V ofenzivně laděném utkání zvonily tyče a břevna jako na běžícím páse, domácí navíc hned dvakrát vykopávali míč z brankové čáry. Na osud či špatnou produktivitu si však hostující kouč Luboš Tulis sympaticky nestěžoval. „Vybrali jsme si zápas blbec, který jednou za sezonu potká každé mužstvo. Dnes přišla řada na nás. Domácí vyhráli naprosto zaslouženě, když podali kvalitní výkon. U nás vázla rozehrávka a nasazení také neodpovídalo tomu, že šlo o souboj prvního s druhým," uvedl Tulis pro web fotbalunas.cz.

Na domácí střídačce pochopitelně panovala velká spokojenost. „Soupeř přijel sebevědomý, ale my ho dokázali i bez čtyř hráčů základní sestavy přehrát. Celý tým podal vynikající výkon. Hosté se snažili pokrýt Míru Sosnara, což se jim místy dařilo, ale on ten gól stejně dal. Hlavně díky tomu měli ostatní hráči víc prostoru. Těch šancí bylo opravdu hodně," hodnotil trenér Jan Prígl.

Nové Syrovice se tak překvapivě dostaly na první místo I. B třídy. Loňský nováček z Moravce je druhý a letošní vítěz okresního přeboru z Radešínské Svratky třetí.

Další překvapení se zrodilo v Šebkovicích, které nastoupily bez tří vykartovaných hráčů. Měřín však svou výhodu využít nedokázal a po porážce 0:4 jen podtrhl dlouhodobý fakt, že v Šebkovicích se mu zkrátka nedaří. „Takový zápas se těžko hodnotí, nedařilo se prakticky nic. O šanci na lepší výsledek jsme se připravili vlastní nedisciplinovaností. V prvním poločase jsme dostali tři žluté karty a ty jsme ve druhém proměnili ve dvě červené," štvalo hrajícího trenéra Karla Kružíka.

Možná největší výsledkové překvapení se zrodilo ve Křoví, kam si pro tři body přijela dosud trápící se rezerva Bystřice. Vítězství 5:2 nečekal ani kouč Jiří Dejnožka. „Výhra je překvapivá, ale zasloužená. Šli jsme jí naproti bojovným výkonem celého týmu, který nastoupil, jak již se stává tradicí, v kombinované sestavě. Nad všemi na hřišti vynikal kapitán Zdeněk Sklenář, přičemž především jeho první branková střela byla pastvou pro oči," vyzdvihl Dejnožka kapitánovu povedenou ránu.