Od neděle už první příčka nepatří fotbalistům Křoví. Z trůnu je sesadil Štěpánov, který po předlouhé době dobyl pozici lídra tabulky.

„Museli jsme se obejít bez čtyř hráčů základní sestavy. To byla velká ztráta,“ vysvětloval příčiny pádu křovský trenér Rostislav Janšta.

Jeho svěřencům se zatím celkem dařilo. Až do předešlého nabitého týdne. Nejprve se ve šlágru celého jara střetli se Štěpánovem. Byla to dohrávka 14. kola. A Štěpánov si z jejich trávníku odvezl velecenné vítězství 4:1.

„Bylo to zvláštní utkání. Soupeř byl lepší, to přiznávám. Určitě nás přehrál. My jsme zbytečně diskutovali s rozhodčím, který nám vyloučil jednoho hráče. Někteří štěpánovští borci jsou opravdu výborní, což u nás předvedli,“ připustil Janšta.

Jeho tým je v nejvyšší okresní soutěži nováčkem. Přesto stále patří k favoritům na postup do I. B třídy. Na Štěpánov ztrácí pouhopouhý bod. „Naposledy jsme v neděli prohráli v Bobrové 2:5. Tam se hraje těžko. Navíc, jak jsem už předeslal, nás trápily mezery v sestavě,“ uvedl ke dvěma porážkám v řadě křovský lodivod.

---------------------

Soutěž má zatím vysokou kvalitu

Zatím je to ohromně napínavé. Kromě přetahované na špici tabulky mezi Štěpánovem a Křovím nabízí okresní fotbalový přebor spoustu vyrovnaných bitev.

Na jaře se totiž hodně daří také Borům, Bobrové i Jimramovu. Ten například porazil jak Štěpánov, tak i Křoví (oba shodně 1:0).
Strhující boje slibuje rovněž spodek tabulky. Dolní Rožínka je s pouhými čtyřmi body jasný kandidát na sestup, v ohrožení jsou ale i Ujčov (12 bodů), Jívoví (14) a Svratka (15).

„Tahle soutěž má bezpochyby velkou kvalitu. Ve všech týmech hraje hodně dobrých fotbalistů, najde se tu ovšem taky řada skutečných fotbalových osobností,“ zdůrazňuje kouč Křoví Rostislav Janšta.

Mezi jeho svěřence patří vynikající útočník a bývalá ligová hvězda Boby Brno Marcel Cupák. „Štěpánov má skvěle technicky i střelecky vybavené hráče, mezi nimi famózní ukrajinské forvardy Haraptsa či Vovchuka. A samozřejmě spoléhá na Milana Trojanoviče. To je jeho hlavní eso,“ přemítá Janšta.

Nálepka nejlepšího hráče jara by mohla patřit Milanovi Špačkovi. Útočník Borů se trefil ve všech šesti zápasech v řadě, dohromady v odvetné části nastřílel už neskutečných 14 branek