Další derby se hrálo v Měříně, kam přijel Herálec. Z výhry se nakonec radovali domácí.

KŘOVÍ – ŠTĚPÁNOV 1:5

Po vyrovnaném začátku přišla Štěpánovská minutka, ve které dali hosté dvě branky. Křoví mohlo několikrát odpovědět, ale Čejku a Roštinského vychytal ve vyložených šancích Bednář. Snížení přišlo až po přestávce po Čejkově akci, kterou zakončil tvrdou střelou Němec.

Hostům se ovšem zápas povedl a v závěrečné čtvrthodině excelovali. Nejprve proměnil penaltu Haraptso, stejný hráč pak vedení zvýšil. Poslední slovo si vzal v závěru jeho ukrajinský kolega Kutnyk.

Góly: 58. M. Němec – 17. Kroupa, 18. a 90. Kutnyk, 75. a 80. Haraptso (první z PK). Rozhodčí: Dítě. ŽK: 3:0. Diváci: 150. Poločas: 0:2. Křoví: Karmazín – Jirásek, Kalvoda, L. Němec, Kratochvíl (80. Káňa) – M. Němec, Šustáček, Tichý, Bartošek – Čejka, Roštinský. Štěpánov: Bednář – Císař (83. Jílek), Brázda, Kroupa (54. Buček), Šikula – Jakub Veselský, Hrubeš, M. Vrzal, Špatka (85. J. Vrzal) – Haraptso, Kutnyk.

MĚŘÍN – HERÁLEC ZR 2:1

V první šanci utkání se ocitl Marek, ale Lossgott jeho střelu pohotově vyrazil. Gólu se domácí dočkali po úniku Heřmánka, jehož přetažený centr na zadní tyči uklidil hlavou do prázdné branky Sýkora. Herálec mohl do poločasu po chybě Doležala kontrovat, ale Uchytilovu střelu z malého vápna výborně zlikvidoval Sysel. Hosté se dočkali až ve druhém dějství. Po brejku se ke střele z vápna dostal Uchytil a míč skončil v síti.

Vrátit Měřínu vedení mohl Marek, ale neuspěl. Zápas rozhodla akce Robotky, který našel Šoukala, ten hlavou přiťukl ještě lépe postavenému Heřmánkovi, který taktéž hlavičkou poslal domácí do vedení. Hosté už se na závěrečný nápor nezmohli.

Góly: 27. Sýkora, 78. Heřmánek – 62. Uchytil. Rozhodčí: Servít. ŽK: 3:2. Diváci: 250. Poločas: 1:0. Měřín: Sysel – Matoušek, Uchytil (77. Chaloupka), Doležal, Letmajer – Tvrdík, Sýkora, Robotka, Šoukal – Marek (83. Vokoun), Heřmánek (90. Budín). Herálec: Lossgott – Havlík (81. Ptáček), Pavliš, Opluštil, J. Ptaszek – Skála, M. Ptaszek, Ceral, Okurka – Hořínek (75. Boguaj), Uchytil.

ČÁSLAVICE-SÁDEK – VRCHOVINA B 2:0

Ani v tomto utkání domácí v jarní části sezony nezaváhali. Hrálo se pohledné a bojovné utkání, ve kterém podali parádní výkon obě mužstva. Čáslavičtí se snažili soupeře předčit kombinačně, dařilo se jim pronikat do pokutového území Vrchoviny, ale veškeré šance v prvním poločase zůstaly nevyužity.

Hostitelé se dočkali až v 55. minutě, kdy při trestném kopu parádní střelou z 35 metrů překonal brankáře Tomana Hoc. Hosté se však nevzdávali a nadále produkovali jednoduchou a rychlou kopanou a neustále hrozili.

Ovšem pojistku domácích po jednom brejku přidal v 71. minutě Šimek, který tak dal výsledku konečnou podobu. Čáslavický gólman Dítě nadále drží jarní neprůstřelnost. Za hosty předvedli parádní výkon brankář Toman, Wolker a Novák. Ovšem za předvedenou hru zaslouží pochvalu všichni aktéři.

Góly: 55. Hoc, 71. Šimek. Rozhodčí: Burian. Bez karet. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Vrchovina B: Toman – Mrkos, Daniel (72. Vaňátka), P. Poul, J. Chrást – Kolarik (58. Šandera), Wolker, Němeček, Novák – P. Šustáček, Němec (64. Martaus).

JAKUBOV – ROZSOCHY 3:1

Hrál se bojovný fotbal na obou stranách. Domácí začali náporem, kterého využili k dvoubrankovému vedení. Jakubovští ještě do přestávky nevyužili další šance.

Ve druhém poločase se hra vyrovnala. Branky ovšem dávali pouze domácí. A když se gólově nemohly prosadit Rozsochy, tak to Jakubovští udělali za ně v 86. minutě, kdy si vstřelili vlastní branku a postarali se tak o čestný úspěch soupeře. Poslední dvě minuty před koncem, kdy v 88. minutě upravil na konečných 3:1 Miroslav Dunkler.

Góly: 4. L. Petz, 10. Veselský, 88. Miroslav Dunkler - 86. vlastní. Rozhodčí: Kučerik. ŽK: 3:4. Diváci: 50. Poločas: 2:0. Rozsochy: Juračka – J. Zítka, Kalvoda, Šibor, Šafránek - M. Bureš (67. Holý), Ambrož, Vrtěna, T. Zítka - P. Bureš (65. Padrtka), Kučera.