HARTVÍKOVICE – MORAVEC 1:7

Už samotný začátek nevěstil pro domácí nic dobrého. Hosté z první vážnější příležitosti nastřelili tyč a brzy se z dálky trefil pod břevno Slavíček. Moravec ještě do poločasu zvýšil Tomášem Toufarem. Hartvíkovice ožily až po dvojnásobném střídání a změně rozestavení se dvěma útočníky ještě před odchodem do kabin. Nováček začal druhé dějství mnohem lépe, ale řadu šancí nevyužil. David Kopuletý neproměnil penaltu. Pak měli po dvou tutovkách Martin Sýkora a Martin Kopuletý, ale nevyužili ani situaci tváří v tvář gólmanovi. Pak ještě měl možnost Jakub Sýkora, ale kromě Pokorného přeloboval i jeho branku. Tým ze Žďárska přečkal tlak a pak do otevřené obrany pětkrát udeřil. Hostitelé se dočkali až v závěru, kdy se trefil Martin Kopuletý.

Góly: 84. Martin Kopuletý – 20. Slavíček, 24. a 90. T. Toufar, 64. Červinka, 68. a 72. Juračka, 76. Hanák. Rozhodčí: Burza. ŽK: 2:0. Diváci: 100. Poločas: 0:2. Moravec: Pokorný (76. Fiala) – Kudiovský, T. Toufar, Juračka, Červinka, Urbánek, Kachlík, Černý, Slavíček (69. Hanák), Broža, R. Toufar.

KNĚŽICE – ŠTĚPÁNOV 1:1

První poločas byl vyrovnaný a na šance se čekalo marně. Až těsně před odchodem do kabin propadli domácí v obraně a hostující Jan Veselský toho náležitě využil a postaral se o gól do šatny. Kněžice tedy měly ve druhé půlce jasný cíl, manko smazat, takže se vrhly do útočení. A nakonec byly za snahu odměněny. Sobotka byl faulován ve vápně, a i když se mu moc nechtělo, nakonec šel penaltu i kopnout, a byl úspěšný. „Bylo to trochu komické, nikomu z kluků se kopat nechtělo, protože už byli unavení. Za vyrovnání jsme rádi, ale je to zase ztráta. Na pohled to byl dobrý fotbal, měl nasazení. Ale mrzí mě, že se tam začalo přiostřovat, hráči i diváci začali pokřikovat na rozhodčího, který to na obě dvě strany nezvládl,“ hodnotí trenér Kněžic Roman Vyskočil.

Góly: 83. Sobotka (PK) – 45. Veselský. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 3:4. Diváci: 70. Poločas 0:1. Štěpánov: Jílek – Hrubeš, Novák, Kutnyk, Sedláček – Samek, Kovalchuk, Fiala (79. Buček), Veselský – Šikula, Ludvík.

KŘOVÍ – DUKOVANY 0:8

Zcela jednoznačná partie byla v Křoví k vidění od prvních minut. Dukovany byly jasně lepším týmem a domácí prakticky nepouštěly přes polovinu hřiště. Od první branky v domácí síti tak byla otázkou pouze konečná výše skóre. „Měli jsme problémy se sestavou, z níž nám vypadli tři hráči, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Soupeř byl dnes tak o dvě třídy lepší, konečný výsledek je hodně nedůstojný,“ řekl k zápasu asistent trenéra Křoví Lukáš Midrla.

Góly: 16. a 25. Koníř (druhý z PK), 33., 39. a 90. Prokeš, 60. Černý, 75. Kunc, 87. Jašek. Rozhodčí: Karlík. ŽK: 3:2. Diváci: 110. Poločas: 0:4. Křoví: Sára – Kašpar (83. Karásek), Kalvoda, Šustáček (36. Mencler), Ghartey – Pollák, Kováč (46. Bartošek), Kalina, Roštinský – L. Němec, M. Němec.

MĚŘÍN – RAD. SVRATKA 6:2

Domácí vlétli do utkání jako uragán a ve 30. minutě svítilo na tabuli skóre 4:0. Hlavní podíl na tom měl výborně hrající Bublán, který stihl hattrick. Neustálý presink dělal obraně Radešínské Svratky velké problémy a ta kupila chybu za chybou. V dalším průběhu utkání se tak hosté zmohli pouze na korekci hrozivě vypadajícího skóre. Měřín si tak po zásluze připsal první výhru v letošním ročníku.

Góly: 8., 20. a 30. Bublán, 23. Procházka, 52. a 84. Šoukal – 38. Plhal, 62. Pekárek. Rozhodčí: Zadina. ŽK: 2:5. Diváci: 100. Poločas: 4:1. Měřín: Sysel – Kružík, Hladík (69. Jonáš), Matoušek, Řezníček (59. Kožený) – Láznička, Bublán, Crkal, Procházka – Šoukal, Robotka (78. Doležal). Rad. Svratka: Petr – Hudeček, Drdla, Chrást, Janů (46. Havránek) – Mužátko (77. Novák), Šacl, Starý, Jinek – Pekárek, Plhal (58. Dostál).

NEDVĚDICE – V. BERANOV 1:3

V souboji dvou nováčku měla v první půli převahu domácí Nedvědice. Jenže ani jedna z jejích čtyř vyložených příležitostí gólem neskončila. To se povedlo až minutu před pauzou Vašíčkovi. Hosté však vzápětí kontrovali a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu. Po změně byli lepší hosté a také toho dvakrát využili. Chyb nedvědické defenzivy využili nejprve Křenek a po něm podruhé v zápase i Jonáš. Ve zbytku zápasu už si Beranov své vítězství pohlídal.

Góly: 44. Vašíček – 45. a 60. Jonáš, 58. Křenek. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 2:0. Diváci: 85. Poločas: 1:1. Nedvědice: Dinga – Škutchan, Krejčí, Čermák (80. V. Šikula), Mareš (46. Řehůřek) – Štefka, Bracek, Havlíček, Srba (55. R. Šikula) – Vašíček, Havíř.

V. BÍTEŠ B – NÁMĚŠŤ-VÍCENICE 5:3

Úvodní třetina zápasu vyšla béčku Velké Bíteše jako z partesu. Dvakrát Ondrák a jednou Loup zajistili třígólový náskok. Hosté však těsně před pauzou snížili a chvíli po změně stran zadělal na drama proměněným pokutovým kopem Kučera. Ze stejné značky vrátil domácím náskok Tomáš Pelán, ale Eliáš opět dotáhl Náměšť na dostřel. Poslední slovo měl ovšem Jelínek, který potrestal chybu v rozehrávce hostů.

Góly: 12. a 28. Ondrák, 16. Loup, 58. Pelán (PK), 87. Jelínek – 45. Anna, 47. Kučera (PK), 73. Eliáš. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 2:3. Diváci: 150. Poločas: 3:1. V. Bíteš B: M. Pelán – T. Pelán, O. Švanda, Suchý, Ondrák (85. Paprskář) – Mrňa (65. Hemala), T. Loup (79. Hřebíček), M. Švanda, Jelínek – Antoš, Mucha.