Rezerva Žďáru totiž na jaře v I. A třídě – skupině B funguje jako dobře seřízený stroj, což je do jisté míry překvapením. V zimní přestávce se musel trenér Ladislav Jun po odchodu několika hráčů potýkat s nemalými problémy, jak se zdá, podařilo se mu je vyřešit na jedničku. Statistika hovoří jasnou řečí, tři jarní zápasy a zisk plného počtu devíti bodů. Naposledy odjel z Bouchalek s prázdnou nováček z Černíče po sobotní prohře 1:3.

„Po celý zápas jsme byli jasně lepším mužstvem, jenže opět nás trápilo zakončení. Před týdnem jsme to v Třebíči konečně protrhli, tam se nám to povedlo a vyhráli jsme jasně 5:0. Bohužel v sobotu se to vrátilo do starých kolejí. Zápas jsme měli rozhodnout daleko dříve,“ nebyl i přes zisk tří bodů zcela spokojený kouč béčka Žďáru.

Do jarních odvet šel celek z města pod Santiniho Zelenou horou na druhém místě tabulky. Po třech výhrách se už ale vyhřívá na jejím čele a před druhou Náměští, která má zápas k dobru, má náskok čtyř bodů.

„První místo v tabulce mě samozřejmě těší, ale na druhou stranu je potřeba vidět, že jsme zatím hráli s týmy z konce tabulky. Proto doufám, že dobrou formu potvrdíme také proti mužstvům, která jsou na tom v tabulce mnohem lépe než třeba Černíč,“ dodal Jun.

V naprosto odlišném rozpoložení oproti svému kolegovi ze Žďáru, si musí připadat trenér Herálce. Podzimní půlmistr vstoupil do jara levou nohou, v neděli se to opět potvrdilo, Náměšť si z obce pod Žákovou horou odvezla plný počet bodů po výhře 3:1.

„Bohužel musím uznat, že soupeř byl jasně lepší a vyhrál zaslouženě. My jsme sice předvedli jakous takous bojovnost, ale fotbalově se na jaře spíše hledáme. Nejlepší pasáž jsme předvedli na začátku druhé půle, kdy jsme po chybě gólmana hostů vyrovnali na 1:1. Jenže přišla červená karta a v oslabení už jsme na Náměšť nestačili,“ postýskl si Jiří Skála, který si svůj návrat na trenérskou lavičku Herálce určitě představoval jinak.

„Snad v tom nebudeme dlouho pokračovat, na hřišti o záchranu bojujících Moravských Budějovic bychom se teď v sobotu už snad měli nastartovat. Nejvíce mrzí úvodní jarní prohra v Dukovanech, kde jsme ani nebojovali. V Želetavě už to bylo lepší, ten bod jsem bral, jenže herně nám to stále nejde. Někteří hráči se i bojí hrát, potřebujeme to zlomit,“ všiml si lodivod Herálce.

Zbylí dva reprezentanti žďárského okresu ve druhé nejvyšší krajské soutěži se utkali ve vzájemném duelu. Ačkoliv padly čtyři branky, poznalo derby mezi Moravcem a juniorkou Vrchoviny jen dva střelce. Na dva góly novoměstského Petra Follprechta odpověděl stejnou mincí domácí Filip Kudiovský.

„Zápas výrazně ovlivnil silný vítr. V první půli pomáhal Vrchovině, po změně stran foukal do zad nám. Utkání se opět lámalo ve standardních situacích, z nichž jsme do 25. minuty dvakrát inkasovali, dokázali jsme ale najít odpověď,“ těšilo trenéra Moravce Lukáše Brožu, který bod bral.

„Byla to asi zasloužená dělba bodů. Samozřejmě jsme doma chtěli vyhrát, ale když vezmu, že jsme prohrávali 0:2, tak bod beru. Derby to bylo poměrně klidné, žádné vzrušené okamžiky tentokrát nenabídlo,“ všiml si Broža.

O patro níž, v I. B třídě doma Nedvědice prohrála 0:2 s Rapoticemi, naopak nováček z Bohdalova přestřílel béčko Velké Bíteše 6:3. V Lukách nad Jihlavou překvapivě neuspěl Měřín, o osudu zápasu rozhodla jediná branka. Podruhé za sebou byla před vlastními fanoušky úspěšná Radešínská Svratka, proti rezervě Polné to ale bylo hodně šťastné vítězství 2:1.

„Příliš koukatelné to pro diváky nebylo. Šlo vyloženě o protrápené vítězství, otočili jsme to v závěru dvěma góly ze standardek. Polná hrála velice dobře, neustále nám hrozila z brejků. Pokud by alespoň některou ze svých šancí proměnila, tak si odsud odvezla tři body. Hodně nás výborným výkonem podržel gólman Patrik Chrást,“ zhodnotil výhru 2:1 trenér Radešínské Svratky Pavel Kříž.

DESÍTKA POD PŘEBOREM

MUŽ KOLA – Patrik Chrást (Rad. Svratka). Na výhře Radešínky 2:1 nad béčkem Polné měl její gólman lví podíl. V průběhu devadesáti minut totiž zlikvidoval několik stoprocentních příležitostí hostujícího celku.

SMOLAŘ KOLA – Pavel Veselský (Herálec). Ani na třetí pokus se Herálec na jaře výhry nedočkal. Proti Náměšti sice brzy po změně stran vyrovnal na 1:1, jenže po vyloučení Veselského hosté dalšími dvěma góly rozhodli.

UDÁLOST KOLA – Kanonáda Bohdalova. Po první půli okresního souboje domácího Bohdalova s béčkem Velké Bíteše to vypadalo na výhru hostů, kteří vedli 2:0. Jenže do druhé půle vlétli hráči nováčka I. B třídy jako uragán a šesti brankami vývoj zápasu zcela otočili.