Skupině A figurují na prvních dvou příčkách týmy z Pelhřimovska. Trochu překvapivým lídrem jsou fotbalisté Ústrašína, kteří by i na jaře rádi pokračovali v nastoleném trendu.

„Chceme hrát pěkný fotbal a o špici tabulky,“ souhlasil kouč Radek Klap, který má k dispozici téměř stejný kádr jako na podzim. „Cíle jsme si nevytyčili, takže slovo postup u nás nezazněl, ale budeme se rvát,“ naznačil ústrašínský šéf lavičky. Jehož tým stíhá Pacov, který loni sestoupil z krajského přeboru, a jistě by se nezlobil, kdyby se mu podařilo vrátit se zpět už letos.

„Vrátit bychom se určitě chtěli, ale s vedením jsme se dohodli, že to nebudeme nijak zvlášť hrotit,“ potvrdil slovenský kouč Jozef Lehocký, který nyní půjde cestou především vlastních odchovanců. Jediný, kdo přišel, tak je Aleš Vejsada z Pelhřimova a Jan Grombíř z Tábora. Naopak velkou ztrátou je odchod záložníka Petera Očipky a na obzoru je i odchod Petra Kolacího. „Kluby se zatím nedohodly na hostování. Tito dva hráči prakticky režírovali naši hru, takže je to citelná ztráta,“ lituje Lehocký.

Největší zklamání

Na opačném konci tabulky bojuje o záchranu hned několik týmů – desáté až čtrnácté místo od sebe dělí pouhých šest bodů. Do nepříjemné situace se překvapivě dostala i Ledeč nad Sázavou, která si na podzim vysloužila titul největší zklamání, a právě to chtějí na jaře změnit. „Jednoznačný cíl je dostat se do klidných vod. Hrát ve středu tabulky. Samozřejmě se tam chceme dostat co nejdříve,“ prohlásil trenér Ledče Miloslav Kafka.

„Věřím kádru, že na to má. Šanci dostanou mladí hráči a hráči, kteří poctivě trénovali,“ dodal Kafka.

Dalším týmem z Havlíčkobrodska, který je nebezpečně blízko sestupovým vodám, jsou Štoky. „Náš podzimní cíl byl získat patnáct bodů, což se nepovedlo, proto ztrátu budeme muset dohnat na jaře. Naším jasným cílem je zachránit soutěž i pro příští rok. Pevně věřím, že se nám to povede,“ prohlásil trenér štockých fotbalistů Radek Palán.

Postup nehrotí

Sousední skupinu B také ještě čeká zajímavý boj jak o postup, tak o pád do nejnižší krajské soutěže. Postupovou pozici okupuje Stará Říše, která má čtyřbodový náskok před Náměští.

Celek z Jihlavska si je ovšem vědom, že odstup, který má, je zanedbatelný. „Při tříbodovém systému může být po dvou kolech všechno úplně jinak,“ nelítá v oblacích staroříšský kouč Luděk Kovačík. Ten své svěřence, které posílil zkušený zadák Libor Hamara, rozhodně nezatěžuje postupovými cíli. „Musíme jít zápas od zápasu, nijak to nehrotíme. Jak to hráči vybojují, tak to vybojují. Postupu se samozřejmě nebráníme.“

Podle trenéra Kovačíka ukáží první dvě kola, jak na tom momentální lídr „béčkové“ skupiny je. „Na úvod máme zachraňující se Herálec a pak hned Náměšť.“

Náměšť nad Oslavou, která šlape Staré Říši na paty, také nevyhlašuje žádné přehnané cíle, a postup už vůbec ne. „Chceme navázat na dobré podzimní výkony a skončit nejhůře druzí,“ má jasno náměšťský kouč Tomáš Franěk.

Fotbalisté Rapotic, kteří před zahájením sezony vyhlásili útok na postup, po podzimní části zůstali za očekáváním, kdy figurují na osmém místě tabulky I. A třídy.

Přehodnocené cíle

V táboře nováčka soutěže o spokojenosti nemůže být řeč. „Spokojenost moc velká nepanuje. Kádr jsme měli kvalitní, ale nedokázali jsme to prodat na hřišti. Řekl bych, že chyběl více týmový duch,“ má jasno prezident rapotického klubu Josef Matoušek, který nakonec sáhl i k odvolání trenéra.

Rapotický boss pro jarní část musí přehodnotit cíl. „Cíle neměníme, to znamená vyhrát každý zápas, do kterého jdeme. Před sezonou jsme vyhlásili boj o postup, ten už je téměř nereálný, ale rádi bychom se posunuli tabulkou co nejvýše,“ řekl. „Tím bychom chtěli mužstvo naladit na vítěznou notu a v tomto trendu posléze pokračovat v podzimních bojích,“ dodal klubový funkcionář.