Lukáš Kryštůfek: Porazily nás vlastní chyby

Jihlava - Jihlavský obránce Lukáš Kryštůfek odehrál na Spartě první celé ligové utkání v kariéře. Radosti ale moc neužil.

5.8.2014

Čtyři krátké starty před dvěma lety měl za sebou obránce Jihlavy Lukáš Kryštůfek (na snímku v utkání s Olomoucí). V sobotu dostal další šanci proti Spartě a odehrál skvělé utkání.Foto: Deník/ Libor Plíhal

Překvapil. Obránce Vysočiny Lukáš Kryštůfek odehrál v sobotu na Spartě parádní představení. Jednadvacetiletý stoper naskočil nečekaně do základní sestavy a odehrál v ní poprvé v kariéře celý zápas. A patřil k nejlepším hráčům Jihlavy na hřišti!

Dosud jenom ve žlutém dresu Vysočiny paběrkoval. Před dvěma lety si připsal čtyři ligové starty, z toho dvakrát v základní sestavě. V obou případech ale vydržel na hrací ploše pouze první poločas.

Své velké příležitosti se tedy dočkal až na stadionu mistrovské Sparty. A šanci uchopil pevně za pačesy. Přestože jeho výkon snesl přísná měřítka, sám se po utkání před novináři kabonil: „To víte, po prohře 0:3 není být na co pyšný," vysvětlil svoji špatnou náladu.

Lukáši, první celý odehraný ligový zápas, a hned na Spartě. Jak jste si ho užil?
Nebylo to vůbec jednoduché, nejtěžší možný soupeř, ale jsem rád, že jsem tu šanci dostal. Bohužel výsledek pro nás není nic moc.

Byl jste před utkáním nervózní? S jakými pocity jste nastupoval na plochu?
Já se momentálně cítím výborně, na utkání jsem se těšil, to bylo v pohodě. Jenom škoda toho výsledku.

V prvním poločase jste se Spartou drželi krok, hra vypadala velmi nadějně. Co se s týmem stalo na začátku druhého poločasu?
Nedali jsme si pozor na nabíhající hráče, blbě jsme k nim vystoupili. Byla to jasně naše chyba, dostat hned ze začátku poločasu dva góly.

Dostal jste nějaké speciální úkoly? Často jste se třeba potkával s obávaným kanonýrem Lafatou.
Věděli jsme o síle Sparty i jeho. Říkali jsme si, že si na něj musíme dávat pozor. Úplně konkrétní úkoly to nebyly, ale samozřejmě trenéři zdůrazňovali, že uhlídat Lafatu v pokutovém území prostě musíme.

Lafata nakonec branku nevstřelil, vy sám jste několik vzájemných soubojů vyhrál. Jak těžké bylo takového útočníka udržet na uzdě?
Je vidět, že má dobrý výběr místa, to je jeho silná stránka. Ale že by byl nějak o hodně lepší než ostatní, to si nemyslím.

Po dvou zápasech nemáte na svém kontě ani bod, co teď?
S Bohemkou to bude zápas o šest bodů, musíme ho zvládnout a vyhrát. Nic jiného neexistuje.

Proti Spartě jste ale přesto odevzdali výrazně lepší výkon než proti Boleslavi. Dá se říci, že forma týmu stoupá?