Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Křižanovu se podařilo obrat i Novou Ves

Žďársko – Fotbalisté Křižanova na jaře ještě nemají přemožitele. V 17. kole I. A třídy – skupiny B remizovali s favoritem z Nové Vsi. V dalších utkáních si Bohdalov poradil s Rapoticemi a béčko Velkého Meziříčí podlehlo první Náměšti.

12.4.2010

Ilustrační fotoFoto: Foto: DENÍK/Vladimír Malinovský

BOHDALOV – RAPOTICE 1:0

Rapotice vstoupily do utkání aktivněji a z rychlých kombinací si vytvářely šance, ty ale využít nedokázaly. Domácí se osmělili až v 15. minutě, série rohů ale branku nepřinesla. Agilní Martin Laš se v průběhu střetnutí prodral do několika zakončení, a domácí gólman Bílek se jen několikrát ohlédl za jeho střelou.

Své tyče si však postavil na jedničku, protože ho v průběhu utkání zachránily hned třikrát. Bohdalov hrozil hlavně ze standardních situací. V 83. minutě se po rohovém kopu za přispění hostující obrany trefil Koukal a zařídil domácím tři body.

Góly: 83. Koukal. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 2:3. ČK: 0:1, 80. J. Prokeš st. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Bohdalov: Bílek – Jaroš, P. Neuman, Novotný, A. Neuman – Musil, Doležal, Schneider, Zvolánek – Křesťan (89. Pokorný), Romančák (60. Koukal).

V. MEZIŘÍČÍ B – NÁMĚŠT-VÍCENICE 0:2

Ve vyrovnaném zápase se na branky dlouho čekalo. Žádný z meziříčských střelců neměl svůj den, a tak se z prvního gólu radovali hosté. Na přímý volný kop si v 75. minutě nejvýše naskočil Hošťálek. Pojistku si Náměšť schovala až na úplný závěr, kdy se k míči po úniku ze strany dostal osamocený Eliáš, pro něhož uklidit míč do odkryté svatyně bylo už jenom příjemnou povinností.

Góly: 75. Hošťálek, 89. Eliáš. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Poločas: 0:0. V. Meziříčí B: R. Invald – Halámek, Souček, Kružík, Kafka – L. Smejkal (65. Dufek), Pól, Jedlička, Němec (80. O. Mucha) – Jaša (70. E. Smejkal), Trnka.

KŘIŽANOV – NOVÁ VES 1:1

Úvod vyšel lépe domácím, kteří určovali tempo hry, šance si ale vytvářela Nová Ves. Lukáš Čech se dvakrát chystal v jasné příležitosti zakončit, ale proti byli obránci Křižanova, kteří skluzem na poslední chvíli zachránili brankáře Homolu. Čech si spravil chuť ve 33. minutě, dostal se k odraženému míči a poslal hosty do vedení. Po změně stran se více dařilo Nové Vsi, která svého soupeře zatlačila.

Z gólu se však paradoxně radoval domácí Ilenčík, jenž využil zaváhání obrany. Tím ale aktivita Křižanovských zcela opadla. Z následného náporu hostů už ale žádná branka nepadla.

Góly: 58. Ilenčík – 33. Čech. Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Křižanov: Homola – Navrátil (51. Vítek), Studený, Novotný, Burian – Kubiš, Nobicht, Hladík, Petr – Veselý (75. Šoukal), Ilenčík. Nová Ves: P. Novotný – Kubík, Bureš, Starý, Nečas (70. Fuksa) – R. Novotný, T. Novotný, Šandera, Krejčí – Čech, Pohanka.

I. A třída

12.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

Už v pátek volili rybáři z vojnoměsteckého Rybářského spolku M. „V sobotu za rozednění jsme měli sraz v lovišti, jinak to nešlo,“ usmál se rybář Karel Malivánek mladší.
12

OBRAZEM: Rybáři volili v pátek, v sobotu lovili rybník

I přes svůj handicap se Oldřich Tatíček z Rokytna vydal do volební místnosti.
8

Šel jsem volit, abych si později nemusel nadávat, prohlásil senior

Manželé z Třeště využili ve Žďáře voličské průkazy

Žďár nad Sázavou – Hned úderem 14. hodiny v pátek 21. října začali lidé ve Žďáře hlasovat pro své favority do sněmovních voleb. Někteří i chvilku čekali - o pár minut dříve přišli třeba první voliči, jejichž volební místností je ve žďárském gymnáziu. Po 14. hodině se hned začali trousit další.

Meziříčští při volbách hlasují také o náměstí

Velké Meziříčí – Obyvatelé Velkého Meziříčí vstoupili úderem čtrnácté hodiny do volebních místností, aby vhodili obálky se svými kandidáty do volebních uren. Odstartováno bylo ale také jejich historicky první referendum.

Žďár hledá další osobnost, která získá cenu města

Žďár nad Sázavou – Žďárská radnice začala přijímat nominace na Cenu města Žďáru nad Sázavou. Hodlá ji udělit již potřetí. „Stalo se to vlastně už tradicí, letos jsme ocenili osobnost města již podruhé,“ poznamenal žďárský starosta Zdeněk Navrátil.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.