Kde hledat příčiny sestupu? Už na podzim se u kádru měnili trenéři. Sezonu načal Jan Strnad, jehož mise skončila už ve 3. kole po debaklu 10:1 ve Stonařově. První body s mančaftem vybojoval až jeho náhradník Josef Milota, ale ani jeho bilance nebyla pozitivní. Z deseti utkání vydoloval jedno vítězství (a doposud jediné) a dvě remízy.

A tak se k sestupem vážně ohroženému týmu připojil Fňukal, který mužstvo přebral pro jarní část s pouhými pěti body.
Před koučem, jenž s kádrem před dvěma lety postoupil do I. A třídy, stál nelehký záchranářský cíl. Pod jeho vedením se Křižanovu podařilo zpevnit průchozí defenzivu a uhrát několik překvapivých remíz, ale to bylo ze strany tamních fotbalistů vše.

„Potřebovali jsme naplno bodovat, bohužel se nám vůbec nedaří v koncovce. Nehrajeme dobře dopředu, jasně vidět to bylo i teď proti Třešti. Nedokázali jsme dát gól a bez toho se vyhrát nedá,“ spílá svým útočně laděným hráčům Fňukal, pod nímž kádr zaznamenal sedm remíz a čtyři porážky.
Celkových dvanáct bodů je však z dvaasedmdesáti možných zoufale málo.

Tristní zakončení

Právě koncovka se největší měrou podepsala nad sestupem. Pouhých dvaadvacet vstřelených branek je ze všech týmů nejhorším výsledkem. „Aktuálně se už koncentrujeme na další rok. Chceme posílit ofenzivní fázi, proto máme rozjednané dva útočníky,“ říká Fňukal.

V Křižanově chtějí sázet na mládí. Už v minulém kole trenér zabudoval do sestavy hned kvintet mladíků, kteří nahradili marodkou sužovanou jedenáctku. „V podobném duchu dohrajeme letošek, aby se hráči vyhráli“, myslí trenér na budoucnost. Ta by pro jeho mužstvo mohla být slibná, protože by kádr měl zůstat pohromadě. „Rozhodně chceme udržet všechny fotbalisty a počítáme i s mladými,“ uzavírá Jan Fňukal sestupovou sezonu.