Absence klíčových hráčů. To je první zásadní faktor, ovlivňující aktuální situaci celku z vesničky při hranicích jihomoravského kraje. „Citelně nám ve středu pole chybí Karafa. Po jeho odchodu není v záloze nikdo, kdo by to oběhal. V prvním kole navíc chyběli oba bratři Němcové, přičemž Lukáš nastoupí až v následujícím utkání. Absence tří tak důležitých hráčů se prostě musela projevit," upozorňuje Janšta.

Nutno podotknout, že los se s Křovím také příliš nemazlil. Nejprve výjezd na půdu nevyzpytatelné rezervy Velkého Meziříčí. „První půle byla vyrovnaná, zlomil nás inkasovaný gól těsně před přestávkou. Po ní už bylo Meziříčí jasně lepší," uznal trenér Křoví po prohře 0:2.

Nedělní zápas v Nové Vsi pak připomínal hru kočky s myší. Hosté nestíhali především po fyzické stránce, a kdyby po půlhodině svítilo na ukazateli skóre 5:0, nemohl by se nikdo divit. Pouze impotence domácích střelců zachránila Křoví od debaklu. „Nová Ves byla jasně lepší, prohra 0:3 je pro nás ještě milosrdná. Právě zde bylo vidět, jak moc nám chybí Karafa a v útoku Lukáš Němec," postesknul si Janšta.

První šance na reparát přijde v neděli, kdy se Křoví poprvé v sezoně představí před vlastními fanoušky. Soupeřem mu bude Želetava, která zatím také nikterak nezáří. Další prohra by už mohla mít fatální následky. „Vzhledem k tomu, že potom jedeme do Žďáru, kde se obtížně boduje, musíme Želetavu porazit. Viděl jsem ji v prvním kole v Rapoticích a přes léto hodně obměnila kádr. V týdnu se pokusíme přivést jednu posilu do středu zálohy, uvidíme, jak dopadnou jednání," uzavřel trenér Křoví Rostislav Janšta.