Sourozenci Němcovi z Křoví porazili Radešínskou Svratku, Štěpánov naděloval body jasně poslednímu Stonařovu. Moravec nevyužil několik šancí včetně penalty a přepustil vedoucí pozici Šebkovicím.  O nějvětší překvapení se postaral Radostín, který vyhrál v Měříně.

KŘOVÍ – RAD. SVRATKA 4:1

V Křoví se hrálo utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním byli hosté výrazně lepší, svým pohybem činili domácím obrovské problémy. Velmi dobře si vyhověli i v kombinaci, a byli tak odměněni ve 34. minutě, kdy se trefil Michal Šacl. Ještě do přestávky však vyrovnal Lukáš Němec a nastartoval svůj tým k obratu.

Návrat Křoví zpět do zápasu mu hosté po přestávce výrazně ulehčili. Přestali totiž hrát fotbal, který v první půli na domácí platil. „Výsledek vypadá jednoznačně, ale dění na hřišti tomu neodpovídalo. Hosté byli v první půli pohyblivější a kombinačně velmi dobří, před Sáru se však prakticky nedostávali. Po přestávce ale najednou přestali hrát to, co jim fungovalo a byli za to potrestáni. Dvě slepené branky sourozenců Němcových utkání rozhodly,“ uvedl domácí asistent trenéra Lukáš Midrla. V 84. minutě zpečetil konečný výsledek Roštinský.

Góly: 38. a 57. L. Němec, 63. M. Němec, 84. Roštinský – 34. M. Šacl. Rozhodčí: Fryč. ŽK: 3:2. Diváci: 90. Poločas: 1:1. Křoví: Sára – Beránek, Šustáček, Tichý, Kašpar – Pollák, Kalina, Svícenec, Roštinský – L. Němec, M. Němec (88. Kováč). Rad. Svratka: Petr – Hudeček, M. Skryja, Jinek, M. Šacl – Mužátko (69. Kříž), Havránek, Plhal, Dostál – Pekárek, Dvořák.

ŠTĚPÁNOV – STONAŘOV 0:2

Domácí nastoupili na poslední tým tabulky s jasnou ofenzivní taktikou. Určovali tempo hry a vytvářeli si celou řadu příležitostí. Lustig pálil z malého vápna nad. Po ruce ve vymezeném území se kopala penalta, ale Kutnyk při ní podklouzl a branku netrefil. Podobně skončily i další šance, které buď lapil uprostřed brány stojící gólman nebo balony létaly mimo tři tyče. Ve 24. minutě šokoval domácí Škrdla, který poslal Stonařovské po rohu do vedení. Za chvíli byli hosté ještě veselejší, po chybné rozehrávce na půlce hasil situaci Sedláček, gólman Kubíček vyrazil míč před sebe a Rychlík ho uklidil do sítě, 0:2. Pro Štěpánov byla branka ve zbytku nešťastného duelu zakletá, a tak odešel překvapivě poražen.

„Utkání se nám nepovedlo. Půl hodiny jsme byli jasně lepší, jenže jsme neproměnili penaltu a nedali ani další šance. To se pak těžko vyhrává. Ve druhé půli hrál Stonařov velmi srdnatě, podržel ho gólman, tři body si odvezl zaslouženě,“ uznal domácí kouč Ivo Jílek.

Góly: 24. Škrdla, 36. Rychlík. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 2:4. Diváci: 35. Poločas: 0:2. Štěpánov: Kubíček – O. Hrubeš, Novák, Sedláček, Brázda – Kovalchuk, Tichý, Kutnyk, Lustig (46. Samek) – Fiala (75. Buček), Jan Veselský.

MORAVEC – DUKOVANY 2:2

Po chybě obrany šly Dukovany Sedláčkem bleskově do vedení. Ve 22. minutě domácí opět nedostoupili soupeře a Koníř připravil ideální pozici pro Josefa Černého, 0:2. Hosté i nadále vsázeli na brejky, kombinačně hrající Moravec se sotva dostal ke kloudné střele. Před odchodem do kabin však vykřesal jiskřičku naděje po centru Kováře hlavičkující Martin Černý.

Ve druhé půli se Dukovany zatáhly, za což je potrestal po centru z pravé strany a následném odraženém míči tečovanou střelou Tomáš Hladík. „Poté jsme si vytvořili několik šancí, jenže Filipu Kudiovskému špatně odskočil míč, Černému obránce vypíchl míč na poslední chvíli a v 85. minutě završil zmar Martin Černý, kterému brankář chytil penaltu. Letos už je to třetí penalta, co jsme nedali,“ mrzelo trenéra Luboše Tulise. Už podruhé přitom selhal právě Martin Černý.

V poslední minutě navíc mohly Dukovany strhnout vítězství na svou stranu, ale sólový únik osamocený hostující hráč zcela nepochopitelně zazdil.

Góly: 45. M. Černý, 66. T. Hladík – 2. Sedláček, 22. J. Černý. Rozhodčí: Nechvátal. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Poločas: 1:2. Moravec: Pokorný – F. Kudiovský, P. Kudiovský (56. Červinka), T. Toufar, T. Hladík – Juračka, Smolík, Kovář, Slavíček – M. Černý, J. Hladík.

BYSTŘICE B – V. BÍTEŠ B 4:5

Domácí vstoupili do utkání lépe. König prostrčil míč mezi obránce a nabíhající Zich pokořil brankáře. Posléze hosté zbytečně chybovali na vlastní polovině, míče se ujal Pavel Karásek a své sólo přes půl hřiště přetavil v gól, 2:0. „Místo toho, abychom se uklidnili, tak se velice dobře hrající soupeř chopil taktovky a stačil vyrovnat,“ kroutil hlavou trenér Bystřice Jiří Dejnožka.

Varovat měla Bystřické už 28. minuta, kdy domácí hasili snížení na poslední chvíli. Jenže o pár okamžiků později už se prosadil bítešský Čech a vyrovnání gólem do šatny obstaral Vařílek.

Prakticky hned po úvodním hvizdu druhé půle nastřelil domácí Čech tyč a ve velké příležitosti trefil Padrtka jen brankáře. Velká Bíteš špatnou koncovku potrestala.

Nejdříve se radoval Hemala a po rohu zvýšil na 2:4 na zadní tyči osamocený Kopáček. Bystřice se ještě dočkala snížení po ruce z penalty, ale hosty v bláznivém utkání uklidnil Tomáš Loup. V 89. minutě se sice ještě dopustili faulu ve vápně, který svou druhou úspěšnou penaltou potrestal Michal Svoboda, ale deseti branek už se diváci nedočkali. „Soupeř si výhru zasloužil. Na to, kolik má bodů, mě překvapil. Bíteš nás sice vyloženě nepřehrávala, utkání bylo vyrovnané, ale o jednu branku byli hosté zkrátka lepší,“ sportovně uznal Jiří Dejnožka.

Góly: 22. Zich, 26. Karásek, 82. a 89. Michal Svoboda (oba z PK) – 29. Čech, 45. Vařílek, 50. Hemala, 68. Kopáček, 84. T. Loup. Rozhodčí: Hanzl. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 2:2. Bystřice B: Mrňous – R. Horák, Marek Svoboda (46. Špatka), Veselý (74. Šimeček), Michal Svoboda – König, Zich, Padrtka, Hájek – Karásek, Čech. V. Bíteš B: M. Pelán – Kopáček, Suchý, Paprskář (63. M. Švanda), Jelínek – T. Mrňa, Čech, Valsa, T. Loup (85. Prchal) – Vařílek, Hemala.

MĚŘÍN – RADOSTÍN N. O. 1:2

Kontrolu nad derby drželi dlouho domácí. Za první poločas si vypracovali proti většinou jen bránícímu soupeři sedm šancí, hned dvě zastavila branková konstrukce, jenže ani jednu v gól nepřetavili. Po změně stran se karta obrátila. Laxně hrající domácí Radostínští dvakrát potrestali a odvezli si pro ně velmi důležité tři body. „Šlo o zápas dvou rozdílných poločasů. Po přestávce jsme si asi mysleli, že to půjde samo, ale po dvou propadnutích uprostřed hřiště jsme dvakrát inkasovali jako přes kopírák po centrech z pravé strany. Za náš výkon ve druhém poločase jsme si vyhrát nezasloužili,“ odpověděl hrající trenér Karel Kružík, jenž v závěru už pouze snižoval na 1:2.

Góly: 87. Kružík – 50. P. Inwald, 52. Fňukal. Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 0:0. ČK: 0:1 (81. D. Večeřa). Diváci: 150. Poločas: 0:0. Měřín: Sysel – Matoušek, Doležal, Kolda, M. Hladík – Řezníček, Sýkora (82. Láznička), Kružík, Němec – Robotka (71. Crkal), Šoukal. Radostín n. O.: Dupal – Poul (31. P. Inwald), Hrbek, Fňukal, J. Večeřa – Oulehla, Fabík, Kovář (46. Berka), J. Kozel – R. Večeřa, Toman (75. D. Večeřa).