Naopak hodně těžkou hlavu musí mít v Herálci. Tým trenéra Pavla Kubiše nestačil na nováčka z Budišova a je na předposledním místě tabulky.

Vítězná série skončila rezervě Velkého Meziříčí. To mělo, v součtu s posledními dvěma podzimními zápasy, šňůru pěti utkání bez ztráty bodu. Nyní však pouze remizovalo na hřišti o záchranu bojujících Koutů.

KŘIŽANOV – BOHDALOV 2:1

Utkání negativně ovlivnil silný vítr. Sestupem ohrožení domácí se ujali vedení po čtrnácti minutách hry, kdy se nadvakrát trefil Novotný. Křižanov byl v první půli lepším týmem a svůj výkon korunoval druhou brankou v bohdalovské síti. Šikovnou tečí se prosadil Aleš Burian.

Druhý poločas byl ve znamení bohdalovského tlaku, který vyvrcholil v 65. minutě, kdy z přímého kopu skóroval Zvolánek. Křižanov však své těsné vedení ubránil a udělal tak důležitý krok k záchraně.

Góly: 14. Novotný, 24. A. Burian – 65. Zvolánek. Rozhodčí: Burian. ŽK: 3:0. Diváci: 150. Poločas: 2:0. Křižanov: Bajer – P. Burian, Novotný, Klimeš, Pálka – Ilenčík (86. Navrátil), A. Burian (74. Vítek), Kubiš, Boček – Nobicht, Veselý. Bohdalov: Bílek – Vomela, Novotný, Jaroš, Schneider – Doležal, Zvolánek, Křesťan (88. Musil), Kántor – Jaroš, Neuman.

HERÁLEC ZR – BUDIŠOV 1:2

Domácí nezvládli úvod zápasu. V něm se odražená střela od břevna dostala před branku a nejdůraznější byl hostující Dvořák. Herálec byl po celý první poločas lepším týmem, ale nemohl se dlouho prosadit. To se až před pauzou podařilo Okurkovi, který se dvacet metrů před brankou otočil s míčem a křížnou střelou nedal Širokému šanci.

Ve vyrovnaném druhém dějství se hrálo prakticky bez brankových příležitostí. Jenomže Budišovu vyšel jeden závar před domácí brankou a Jaša se z voleje nemýlil. V samotném závěru mohl vyrovnat Chyba Jeho dělovka z dálky ovšem proletěla jen těsně vedle budišovské tyče.

Góly: 42. Okurka – 4. J. Dvořák, 73. Jaša. Rozhodčí: Klement. ŽK: 1:0. Diváci: 200. Poločas: 1:1. Herálec: Lossgott – Opluštil, Pavliš, Musil (56. Chyba), Havlík – Šusták, J. Ptaszek, M. Ptaszek, Ptáček – Okurka, Bureš (75. Sláma).

KOUTY – V. MEZIŘÍČÍ B 2:2

První poločas začali lépe hosté, kteří se technickou hrou se lépe přizpůsobili silnému větru. Nebezpečné byly jejich standardní situace a přihrávky do malého vápna.

A právě roh vyboxoval domácí brankář Eliáš do vzduchu a silný vítr jej vrátil na malé vápno, kde ve skrumáži si nejdříve hostující Střecha loktem odhodil domácího kapitána na brankáře. Potom Trnka hlavičkou pohodlně do prázdné brány otevřel skóre.

Domácí přidali a hned o tři minuty později z přímého kopu Novotný za přispění větru vyrovnal. Poté se hrál oboustranně vyrovnaný fotbal.

Druhou půli začaly lépe Kouty a hned ve 46. minutě hlavičkoval Tenkl do břevny. O minutu později dostal pas znovu Tenkl, ale tentokrát na brankáře vyzrál – 2:1.

Druhý poločas se hrál převážně na polovině hostů, kteří hrozili pouze rychlými brejky. Ovšem v 70. minutě díky větru se nepodařilo Parmovi zpracovat míč, který se mu lehce opřel o ruku a rozhodčí nařídil pokutový kop.

Ten velkomeziříčský Jedlička proměnil. Závěr znovu patřil hostitelům, ale branku už se jim vstřelit nepodařilo. A když už v 87 minutě se domácí diváci dožadovali pokutového kopu, kdy si hostující obránce patičkou a za pomocí větru zahrál rukou, což však hlavní rozhodčí nevzal v potaz, tak Koutečtí za smolný zápas získali pouze jeden bod.

Góly: 28. Novotný, 47. Tenkl - 25. Trnka, 70. Jedlička (PK). Rozhodčí: Šetek. ŽK: 1:2. Diváci: 120. Poločas: 1:1. V. Meziříčí B: Kučera - Halámek, Střecha, Trnka (64. Krejčí), Kružík - Invald, Netolický, Jedlička, Kafka - Souček, Beran.

I. A třída

Radek Špatka, Jiří Oborný