Patriku, prozraďte čtenářům, v jakém dresu budete Česko reprezentovat na středoškolském světovém šampionátu?

Navštěvuji Střední obchodní školu s rozšířenou výukou tělesné výchovy v Jihlavě. Za ní budu na mistrovství, které se ve střední Americe uskuteční od 13. do 21. dubna, nastupovat.

S jakými cíli na turnaj poletíte?

Vzhledem k tomu, že jsem se této akce zúčastnil již před dvěma roky ve Francii, rozhodně bych chtěl postoupit ze skupiny. Tím bychom vylepšili minulé 13. místo. A ve finálové šestce pak samozřejmě skončit co nejvýše. Případná medaile by byla skvělým úspěchem.

Systém turnaje je podobný jako na světových šampionátech?

Ne, je trochu jiný. Turnaje by se mělo zúčastnit 24 týmů rozdělených do čtyř skupin po šesti. Podle posledních zpráv je však ohrožena účast asijských států, takže to vypadá, že se bude hrát jen ve třech skupinách. Z každé pak postoupí dva nejlepší celky.

Znáte už jména soupeřů pro základní skupinu?

Máme Saudskou Arábii, Belgii, Chile, Indii a Turecko.

Na kterého soupeře se nejvíce těšíte?

Zcela určitě na Belgii. Ta má v současnosti skvělou seniorskou reprezentaci a předpokládám, že podobně je na tom i belgická mládež.

Jak velký podíl mělo na vašem triumfu v listopadovém republikovém finále domácí prostředí v jihlavském areálu Na Stoupách?

Těžko říci, ale určitě nám pomohlo. Ani ne tak ve finále proti Pardubicím, v něm jsme byli jasně lepší, spíše v semifinále proti Chrudimi, to byl jasně nejtěžší soupeř v turnaji.

V kádru vaší školy jsou hned tři žďárští odchovanci. Zbytek tvoří hráči z Jihlavy?

Právě že ne, náš tým je takovou mozaikou Vysočiny. Kromě nás jsou v něm kluci z Humpolce, Pelhřimova, Polné a dalších měst.

Guatemala je přece jenom exotickou destinací. Bylo třeba podstoupit nějaká speciální vyšetření nebo očkování?

Museli jsme na očkování proti žloutence, ale jinak už nic speciálního. Spíše se musíme připravit na pořádné horko, protože aktuální teploty ve střední Americe se pohybují hodně přes třicet stupňů.

Může vám na šampionátu k lepším výkonům pomoci i to, že na jaře pravidelně nastupujete v základní sestavě divizního Žďáru?

Pevně v to věřím. Zkušenosti, které jsem již nasbíral v dospělém fotbale, bych rád zúročil na tomto turnaji. Doufám, že se nám podaří uspět, je to velká výzva.