Přímý záchranářský souboj je na programu v neděli od 16.30 v Křižanově, kam zavítají právě Čáslavice. Ve stejnou dobu zahájí svůj boj o přežití i Herálec, který zajíždí do Přibyslavic.

Herálec neměl v posledních dvou zápasech štěstí. V Šebkovicích vedl dvě minuty před koncem 1:0, nakonec však odjížděl s prázdnou. Minulý týden sahal po třech bodech v utkání s Rantířovem, ale musel se spokojit pouze s jedním.

„Je to škoda, z těch dvou zápasů jsme měli získat šest bodů, místo toho máme jeden,“ povzdechl si herálecký lodivod Pavel Kubiš. Naštvali ho hlavně závěrečné minuty v Šebkovicích, kdy se nechal hloupě vyloučit Chyba. „Jeho nedisciplinovaností jsme přišli o vítězství, v jedenácti bychom ten konec zvládli,“ vzpomíná.

V Přibyslavicích to bude pro Herálec zápas o všechno. „Uděláme pro výhru maximum. Přibyslavice nebudou lehký soupeř, ale na podzim jsme je porazili a pokud zopakujeme výkon, který jsme předvedli ve druhém poločase s Rantířovem, věřím, že uspějeme,“ dodal Kubiš.

Křižanov se poučil s podzimního zápasu s Čáslavicemi, kdy brzy prohrával o tři branky. „Trochu jsme je podcenili a pak už jsme stačili pouze snížit na 2:3. Takových zaváhání se musíme v neděli vyvarovat,“ upozorňuje křižanovský trenér Jan Strnad. Z čáslavické spanilé jízdy za záchranou, která v lecčems připomíná prvoligový Zlín, mají v Křižanově obavy. Čáslavice získaly z posledních čtyř utkání devět bodů.

„Jsme si toho samozřejmě vědomi, musíme se na ně dobře připravit,“ burcuje Strnad. Ten chce v neděli poslat na trávník nejsilnější možnou sestavu. „Kádr se nám s koncem sezony stabilizoval, budeme komplet,“ uzavřel trenér.