Naopak v problémech se ocitají Rozsochy, které doma padly po gólu z penalty nejtěsnějším možným výsledkem.

Čtvrtou výhru v sezoně slaví Měřín, jenž si vyšlápl na druhou Stařeč.

 

BYSTŘICE B VRCHOVINA B 1:2

Ve vyrovnaném derby rezerv se hrálo za velmi náročných podmínek. „Utkání by více slušela remíza, ale hosté byli šťastnějším týmem,“ řekl trenér Bystřice Jan Dufek.

Rozhodující momenty zápasu se odehrály až po hodině hry. V 65. minutě kopala Vrchovina přímý kop, gólman Trávníček jen promáchl a míč se snesl k brankové čáře, kde se objevil jako první Procházka, 0:1. Bystřice zareagovala po rohovém kopu, kdy se k odraženému míči dostal König, a bylo srovnáno. Všechny body nakonec připadly lídrovi I. B třídy, když si bystřická obrana dávala přednost, u balonu se zčistajasna zjevil střídající Kalich a rozhodl o konečném výsledku.

„Odehrál se divácky atraktivní zápas ve vysokém tempu, pro nás bohužel se smolným koncem,“ uzavřel Dufek.

Góly: 75. König 65. Procházka, 82. Kalich. Rozhodčí: Ondráček. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 0:0. Bystřice B: Trávníček Zítka, Lukš, Hrubeš, Kozáček Cacek (71. Čech), Sklenář, Padrtka (63. Nepejchal), König Horák, Karásek (54. Andrejs). Vrchovina B: P. Skryja Mrkos, O. Poul, Polnický (56. Mužátko), J. Skryja O. Šustáček (46. Kalich), Petr Sodomka, Procházka, Blažíček Komínek, Josífek.

 

KŘIŽANOV HROTOVICE 2:4

Domácí zaspali úvod a během pětadvaceti minut prohrávali rozdílem dvou branek. Mezi střelce se zapsal Hrobař se Zdeňkem Holoubkem. Domácím do přestávky vykřesal naději Kubiš, 1:2.

Druhá půle začala pro Křižanovské studenou sprchou. Domácí naděje na zvrat pohřbil svým druhým gólem Hrobař. Jenže hned po rozehrání už to bylo pro křižanovské fanoušky zase veselejší, rychlý brejk zakončil Studený. Hrotovice se musely následnou půl hodinku bránit domácímu náporu. Ten ale přestály bez úhony a naopak na druhé straně rozhodl druhým gólem Zdeněk Holoubek.

Góly: 35. Kubiš, 47. Studený 15. a 46. Hrobař, 25. a 82. Z. Holoubek. Rozhodčí: Sláma. ŽK: 1:3. Diváci: 60. Poločas: 1:2. Křižanov: Bajer Sedláček, Invald, Milota (46. Němec), Pálka Kubiš, Trnka, Petr, Láznička Nobicht, Studený.

 

MĚŘÍN STAŘEČ 2:0

Zápas začal za stálého větru, který bránil souvislejší kombinaci. Domácí nastoupili aktivně, v první šanci se objevil Šoukal, který šel sám na gólmana, ale ten jeho pokus po zemi kryl. Za hosty zahrozil Kaňka, ale gólman Sysel byl rovněž bezchybný. Poločas se dohrál za mírné převahy Měřína.

Jak skončila první, tak začala i druhá půle. Domácím navíc vyšlo dvojí střídání, kdy po akci Körbera pálil z velkého vápna Šoukal, 1:0. Měřínské vstřelený gól nakopl, a oba výše jmenovaní si své pozice vyměnili, 2:0. Zbytek utkání už se dohrával v poklidu.

„Věděl jsem, že pokud navážeme na výkon ze Želetavy, tak to bude dobré. Jsem s naším výkonem spokojen,“ těšilo kormidelníka Petra Munducha.

Góly: 60. Šoukal, 70. Körber. Rozhodčí: Křen. ŽK: 1:2. Diváci: 160. Poločas: 0:0. Měřín: Sysel Matoušek, Letmajer, Doležal (70. Panáček), Bublan Šoukal, Chaloupka (55. Körber), Sýkora, Robotka (55. Kolda) Kružík, Řezníček.

 

ROZSOCHY TELČ 0:1

V Rozsochách se hrálo vyloženě vyrovnané a velmi bojovné utkání. V první půli spálili hosté vyloženou šanci, kdy šli do rychlého brejku a po ostrém centru do vápna pálil hostující hráč z voleje, ale Zítka zastoupil gólmana Sysla na brankové čáře.

Začátek druhé půle zastihl domácí v mnohem větší pohodě. Hned zkraje podnikli rychlý kontr, Bureš sklepl míč Kučerovi, ale toho vychytal brankář Žákovský. Utkání rozhodla 79. minuta, kdy rozhodčí pustil dva ostré fauly na půlce, míč se dostal až do vápna, kde byl nařízen pokutový kop, který Chalupa bez problémů proměnil. „Duel ovlivnil sudí, protože to byl teatrální pád,“ byl si jist kouč Pavel Bureš.

Gól: 79. Chalupa (PK). Rozhodčí: Servít. ŽK: 6:2. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Rozsochy: Juračka Klimeš, Zítka, Šibor, Vrtěna Gál, Svítil (83. Šafránek), Kalvoda, Novotný (67. Ambrož) Kučera, Bureš.