Loňský nováček třetí ligy má za sebou dobrou sezonu, svůj cíl bezproblémovou záchranu splnil do puntíku velmi brzy. Zkušený trenér Libor Smejkal starší však dobře ví, že už je vše zapomenuto a začíná se od nuly. Svým svěřencům naordinoval čtyři přípravné zápasy, pospolu jsou od minulého pátku.

„Jsem rád, že jsme si domluvili dobré tréninkové zázemí v Budišově a Náramči, což budeme střídat s přípravou na naší umělé trávě. Připravovat se budeme čtyřikrát v týdnu, na domácím trávníku budeme hrát až v prvním kole s Mohelnicí," uvedl Smejkal.

V kádru Velkého Meziříčí došlo k několika hráčským pohybům. „Skončilo u nás pět hráčů, zatím jsme přivítali tři posily, ke konci týdne bude čtvrtá. Jmenovitě bych zatím ale radši neprozrazoval," dodal Smejkal.

Třebíč je v podstatně složitější pozici. Týmu se po náhlém konci trenéra Libora Zelníčka ujal havlíčkobrodský kouč Richard Zeman. Ten poslední tři sezony působil na lavičce domovského klubu Slovanu. Těsně před koncem uplynulého ročníku divize D však v Havlíčkově Brodě skončil.

V týmu HFK ho čeká ještě větší výzva než v předchozím klubu. Úkol poskládat konkurenceschopný tým bude opět těžké. „Potřebujeme posílit ve všech řadách. Mám radost ale z velmi pozitivního přístupu stávajících členů kádru, chtějí na sobě pracovat," tvrdí Zeman.

Také Třebíč se bude připravovat čtyřikrát týdně. „To je na třetí ligu nutnost. Větší zátěž jsem klukům naplánoval na konec týdne. V pátek je čekají dvě tréninkové jednotky, v sobotu ráno mají zápas," dodal.