSTÍN N. O. 1:1

Ve Velké Bíteši toho hrstka věrných diváků při mužském mistrovském loučení s rokem 2013 mnoho neviděla. „Myslím si, že bod získaly obě strany zaslouženě. Utkání poznamenal těžký terén, který kombinacím nepřál. Radostín měl asi víc náznaků šancí, ale spíš se hrálo mezi vápny, a tak šlo o typický remízový zápas," zhodnotil duel domácí kouč Lukáš Pohl.

Zajímavé chvíle navíc přišly v rozmezí pouhých šesti minut. V 63. hosté kopali hosté rohový kop, po němž míč zapadl do skrumáže, domácí jej neodkopli a celou situaci vyřešil přibíhající Promberger, který balon důrazně poslal za záda Michala Pelána. O vyrovnání se postaral v 68. minutě Rozum, jenž pádil po pravé straně na brankáře, vystřelil a jeho ránu si hosté nešťastně srazili do sítě.

Góly: 68. Rozum 63. Promberger. Rozhodčí: Ryšánek. ŽK: 1:0. Diváci: 40. Poločas: 0:0. V. Bíteš B: M. Pelán Láznička, Suchý, Klusák, Rašovský Paprskář, Valsa (64. Rozum), Škorpík (46. T. Loup), Hemala (76. Kerber), Jelínek (46. Plechatý) Vařílek. Radostín n. O.: Dupal Fňukal, Kohout, Dvořák, Oulehla Večeřa (64. Fabík), Kovář, Vokoun (81. Berka), L. Kozel J. Kozel, Promberger.

KŘIŽANOV KNĚŽICE 4:0

Křižanovští věděli o co se hraje, důležité body před zimní pauzou nutně potřebovaly, a tak hned o začátku udávali tempo hry. Domácí trenér Milota poslal na hřiště novou útočnou dvojici Klimeš Štěpánek a jeho tah se ukázal být mistrovským. Prvně jmenovaný nejdříve zužitkoval centr Lukáška, když si šikovně zaběhl za obranu. Poté si se svým parťákem vyměnil míč a Štěpánek přízemní střelou na zadní tyč zvýšil na 2:0.

Možný odpor hostů srazil už po třiceti vteřinách po návratu z kabin Štěpánek. Ihned po rozehrávce nakopli stopeři balon vpřed, Klimeš ho prodloužil hlavou na Štěpánka a ten podruhé v zápase zavěsil. Letošní novic v základní sestavě tak dokonale splatil důvěru trenéra, který na hráče B-týmu před posledním duelem ukázal. Od té doby už se hrálo jen na jednu branku, Křižanovští si vytvářeli spoustu šancí. Otázkou zůstávalo, kolik jich zvládnou proměnit. Gólovou radost si nakonec užili ještě jednou, když výrazný tlak potvrdil nádherným gólem na 4:0 Kubiš. U zrodu celé akce stála Nobichtova přihrávka do uličky, Kubiš ve vápně obelstil obránce a jeho bomba se od břevna odrazila na čáru a zaplula za břevno.

Góly: 10. Klimeš, 36. a 46. Štěpánek, 78. Kubiš. Rozhodčí: Podoba. ŽK: 1:1. Diváci: 40. Poločas: 2:0. Křižanov: Bajer Navrátil (17. Kaštan), Střecha, Burian, Milota Lukášek (84. Flídr), Nobicht, Trnka, Kubiš Klimeš (71. Král), Štěpánek (76. Hibš). Kněžice: Kourek J. Kříž, J. Diviš, V. Diviš, Zelenka Jurka (62. V. Pejchal), Vlček, Salák, M. Kříž (84. Hauser) J. Pejchal, Krupica (75. Adam).

BYSTŘICE B PŘIBYSLAVICE 2:1

Trenér Haluška musel před zápasem opět řešit složitý rébus, komu ze svých hráčů do pole předhodí brankářské rukavice. V minulém utkání chytal zkušený útočník Horák, tentokráte se mezi tři tyče postavil stoper Zítka.

„Martin (Horák) po minulém představení nedostal důvěru," vysvětlil změnu rozesmátým hlasem Martin Haluška.

Jeho svěřenci měli v celém zápase velkou převahu, ale dopláceli na jednoduchou věc netrefovali zařízení. Do sítě se hráči trefovali jen po rohových kopech. V 10. minutě se ujala hlavička Čejky, 0:1. Na další gólový roh se čekalo až do 80. minuty, kdy se do vzduchu zavěsil Patrik Nepejchal. Obrat dokonal o chvíli později přesnou hlavičkou Michal Svoboda.

„Za tři body jsme strašně šťastný. Při našich problémech s gólmany šel do branky stoper Zítka, měl jsem z toho strach, bál jsem se, že nezachytá," uvedl viditelně dobře naladěný kouč Haluška.

Góly: 80. P. Nepejchal, 83. Michal Svoboda 10. Čejka. Rozhodčí: Licek. ŽK: Bez karet. Diváci: 30. Poločas: 0:1. Bystřice B: Zítka Kadlec (46. Marek Svoboda), J. Svoboda, Buchta, Michal Svoboda O. Hájek, Špatka, P. Nepejchal (89. Urbánek), Holý Horák, Čech. Přibyslavice: K. Svoboda Kovář (60. Masopust), M. Karafiát (87. Štveráček), Sekerka (85. J. Karafiát), Čejka Mrkvica, Picmaus, D. Samek, I. Samek Škorpík (61. Jež), Palát.

MĚŘÍN ŠEBKOVICE 4:1

Měřínští šli za svým cílem hned od začátku. Už ve 3. minutě se řítil sám na brankáře Šoukal, ale střelecký prach mu po minulém týdnu zvlhl. Na gól si tak diváci museli počkat „až" do 9. minuty, kdy se po sérii rohů prosadil hlavou Chaloupka. Přetrvávající tlak Měřína vyústil v krásnou kombinaci, na jejímž konci stál Řezníček, 2:0. Chvíli po něm se prosadil z vápna Robotka a po půlhodině to bylo 3:0. Za profesorské dohrání půle potrestal domácí z ojedinělé akce Durda.

Po přestávce hned třikrát postupoval nejlepší střelec soutěže Šoukal sám na bránu, ale buď pálil do tyče, nebo do brankáře. Jak se zakončují úniky, mu tak musel předvést v 67. minutě Řezníček. „S výkonem jsem nadmíru spokojený. Jsem rád, že jsme kvalitní podzim zakončili vítězstvím i dobrou hrou," těšilo domácího trenéra Petra Munducha.

Góly: 9. Chaloupka, 23. a 67. Řezníček, 31. Robotka 43. Durda. Rozhodčí: Nechvátal. ŽK: 3:2. Diváci: 110. Poločas: 3:1. Měřín: Sysel Matoušek, Kružík, Doležal (84. Letmajer), Bublan Chaloupka (70. Hrůza), Řezníček, Jonáš (60. Kučera), Procházka (77. Uchytil) Robotka (85. Smejkal), Šoukal. Šebkovice: Kuba Říha (62. Kořínek), Konvalinka, Hrůza, Hrbáček Večeřa (90. Rygl), Kotačka, Roupec, Přibil (75. Uhlíř) Chytra, Durda.