RAPOTICE - MĚŘÍN 1:2

„Je to hodně velký nadplán. Ale kluci prostě navázali na spanilou jízdu v okresním přeboru z minulého roku a výsledek se dostavil,“ říká měřínský kouč Karel Pospíchal.

Jeho svěřenci se ujali vedení ve 34. minutě, kdy se prosadil střelou od tyče Vokoun. Domácí pak zvýšili aktivitu, ale při třech šancích ani jednou netrefili bránu. „Očividně se potvrdilo, že jaro Rapoticím moc nevyšlo. My jsme mohli hrát relativně v klidu, boj o postup jsme nevyhlašovali. Od nich to byla trochu křeč. Jinak jsme se v zápase snažili předevší eliminovat útočníka Matouška. Rapotice hrozily jen nákopy na něj,“ přemítá Pospíchal.

Ve druhé půli měli domácí převahu, ale pozorně bránící Měřín byl stále nebezpečný. To se potvrdilo v 84. minutě, kdy utekl Robotka, obešel i gólmana Soustružníka a do prázdné branky zvýšil na 0:2. Hned po rozehrání sice Milan Laš nádherně z půlky přeloboval Sysla a snížil na 1:2. „To byl hodně kuriózní gól zaviněný nekoncentrací. Náš brankář se radoval s hráči v poli z právě vstřelené branky a Laš ho přehodil,“ postěžoval si měřínský kouč.

V závěru totiž začal úřadovat rozhodčí Šimák, který z překvapivých pěti minut nastavení nakonec udělal osm. A těsně před závěrečným hvizdem daroval domácím přímý kop ze slibné pozice. „Předváděl tam neskutečné věci. Naštěstí se nám míč podařilo odkopnout a byl konec,“ dodal Pospíchal.

Góly: 85. Milan Laš - 34. Vokoun, 84. Robotka. Rozhodčí: Šimák, ŽK: 2:2. Diváci: 300. Poločas: 0:1. Měřín: Sysel - Vrzáček, Doležal, Hlaváč, Chaloupka – Vokoun (83. Letmajer), Sýkora, Šoukal (78. Žák) – Kolda - Heřmánek (90. Uchytil), Robotka.