Opět se nedařilo Křoví, které doma podlehlo Rapoticím, především díky nevydařené první půli. Z bodů se nemohl radovat ani nováček z Nedvědice, který doma nestačil na Dukovany.

NEDVĚDICE – DUKOVANY 2:4

Celé utkání rozhodla první půle, v níž byli hosté z Dukovan lepším týmem. Především Koníř dělal domácí obraně velké problémy. Mezi 28. a 33. minutou se Dukovany hned třikrát gólově prosadily a vytvořily si luxusní náskok. Ve druhém dějství se Nedvědice herně zvedla. Nejprve snížil Šikula a dvě minuty před koncem z penalty i Havlíček. V zoufalém závěrečném náporu však domácí obraně utekl Železník a z brejku definitivně rozhodl.

Góly: 55. Šikula, 88. Havlíček (PK) – 28. Kunc, 31. Koníř, 33. Prokeš, 94. Železník. Rozhodčí: Bílek. ŽK: 0:3. ČK: 1:0 (81. Dinga). Diváci: 40. Poločas: 0:3. Nedvědice: Dinga – Veselský, Krejčí, Vašíček (46. Srba), Řehůřek (65. Mareš) – Škutchan (74. V. Šikula), Štefka, Bracek, Havlíček – R. Šikula, Havíř.

KŘOVÍ – RAPOTICE 1:3

O osudu zápasu rozhodl první poločas, kdy Křoví až příliš často chybovalo v rozehrávce. Po chybách v domácí obraně si tak Rapotice postupně vypracovaly třígólové vedení. Jejich plány však před pauzou narušilo vyloučení Sobotky. Po změně stran proto hosté zahustili střed pole a čekali pouze na brejky. Křoví snížilo po brance Kaliny, na více se však už nezmohlo. „Sice se nám už vyprazdňuje marodka, ale na naší hře to dnes nebylo znát. Hlavně první poločas byl z naší strany hodně špatný,“ kritizoval své svěřence asistent trenéra Křoví Lukáš Midrla.

Góly: 57. Kalina – 15. Dvořáček, 25. Sobotka, 33. M. Laš. Rozhodčí: Maar. ŽK: 4:6. ČK: 0:1 (36. Sobotka). Diváci: 60. Poločas: Křoví: Sára – Kašpar, Mencler (46. Cypris, 83. Datínský), Škorpík – Ghartey, Tichý, Pollák, Kalina, Roštinský – L. Němec, M. Němec.

MORAVEC – V. BERANOV 2:1

Až na čtvrtý pokus se fotbalistům Moravce letos podařilo bodovat před vlastními fanoušky. Skóre otevřel na sklonku úvodní čtvrthodinky Juračka, který se prosadil z trestného kopu. Domácí mohli své vedení několikrát zvýšit, ale šance tradičně zahazovali. Také po změně stran pokračovala převaha Moravce, hosté hrozili pouze z brejků. Juračka v 65. minutě pěkným angličanem zvýšil a definitivně rozhodl. Beranov pak vsadil vše na útok, ale prosadil se pouze v poslední minutě, kdy snížil Ganzwohl. „Měli jsme rozhodnout mnohem dříve, ale za tři body jsem moc rád,“ přiznal po utkání hrající trenér Moravce Lukáš Broža.

Góly: 14. a 65. Juračka – 90. Ganzwohl. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Moravec: Pokorný – Urbánek (46. T. Toufar), R. Toufar, Smolík, Kachlík (59. O. Broža) – Juračka, F. Kudiovský, Slavíček, Kovář (80. Hladík) – Černý, Červinka.

V. BÍTEŠ B – ŠTĚPÁNOV 4:1

V první půli byla v malém okresním derby k vidění vyrovnaná hra s šancemi na obou stranách. Góly však stříleli pouze domácí. Ve 27. minutě se po skrumáži prosadil Dvořák, deset minut poté z brejku Ondrák zvýšil na 2:0. Také po změně stran se více dařilo rezervě Velké Bíteše. Ondrák s Dvořákem přidali každý po gólu, za Štěpánov v úplném závěru korigoval Veselský. „Dnes nám hodně pomohl příchod Dvořáka z áčka. V útoku podržel balón, navíc se prosadil i gólově,“ těšilo lodivoda Velké Bíteše Libora Švandu.

Góly: 27. a 83. Dvořák, 38. a 47. Ondrák – 85,. Veselský. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 1:2. Diváci: 86. Poločas: 2:0. V. Bíteš B: Bartošek – O. Švanda, Suchý, T. Pelán, Paprskář – Mucha, Malý (68. Jelínek), Hřebíček (63. M. Švanda), Mrňa (72. Loup) – Ondrák, Dvořák. Štěpánov: Dudák – Hrubeš, Novák, Sedláček, Buček – Kovalchuk (71. R. Jílek), Samek, Fiala (63. Denysiuk), Jan Veselský – Kutnyk, Šikula (8. Richter).

KNĚŽICE – MĚŘÍN 2:3

Domácí zaspali začátek, neodkopli balon, a Crkal poslal hosty už v 8. minutě do vedení. Po půlhodině hry se krásně opřel do míče z dvaceti metrů Vít Procházka, a jeho projektil zastavila až síť za Kourkovými zády. Pak domácí snížili po rohovém kopu, po němž se prosadil Jan Kříž. Ještě v první půlce ale udělali hráči Kněžic další nepřesnost, a Hladík zvýšil na rozdíl dvou gólů. Ve druhé půlce se domácí snažili, a když nacentroval Salák na Krupicu, a ten nezaváhal, bylo zaděláno na drama. Krupica pak mohl i srovnat, ale v samostatném úniku neuspěl. Hosté si tak těsné vedení pohlídali.

Góly: 37. J. Kříž, 56. Krupica – 8. Crkal, 32. V. Procházka, 40. Hladík. Rozhodčí: Nestrojil. ŽK: 1:3. Diváci: 50. Poločas 1:3. Měřín: Sysel – Doležal (64. J. Procházka), Kolda, Kožený (68. Řezníček), Bublán – Jonáš, Robotka, Crkla, Matoušek – Hladík, V. Procházka.

TŘEBELOVICE – R. SVRATKA 1:6

Hosté zápas letošního nováčka soutěže s loňským rozhodli už v prvním poločase. Radešínská Svratka vstřelila během úvodní dvacetiminutovky tři branky. Poté si loňský nováček kontroloval průběh utkání a skóre postupně navyšoval. „Dnes se na nás sesypala další pohroma. Máme problémy se sestavou a povolali jsme hráče, kteří již nějakou dobu nehrají a také dorostence. To ale není výmluva. Dříve jsme hráli divoké výsledky, alespoň jsme bodovali, což se nyní neděje,“ posteskl si třebelovický trenér Michal Sláma.

Góly: 54. Máca – 6. Plhal, 16. Pekárek, 19. a 67. Drdla, 44. Plhal, 88. Veselý. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 4:2. Diváci: 50. Poločas: 0:4. Radešínská Svratka: Petr – Havránek, Drdla, Chrást, Janů, Dvořák (73. Kříž), Novák, Starý, Mužátko, Pekárek, Plhal (86. Veselý).