Jaké to je být mistrem divize?

Ještě mi to úplně nedocvaklo. Každý, kdo někdy něco trénoval, tak ví, o čem mluvím. Úspěch je krásná věc, za kterou je ale kus tvrdé práce, která neznamená jen tuto sezonu, ale i ty uplynulé. Včetně těch, kdy tady u A-týmu trénovali moji předchůdci, protože i oni položili základ dnešního mužstva.

Váš začátek před čtyřmi lety nebyl zrovna ideální, na bodový zisk jste na podzim 2011 čekal pět zápasů a vypadalo to na obrovský průšvih, berete tohle jako satisfakci?

Tehdy to bylo dost složité období. Těsně před sezonou odešli čtyři hráči ze základní sestavy, a my tak vsadili na kluky, které jsem si přivedl z dorostu. Naštěstí se nám podařilo přivést Pavla Simra s Radkem Görnerem, v zimě přišel Honza Šimáček a všechno si pomalu začalo sedat.

Vy jste si tehdy myslel, že to půjde bez posil?

Do A-týmu jsem přecházel s úspěšnou generací hráčů, se kterými se nám podařilo vybojovat postup jak v žákovské kategorii, tak v dorostu, okolo fotbalu se ve Velkém Meziříčí točím dvacet let a vždy jsem chtěl, aby se sázelo především na vlastní kluky, tenkrát to ale v kombinaci s těmi hromadnými odchody nešlo, a bylo potřeba někoho přivést.

Poslední dvě sezony jste hráli na špici, ale už druhé jaro po sobě, byť tentokrát výsledkově zvládnuté, není zrovna ideální, čím to?

V loňském roce byla na vině především rozsáhlá marodka. Tentokrát jsme neměli ideální zimní přípravu, ovšem alespoň výsledky se dostavovaly, což bylo důležité. Veškerá ta herní nepohoda a to špatné vyvrcholilo prohraným utkáním se Starou Říší, kde se nám nepovedlo vůbec nic. Potom jsme si s hráči sedli a některé věci si vyříkali. Následoval povedený zápas se Žďárem, a i když teď s Uherským Brodem to opět nebyla žádná hitparáda, tak šlo o zasloužené vítězství.

Jak pojmete zbytek sezony?

Chtěli bychom dostat do hry kluky, kteří zatím čekají na šanci, nebo byli z formy. Dále se budeme snažit pomoci v určité míře B-týmu, který má nakročeno k postupu do krajského přeboru. V žádném případě ale nepůjde o žádné drastické zásahy do sestavy, chceme soutěže dohrát důstojně, ukázat naši sílu a nic nevypustit.

Během sezony se vyhýbáte řečem o postupu do MSFL, na který máte nyní nárok. B-tým chcete mít ve vyšší soutěži, znamená to tedy, že kývnete na třetí ligu?

Už to tak je. Dohodli jsme se, že vyšší soutěž zkusíme. Rozhodli jsme o tom prakticky po závěrečném hvizdu, kdy jsme se s předsedou Ostrým objali a řekli, že jdeme do toho. Každopádně bychom neradi dopadli jako Žďár.

Bude tedy nutné posílení?

S ohledem na náš úzký kádr se budeme bavit o příchodu jednoho hráče s ligovými zkušenostmi. Rozdíl mezi divizí a MSFL je totiž podle názoru mnohých jedním z největších, ale na druhou stranu nechceme A-tým úplně odtrhnout od zbytku klubu, proto to nebude žádné velké posilování. Alespoň na podzim bychom rádi dali šanci především hráčům, kteří si soutěž vykopali.