Jiskra nezvládla důležitý víkendový duel s Bedřichovem. „Trápili jsme se v koncovce, kdybychom proměnili vypracované šance, byl by klid,“ zlobí se asistent trenéra Martin Padalík.

Jeho svěřenci šli velmi brzy do vedení zásluhou Heřmánka, ale po dvaceti minutách bylo vyrovnáno. „Dostali jsme vyrovnávací branku ze sporné penalty. Stejnou situaci na druhé straně rozhodčí jako faul neposoudil,“ dodává. Rozhodující branku Jiskra inkasovala těsně před odchodem do kabin. „Naše defenziva zaspala, hráči si nedrželi posty,“ zkritizoval obrannou čtveřici Padalík.

Střelecká nemohoucnost

Druhý poločas byl ze strany Měřína lepší, ale na bodový zisk to hlavně z důvodu střelecké impotence útočníků nestačilo. „Minimálně na remízu jsme v neděli měli, bohužel to nevyšlo a my se musíme strachovat do posledního kola,“ krčí rameny asistent.

Jiskra v posledním měření sil se Studencem brala bod za divokou remízu 3:3. „Každopádně je to hratelný soupeř, bude záležet na klucích, jak si s tím poradí. Do sestavy zasahovat nebudeme, věříme těm, co teď nastupují,“ prozrazuje Padalík.

Měřín skončil v loňské sezoně těsně pod vrcholem a jen o vlásek mu unikl postup do I. A třídy. Letos je v úplně jiné roli. Sestupové starosti jsou pro hráče i vedení novinkou. „My jsme si zkomplikovali situaci už na podzim, který byl z naší strany katastrofální. Na klucích ještě bylo znát zklamání z loňského jara, kdy nám unikl postup,“ myslí si Padalík.

Měřín dokonce přezimoval na posledním místě tabulky. „Naštěstí se vydařila zimní příprava a kluci se vzpamatovali. Na jaře se nám docela daří,“ těší trenéra. Jestli bude záchranářská mise Měřína úspěšná, ukáže nadcházející víkend.