V příští sezoně se tak představí v I. B třídě po postupu Radešínské Svratky z okresního přeboru a pádu Štěpánova z I. A třídy osm okresních mužstev.

KŘOVÍ – STONAŘOV 5:4

Šest jarních domácích zápasů zvládli při skóre 29:21. Fotbal v Křoví zkrátka baví a 50 branek je toho jasným důkazem. Nejinak tomu bylo při závěrečné rozlučce. Po pohodové první půli, po níž domácí vedli po brankách jarního ostrostřelce Kaliny a Pavlase 3:0, začala pro trenéra Křoví Martina Šustáčka klasická hra „Šedivé vlasy snadno a rychle.“

Stonařov v 56. minutě snížil Čumplem a Příhodou na 3:2. Už za minutu se skóre měnilo znovu, tentokrát se však trefil právě Šustáček, který chtěl dodat svým spoluhráčům potřebný klid. To však ještě nevěděl, že nabuzený Stonařov v rozmezí několika desítek vteřin vyrovná a to za stavu 4:2 zlikvidoval gólman Sára penaltu. V 70. minutě se tak začínalo od nuly. O tom, že tři body zůstanou přeci jen doma, rozhodl přízemní střelou k tyči Kalina, který tak dovršil hattrick a svým devátým gólem z posledních tří zápasů pomohl Křoví k posunu v tabulce. „Kvalita našeho kádru odpovídá lepšímu středu tabulky. Po nepovedeném podzimu jsme ale nakonec rádi za klidnou záchranu. Spokojeni může být s tabulkou jara, v níž jsme se pohybovali hodně vysoko,“ uvedl domácí funkcionář Lukáš Midrla.

Góly: 17., 35. a 75. Kalina, 37. Pavlas, 57. Šustáček – 54. Čumpl, 56. Příhoda, 69. Kozojed, 70. Rychlík. Rozhodčí: Burza. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 3:0. Křoví: Sára – Kováč, Roštinský (49. Koudelka), Zběhlík, Nevídal – Šustáček (80. Křístel), L. Němec, M. Němec, Tichý – Kalina, Pavlas (69. Pekárek).

V. BÍTEŠ B – BYSTŘICE B 4:1

Po divokém začátku, kdy na branku Rozuma navázal hostující Špatka, byla k vidění hodně neurovnaná partie. Hosté byli v prvních dvaceti minutách nebezpečnější, po úvodní občerstvovací pauze se však začala karta obracet. Bíteš zkrotila míč, hrála po zemi a začala si vytvářet šance. Jejich zakončení nicméně bylo doslova tragické. Zlom v zápase nastal v 51. minutě, kdy skóroval Mucha a domácí už žádné zdramatizování utkání nepřipustili. V závěru navíc navýšil skóre střídající Valsa a definitivní tečku za sezonou udělal Rozum.

„Ani jeden z týmů už neměl o co hrát, k tomu bylo hrozné horko, takže to byl spíš takový pouťák bez náboje. Utkání jsme postupem času ovládli a zaslouženě dovedli do vítězného konce,“ řekl domácí kouč Marek Loucký.

Góly: 2. a 90. Rozum, 51. Mucha, 78. Valsa – 4. Špatka. Rozhodčí: Machač. ŽK: 0:0. Diváci: 50. Poločas: 1:1. V. Bíteš B: M. Pelán – Láznička (77. O. Švanda), Suchý, Mucha, Paprskář – Jelínek (77. Jiří Horký), Klusák (61. Valsa), M. Švanda, Loup – Čech, Rozum. Bystřice B: Petr – R. Horák, D. Hrubeš, Z. Sklenář, Buchta, Špatka, M. Horák, Šimeček, Sedlák, Urbánek, Kadlec.

RADOSTÍN N. O. – DUKOVANY 7:1

Hosté přijeli pouze v deseti lidech, v parném odpoledni proto bylo hned od začátku jasné, kdo bude favoritem. V radostínském dresu se loučila dlouholetá opora Jaroslav Promberger. Zkušený hráč ukončil kariéru v A-týmu stylově. Po devíti měsících vyběhl na trávník, dal vítězný gól, a když v 38. minutě zvyšoval už na 3:1, vyprovázel ho ze hřiště obrovský aplaus. „Pro nás toho udělal hrozně moc, jsme rádi, že si dnes vůbec zahrál, držel jsem ho na place, co to šlo. Dal dva góly, takže lepší loučení si asi přát nemohl,“ těšilo trenéra Vladimíra Šímu. Klíčovému hráči ukončilo sezonu už 5. kolo, kdy si proti Přibyslavicím zlomil nohu.

Ve druhé půli přidali domácí ještě čtyři branky. „Po třetím gólu už se to jasně odvíjelo v náš prospěch. I tak musím před Dukovany smeknout, v takovém vedru to odehrály v deseti se ctí,“ pochválil Šíma svého soka.

Góly: 4. L. Kozel, 12. a 38. Promberger, 55. Oulehla, 68. Berka, 78. Večeřa, 80. J. Kozel – 26. Železník. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 3:1. Radostín n. O.: Dupal – Dvořák, Kohout, Fňukal, Hrbek (46. Poul) – Fabík, J. Kozel, Kovář, L. Kozel – Promberger (39. Večeřa), Oulehla (57. Berka).

MĚŘÍN – MORAVEC 2:0

Měřín nastoupil v plné síle a chtěl se poprat o nemožné. Začátek se mu ale nevydařil. „Moravec nás před 450 diváky zaskočil a vytvořil si mírnou převahu. Z naší první kloudné akce se ale prosadil povedenou střelou k tyči Šoukal a utkání už se pak odehrávalo hlavně ve středu pole. Byl to boj, nikdo nechtěl udělat žádnou hrubou chybu,“ viděl zápas měřínský trenér Petr Munduch.

Po přestávce domácí zavřeli svou polovinu a vsázeli jen na brejky. Ty mu letos vycházejí, což se potvrdilo v 52. minutě, kdy zatáhl míč dopředu Bublan a přihrávkou pod sebe nechal vyniknout Řezníčka. Poté domácí taktickým výkonem rozkouskovali hru a pomohli udržet brankáři Syslovi dvanáctou nulu v sezoně. „Z mojí strany to byl v týdnu přes noviny psychologický boj vůči Telči, do zápasu jsme šli v plné síle a chtěli jsme za každou cenu vyhrát. V utkání jsme odvedli maximum, uspěli jsme, ale štěstí nám celkově nepřálo, protože Telč si zápas v Kněžicích pohlídala,“ zakončil Petr Munduch. Jeho kroky nyní povedou po pěti letech v Měříně do Velkého Meziříčí, kde bude trénovat místo Libora Smejkala mladšího tamní rezervu, která vybojovala krajský přebor.

Góly: 17. Šoukal, 52. Řezníček. Rozhodčí: Čamra. ŽK: 2:0. Diváci: 450. Poločas: 1:0. Měřín: Sysel – Matoušek, Kružík, Doležal, Bublan – Šoukal, Kolda, Hladík (67. Jonáš), Řezníček (78. Hrad) – Robotka, Vokoun (72. Kolouch). Moravec: R. Toufar – F. Kudiovský, T. Toufar (49. F. Černý), P. Kudiovský, Juračka, Smolík, Červinka, Hladík, Kovář, M. Černý, Slavíček.