Blamáž 1:5 v Rantířově doplnilo nedělní domácí fiasko 2:4 s Třeští. „Zlomovým okamžikem byl nejspíš třetí gól hostů, který padl těsně před pauzou. Celkově se nacházíme v hluboké herní, ale hlavně morální krizi,“ netají předseda klubu Alois Matějíček.

Bohdalov nebodoval čtyři zápasy za sebou. V sedmi kolech jednou vyhrál, jednou remizoval a pětkrát podlehl. Žalostné skóre 6:16 odkrývá nepříjemnou pravdu – ofenzíva spí, obrana je v dezolátním stavu.

Tolik gólů nikdo jiný neinkasoval. „Těžko se mi o tom hovoří. Vždyť třeba Třešť byla hratelná. S námi vybojovala teprve první výhru v sezoně. Celé utkání jsem natáčel na video. Hned večer jsem si ho několikrát pustil. S hráči si kazetu rozebereme na tréninku. Je na ní přesně vidět, kdo a jak se dopouští chyb,“ říká Matějíček.

Ten zatím jednoznačně hájí letní rozhodnutí, kdy klubové vedení nečekaně odvolalo trenéra Josefa Drinku a z Přibyslavi přivedlo Jiřího Moravce. „Pan Drinka tu vybudoval jakousi elitu nedotknutelných hráčů, kteří nejsou přístupní kritice a někdy postrádají soudnost. On se je bál pokárat, pěstoval v nich dojem neotřesitelnosti,“ tvrdí šéf Bohdalova.

„Je to interní věc. Musíme si všechno vyříkat, zjistit, co jsme ochotní obětovat. Na kluky spadla deka a v téhle soutěži nebude lehké stoupat nahoru. Iluze, že budeme figurovat ve středu tabulky, jsou pryč. Zřejmě se nevyhneme boji o udržení,“ ví Matějíček.

Bohdalovský dres obléká řada ostřílených borců stejně jako bez diskuse dovedných fotbalistů. Cosi však skřípe. „Možná nastává ten pravý moment, abychom přehodnotili celý systém. Chtěl jsem něco podobného udělat už dřív. Máme spoustu šikovných mladíků, kteří nejspíš dostanou šanci a nahradí starší hráče,“ naznačuje Matějíček.

Tomu se nelíbí přístup některých fotbalistů, který svůj víkendový čas věnují i malé kopané a hokejové vesnické lize. „Když jsou na ledě někdy v deset večer, pak dvě hodiny bruslí, nebo nastupují za různé týmy v nějakých okresních ligách v malé kopané, bere jim to pochopitelně síly. Tohle si mohou dovolit hráči, co působí ve III. či IV. třídě. Ale druhá nejvyšší krajská soutěž už vyžaduje poctivější přípravu i životosprávu,“ prohlašuje bohdalovský předseda.