„Pro nás je to velmi důležité utkání, které chceme vyhrát. Hráči však musí zlepšit přístup a musí se na zápas koncentrovat od prvních minut. Naše výkony v prvních poločasech jsou v poslední době katastrofální,“ nešetří kritikou herálecký trenér Pavel Kubiš

Jeho svěřenci mají svému soupeři co vracet. Podzimní měření sil vyznělo lépe pro Kouty, které na svém hřišti Sokol porazily. „Pro nás to byl nešťastný zápas, ve kterém jsme sahali po bodu. V závěru se nám však zranil brankář a pustil střelu, kterou by za normálních okolností chytil,“ vzpomíná Kubiš. Ten čeká, že nedělní duel bude stejně bojovný jako ten podzimní.

„Bude rozhodovat nasazení a koncentrace. Vzhledem k tomu, že pro obě mužstva je to existenční utkání, příliš fotbalovosti nenabídne,“ tuší kouč. Pokud se nic nepředvídatelného nestane, měl by mít Kubiš na neděli k dispozici kompletní kádr. „Do sestavy by se měl vrátit i zraněný Musil, takže budu mít z čeho vybírat,“ uzavřel Kubiš.

Záchranářské starosti mají také v Měříně. Po podzimu byla měřínská Jiskra na chvostu tabulky I. B třídy, po zimní přestávce se však tým trenéra Karla Pospíchala výsledkově a herně zvedá. „Je pravda, že nedostáváme tolik branek jako na podzim, ale stále to není ono. Potýkáme se střeleckou potencí a kdyby nebylo skvělé formy brankáře Petra Sysla, nevím jestli bychom udělali na jaře tolik bodů,“ přemýšlí asistent měřínského trenéra Martin Padalík.

Měřín se posunul ze dna tabulky až na deváté místo, ale dolní polovina tabulky je hodně vyrovnaná. „My budeme bojovat o udržení až do konce jara,“ tuší Padalík. Důležitý krok však mohou měřínští fotbalisté udělat již v neděli, kdy od 16.30 hostí poslední Puklice.

Dobrou zprávou pro trenéry a všechny měřínské fanoušky je zařazení kanonýra Koldy do sestavy. „Pro nás je to klíčový hráč, navíc se mu daří i střelecky. My jsme rádi, že se u něj nepotvrdila zlomenina nosu a na Puklice bude připraven nastoupit,“ dodal asistent trenéra Padalík.