Jak uplynulý podzim hodnotíte?

Podzimní část se nám nepovedla. Měli jsme dobrý začátek, ale tragický závěr. Představou bylo získat osmadvacet bodů, což s tak zkušeným kádrem byla reálná meta, bohužel se to nepodařilo.

Hovoříte o zkušeném kádru, není tam už příliš vysoký věkový průměr?

Je jasné, že tenhle kádr bude potřebovat v horizontu dvou tří let doplnit a okysličit. Nicméně jsme tam měli nové mladíky. Bohužel se Řezáč s Pavlíkem, které jsme přivedli na kraje obrany, zranili.

Podle mnohých názorů bylo klíčovým momentem podzimu derby s Vrchovinou, ve kterém jste ztratili vedení 3:0 a zároveň na několik zápasů přišli o zraněné křídelníky Demetera s Dolejšem, je to tak?

Ten zápas pro nás měl bohužel velký význam, po něm tam přišly i další ztráty. Tím nás ale neomlouvám, postupně jsme se ze všeho oklepali, dokázali vyhrát i na hřišti do té doby první rezervy Sigmy Olomouc, jenže když nedlouho poté dostaneme doma šestigólový výprask od Petřkovic, tak je prostě něco špatně.

Gólově nejméně úspěšný podzim má za sebou kanonýr Pavel Simr, který dal jen pět gólů, na druhou stranu přišel Antonín Plichta a vytlačili ho ze sestavy, byla to správná volba?

V první chvíli jsme chtěli, aby na hřišti byli oba, jenže u Pavla to na začátku sezony nebylo ono, naopak Tonda po svém příchodu prokazoval obrovské nasazení, hlad po gólech, dřel a příležitost dostal on. Pavel se pak také dostal do formy a vstřelil nějaké góly. Pokaždé nemůže být posvícení, třeba to brankové manko dožene na jaře.

V létě skončil váš syn Eduard, který ze středu zálohy podporoval ofenzivu, je to také jedna z příčin poklesu produktivity?

Určitě to není hlavní příčina našich neúspěchů, ale jeho konec mě hodně štve. Bohužel upřednostnil jiné věci, dostavuje dům a tak dále. Třeba ale zase najde klid a pohodu, aby se vrátil. Jeho přihrávky i góly určitě chybí.

Naopak se vám na tento post uzdravil exligista Pavel Mezlík, ale čas od času znovu laboroval se zraněním…

Pavel je obrovský dříč a bojovník, je hodně platným hráčem, bohužel to zdraví ho prostě čas od času limituje.

V létě přišel z Líšně Filip Kotoun, který měl vytvořit konkurenci na krajích zálohy, kvalita Demetera s Dolejšem ale zatím nedosáhl, že?

Je to pořád mladý kluk, kterého jsme brali pro jeho potenciál. Potvrdil, že je bojovník, zároveň neztrácí míče, ale zatím mu chybí ta nadstavba. Já ale věřím, že pokud zůstane a bude na sobě nadále makat, prosadí se.

Tradičně jste měli problémy v defenzivní činnosti, proč se je nedaří odstranit?

V první řadě jsme nemohli mít stabilní čtyřku. Maximum jsme pro to udělali v létě, kdy jsme přivedli na kraje obrany z Jihlavy Řezáče s Pavlíkem, kteří se ale bohužel zranili. Pak tam tedy musel alternovat Miloš Kriegsmann, jemuž přece jenom sedí víc post stopera. S tím souvisí i další posuny.

Na postu brankáře jste střídal Rostislava Krubu s novicem Markem Kolářem z Jihlavy, jak jste s jejich výkony spokojený?

Já jsem nikdy moc nebyl na to mít stabilní jedničku a preferoval vytížení obou gólmanů. Nicméně v brance začal Marek, ale různé okolnosti vedly nakonec k tomu, že se v brance vystřídali během podzimu oba a síly měli rozložené rovnoměrně. Některé zápasy se jim povedly, jiné ne.

Podzim jste ustáli bez červené karty, čemuž jste se dřív nevyvarovali…

Něco jsme si k tomu řekli. Jsme sice bez vyloučení, ale zase jsme třeba nekopali ani jednu penaltu. (smích)

Co říkáte na rozšířenou MSFL?

Jde v ní teď především o záchranu, i nám. Počítám, že s ohledem na formu druholigových Vítkovic bude padat pět týmů, takže je potřeba se na jaře odpíchnout co nejdál z těchto vod. Přítomnost ligových B-týmů určitě vítám, kluby k tomu přistoupily profesionálně a opravdu tu soutěž hrají mladí kluci, kteří se neučí jen odkopávat a chtějí hrát fotbal. Jedinou výtkou je délka soutěže, mělo být alespoň ještě jedno vložené kolo, protože hrát do poloviny listopadu je opravdu moc.