Relativně blíže k záchraně je aktuálně předposlední Herálec. Je sice na sestupové pozici, ovšem v posledních dvou kolech hraje s týmy, kterým prakticky o nic nejde. „Neříkám, že to budou snadné body, ale naděje tady je. Jsem přesvědčený, že to máme ve svých rukách,“ podotkl herálecký kouč Pavel Kubiš.
Za pravdu mu dává los nováčka z Křižanova.

Těžký los

Ten hraje o víkendu na půdě Šebkovic, které také nemají nic jistého a poslední kolo se představí proti Velkému Meziříčí B, které usiluje o postup do krajského přeboru.

„Nebude to rozhodně nic jednoduchého. Hrajeme venku, kde se nám dlouhodobě nedaří, navíc taktéž proti zachraňujícímu se týmu. A poslední kolo béčko Velkého Meziříčí, které chce postoupit. Teď jsme ale porazili Čáslavice a pokud zopakujeme podobný zodpovědný výkon, můžeme uspět. Máme vše ve svých rukou, budeme bojovat na hřišti a nenechávat to na shodě náhod,“ podotkl trenér Křižanova Jan Strnad.

To Herálec už se musí ohlížet. „Je to v našich silách. Proti týmům, kterým už o nic nejde, to sice nebude snadné, ale myslím, že Křižanov je na tom s losem hůř,“ přemítá herálecký Kubiš.

Jeho tým se v posledních týmech zvedl. Domácí remíza s Rantířovem, výhra nad Přibyslavicemi – to jsou příznivé výsledky. „Kdybychom zopakovali podobný výkon i ve zbývajících zápasech, tak nemusíme mít strach,“ myslí si kouč Herálce.

Hodně bude záležet i na zdravotním stavu Davida Okurky. Herálecký středopolař má na jaře fazonu, ovšem z posledního zápasu si přivezl zranění. „Zatím to vypadá špatně, ale musíme udělat všechno pro to, aby David nastoupil. Jeho góly a hra je pro nás klíčová,“ dodal Kubiš.