Měřín, který byl po podzimu na posledním místě I. B třídy – skupiny B, si naopak připsal velmi cennou výhru. Na domácím hřišti porazili v důležitém zápase Hrotovice a alespoň do příštího týdne odskočil ze čtrnácté příčky.

I. A TŘÍDA – SKUPINA B

KOUTY – BOHDALOV 2:0

V první půli byly Kouty lepším týmem na hřišti a vytvářely si gólové šance. V té největší ze 26. minuty Jiří Malínek, exligová posila z Jihlavy, trefil břevno bohdalovské branky.

Ve druhém poločase měli více ze hry hosté, zejména v rozmezí 60. a 70. minutě, kdy si vytvořili několik šancí. Ovšem byly to Kouty, kdo měl v závěru větší vůli po vítězství a Tenkl během čtyř minut dvěma góly rozhodl.

Góly: 79. a 83. Tenkl. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Kouty: Masný – Novotný, Růžička, Chaloupka – Malínek, Parma, Coufal (77. Semrád), Doležal, Neuwirth – Tenkl (89. Cejpek), Dvořák (65. Nováček). Bohdalov: Bílek – Vomela, Novotný (87. Musil), Klimeš, Neumann, Neuman, Schneider, Doležal, Pavel Jaroš (76. Šmak), Petr Jaroš, Zvolánek, Kántor.

I.B TŘÍDA – SKUPINA B

MĚŘÍN – HROTOVICE 2:0

Úvodní šanci zápasu měl hostující Salák, ale v malém vápně trefil připraveného Sysla. Do vedení šli domácí po rohovém kopu – ten Slatinský vyrazil k Matouškovi a jeho odraženou střelu dostal do sítě Heřmánek. Měřín mohl svůj náskok zvýšit, ale v cestě dalšímu gólu stálo břevno.

Brankovou konstrukci trefili ve druhé půli i hosté. Ti nakonec z Měřína odjeli s prázdnou. Definitivně o tom rozhodl závěr zápasu, ve kterém byl v pokutovém území faulován Vizibla a Kolda penaltu bezpečně proměnil.

Góly: 23. D. Heřmánek, 80. Kolda (PK). Rozhodčí: Prokop. ŽK: 0:2. Diváci: 200. Poločas: 1:0. Měřín: Sysel – Matoušek, Hlaváč (77. T. Uchytil ml.), Pokorný, Doležal – Letmajer, Šoukal (88. Chaloupka), Kolda, Heřmánek (61. Vizibla) – Sýkora, Horák. Hrotovice: Slatinský – P. Růžička, Krajčo, L. Škoda, M. Škoda – Dobrovolný, Titor (46. Nováček), Votava, Dufek (57. Přepechal) – Salák, Pachr. (dud, obi)