„Určitě chceme bodovat naplno. Hrajeme doma a proti zachraňujícímu se týmu považuji vítězství za povinnost,“ podotkl křižanovský kouč Jan Fňukal.

V nedělní bitvě bude ovšem postrádat útočníka Klimeše. „Ale zase by měl být k dispozici Veselý, takže snad to nějak zvládneme,“ podotkl Fňukal.

Boj o špici je pro Křižanov hodně velké překvapení. Po podzimu to totiž vypadalo jasně na záchranářské práce. „Začali jsme vyhrávat a dostali se do opačného pólu tabulky. Postup sice není prioritou, ale chceme se o šanci porvat,“ podotkl Fňukal.

Proti Telči je taktika jasná. „Oni přijedou určitě hrát zezadu a budou vyrážet do brejků, ale my hru zbytečně otevírat nebudeme,“ upozorňuje křižanovský kouč.

Podobně je na tom Měřín, který má navíc zápas k dobru. V neděli se doma postaví Hrotovicím. „Bereme to jako odvetu za podzim. Dostali jsme tam pět gólů, navíc jejich chování nebylo zrovna fér,“ podotkl měřínský lodivod Karel Pospíchal.

Jenže jeho tým se potýká s absencemi. Chybět bude kvůli karetním trestům hned čtveřice hráčů. Rozhodující prý bude neudělat zbytečné chyby. „Začneme ze zajištěné obrany a chybovat donutíme soupeře. Uvidíme, jestli se nám to povede,“ dodal Pospíchal.

Oběma týmům může pomoci další tým ze Žďárska. Vrchovinská rezerva hraje doma s vedoucím Budišovem. Pokud mu sebere body, sama se definitivně zachrání.