ŽIROVNICE – BYSTŘICE 1:3

Hosté potvrzovali roli favorita už v úvodu, přesnými krátkými přihrávkami dostávali domácí pod tlak. Ti ale úvodní nápor soupeře přestáli a sami udeřili. Po křídle unikl Dvořák a jeho ostrý centr doklepl za záda Trávníčka Pokorný. Bystřici to však do kolen neposlalo a dál měla více ze hry. Domácí tlaku nedokázali čelit a v rozmezí tří minut dvakrát inkasovali. Po přestávce se Slavoj tlačil do útoku, jenže šancí měl minimum. Naopak Holý z brejku pečetil vítězství Bystřice.

Góly: 16. Pokorný – 22. Sklenář, 24. Prášil, 71. Holý. Rozhodčí: Křenek. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 1:2. Žirovnice: Basík – Časta, P. Houška, Blažek (79. Makovička), Veith – Holec, L. Dýnek, Moravec, Staněk – Dvořák, Pokorný (80. T. Dýnek). Bystřice: Trávníček – Vícha (85. Hrubeš), Veselý, Chocholáč, Mitáš – Špatka, Zbytovský, Prášil, Holý (79. Fulneček) – Horák (74. Čech), R. Sklenář. Nejlepší hráči: L. Dýnek – Zbytovský, Chocholáč.

ST. ŘÍŠE – ŽDÍREC N. D. 2:1

V první půlce byl k viděná nezáživný a unavený fotbal. Domácí ani hosté se ne a ne dostat do tempa a stovka diváků se první gólové situace dočkala až těsně před pauzou. Dlouhý výkop od branky nachytal zadáky domácích nedbalkách, ti se srazili a z toho těžil Novotný, který nekompromisně prostřelil Neumana a Ždírec vedl.

Stará Říše ve druhé půlce zvýšila obrátky, byla důraznější a hosty začala přehrávat. O rozhodující okamžiky se pak postaral Sláma, který z pravé strany Ždíreckým pořádně zatápěl. Nejdříve vlétl do šestnáctky a v jasné pozici našel neomylného Tichánka. Čtvrt hodiny před koncem si pohrál se třemi hráči, našel volného Morkuse, který prostrčil míč ještě lépe postavenému Ali Osumanovi, který taktéž nezaváhal a těsná výhra domácích byla na světě.

Góly: 69. Tichánek, 74. Ali Osumanu - 44. Novotný. Rozhodčí: Straka. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas 0:1. Stará Říše: Neuman – Brnický, Hekerle, Kadlec (28. Slavík), Bartoš – Sláma, Merhaut, Morkus (82. Štěpnička), Tichánek – Ali Osumanu, Kratochvíl (52. Pokorný). Ždírec n. D.: Rezničenko – Pleva, Klubka, L. Blažek (87. Zahradník), Kysilko – Kolouch (75. Klimeš), Pátek, Sobotka, Smejkal – Novotný, Sysel (60. T. Blažek). Nejlepší hráči: Sláma, Bartoš – Pleva.

HUMPOLEC – PACOV 5:0

Pacovští měli před utkáním velké potíže s postem gólmana. Do branky přece jen postavil Plachý, ale o poločase ho střídal Svoboda. To už ale měli domácí jeden gól k dobru, když jejich převahu korunoval ve 33. minutě Pikl. Po změně stran rozdíl v kvalitě hry mezi soupeři narostl, domácí zpřesnili přihrávky, což se projevilo na počtu šancí i gólů. Dvě slepené trefy Pechy a Dalíka rozhodly o majiteli bodů, skóre do podoby debaklu dotvořily zásahy Dalíka a Hese z penalty.

Góly: 33. Pikl, 50. Pecha, 53. Machala, 59. Dalík, 60. Hes (PK). Rozhodčí: Šula. ŽK: 3:2. ČK: 0:1 (88. Svoboda). Diváci: 120. Poločas: 1:0.Humpolec: Kříž – Kopic, Hes, Pecha, Nermut – Honzárek, Nepovím, Kubíček (71. Prokop), Machala (73. Štecher) – Pikl, Dalík (76. Skryja).Pacov: Plachý (46. O. Svoboda) – Praveček, Koller, Kerouš, Čech – Vlach (59. Rybčák), Kostroun, Váňa, Šlechta, Hrobský (59. Maršík) - Přibyl. Nejlepší hráči: Hes, Pikl, Honzárek.

NOVÁ VES – JEMNICKO 2:2

Hráči Nové Vsi se v domácím prostředí trápí, což ukázali i v zápase s Jemnickem. Přitom v prvním poločase nic nenasvědčovalo tomu, že by mohlo Jemnicko pomýšlet na body. Už v 11. minutě šel sám na brankáře Bureš, ve vápně byl faulován a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu.

Faulujícímu hráči však udělil „jen“ žlutou kartu. Havlík se penalty nemýlil a bylo to 1:0. Po půlhodině hry zvýšil Marek Ondřejka krásnou křižnou střelou z dvaadvaceti metrů a zdálo se být rozhodnuto, protože domácí v prvním poločase dominovali jak herně, tak i střelecky.

Nové Vsi se už ale tradičně nevydařil vstup do druhé půle, když její hráči nechali velmi lacině snížit Kříže. V 71. minutě dokonal domácí prokletí Habr, který vlétl do rozhozené domácí obrany a hlavou srovnal na konečných 2:2.

Góly: 11. J. Havlík (PK), 34. J. Ondřejka – 48. Kříž, 71. Habr. Rozhodčí: Klement. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (87. T. Krejča). Diváci: 80. Poločas: 2:0. Nová Ves: P. Novotný – Kubík, Zdražil, Havlík, Krejčí – P. Starý (75. T. Novotný), M. Ondřejka, R. Novotný, J. Starý (61. P. Šandera) – J. Ondřejka, P. Bureš (82. L. Čech). Jemnicko: Kopeček – Štancl, Kincl, Koutný, Kříž – Tesař, Anděl, M. Krejča, T. Krejča – Habr, Grün (82. Štumfol). Nejlepší hráči: Zdražil, J. Ondřejka – Koutný.

JAROMĚŘICE N. R. – M. BUDĚJOVICE 1:2

První desetiminutovka se nesla v duchu náporu domácích, kteří se cpali před budějovickou branku. Jenže Míčovy oba centry správného adresáta nenašly a před Kloudou neuspěl ani Neuman. A tak udeřilo ve 13. minutě. Po rohovém kopu se do vzduchu pověsil Šplíchal a otevřel skóre. Odpovědět mohl ve 20. minutě Martin Karásek, ale v dobré pozici minul.

Chvíli po přestávce měl Martin Karásek na svědomí další zajímavou situaci, ovšem tentokrát zapříčinil druhý gól hostů. Jeho zaváhání pohotově potrestal Marek Černý, který z dálky přehodil bezmocného Chalupu. Jaroměřickým vlil trochu naděje do žil kontaktní gól Lašotovičky, který hlavičkoval mimo dosah Kloudy. Ovšem svázanost domácích a velká přemíra snahy spíč hru kouskovaly, než aby přinesly pro Jaroměřice nějaký zajímavý moment. A tak si hosté odvezli celkem po zásluze tři body.

Góly: 54. Laštovička – 13. Šplíchal, 52. Marek Černý. Rozhodčí: Hitzger. ŽK: 4:4. Diváci: 50. Poločas 0:1. Jaroměřice n. R.: Chalupa – D. Karásek, Z. Karásek, Ošmera, Čermák – Míča, Novotný, Macháček, M. Karásek – Laštovička (56. Rygl), Neumann. M. Budějovice: Klouda – Michal Černý, Toman, Michal, Nevařil – Buďa, Veselý, Marek Černý (60. Svoboda), Škoda (75. Šindelář) – Pacas, Šplíchal. Nejlepší hráči: Čermák - Klouda, Šplíchal.

OKŘÍŠKY – POLNÁ 2:1

V prvním poločase se hrál nadprůměrný fotbal s řadou šancí na obou stranách. Úvod patřil Polné. Nejprve Kaplan z šestnáctky přestřelil a poté ho ze stejné pozice vychytal Fiala. Poté se začaly osmělovat i Okříšky, které daly lídorvi lekci z produktivity. Zaváhání obrany využil Kotrba a z blízka překonal Skočdopoleho. Ve 36. minutě to mohlo být o dvě branky, ale Večeřa, kterému míč přiťukl Kotrba tak, že se ocitl sám před Skočdopolem neuspěl.

Na začátku druhé půle mohl zvýšit hlavou Řezáč, ale hostující gólman vytáhl míč mimo branku. Poté dal o sobě vědět Kaplan, ale střílel z nadějné pozice mimo. V 64. minutě si Tůma přehodil polenského beka a v úniku prostřelil Skočdopoleho. Tlak hostí sílil a zvláště po 75. minutě, kdy se trefil z velkého vápna Kaplan. Závar v 82. minutě a šance Kováře, který byl sám před Fialovou byly infarktové, ale nakonec domácí za bojovnost brali tři body.

Góly: 26. Kotrba, 64. Tůma – 57. Kaplan. Rozhodčí: Bína. ŽK: 1:3. Diváci: 150. Poločas: 1:0. SK Huhtamaki Okříšky: Fiala - Večeřa, Jeřábek, Jančok, Tekal - Netolička, Řezáč (67. Batsl), Jůza, Malý - Tůma (88. Dubský), Kotrba. Slavoj TKZ Polná: Skočdopole - Tomas (69. Oberraiter), Holas, Černý, Tlačbaba, Pražák, Mezera, Kaplan, Kučera, Kovář, Klíma (69. Holub). Nejlepší hráči: Kotrba, Tekal – Kaplan.

HERÁLEC HB – V. BÍTEŠ 1:1

Kdo přišel na toto utkání tak rozhodně nelitoval. V heráolci bylo vidět hned několik šancí, většinou domácích fotbalistů, ale ti neměli púořádně seřízená mířidla. Hlavním paličem byl fukan, který se v prvních pěti minutách dostal do dvou slibných střel, ale nedal. To potrestal bítešský Dvořák, který otevřel z protiútoku skóre – 0:1. Pak přišla plejáda dalších zahozených šancí – Pátek, Filipský, Fukan a Vašák, který mířil do břevna.

Druhý poločas začali lépe hosté. Bzli aktivnější a vytvořili si i šance. Nejprve Pohl a poté střelec dvořák. V 65. minutě zamiřil balon do tyče z nohy Pokorného. Pak se opět osmělili domácí a dokázali vyrovnat. Výstavní střelou z třicetimetrů do šibenice se ukázal Pátek – 1:1.

Góly: 78. Pátek - 5. Dvořák. Rozhodčí: Čech. ŽK: 3:2. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Herálec: Březina – Paclík, Hrala, Klement, J. Stojan – Pátek, Mašek, V. Ganobjak (76. L. Stojan), Filipský – Vašák, Fukan. Velká Bíteš: Pelán – Kusák, Kopeček, Kerber, Pohl, Pelán, Nekuda, Pokorný, Dvořák, Kalčík, Loup. Nejlepší hráči: Hrala, Vašák – Dvořák.

H. BROD – TŘEBÍČ B 2:0

Záchranářský souboj začala lépe Třebíč B, která si vyrvořila do desáté minuty dvě stoprocentní šance, ale Adamec spolu s obranou vše vyřešil. Po tomto varování začali domácí hrát více aktivně a odměnou jim byl vedoucí gól Bláhy, který umístěnou střelou překonal Němce. Po přestávce už na hřišti bylo jedno mužstvo. Brodský Slovan soupeře přehrával ve všech směrech. Rozhodnutí padlo deset minut před konce, kdy se z trestného kopu trefil Šimoníček 2:0.

Góly: 20. Bláha, 80. Šimoníček. Rozhodčí: Pojezdný, ŽK: 3:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0. H. Brod: Adamec – Halamka, Novotný, Semrád, Šnobl (73. Berky) – Hübner, Slanař, Kunc, Bláha – Šimoníček (86. Körbel), Adam (70. Mišta). Třebíč B: Němec – Brabenec, Chalupa, O. Venhola, P. Malý – Dvořák, Sedláček (73. Kučera), L. Valnoha, Benda – Fejpek, Válek (58. M. Malý). Nejlepší hráči: Slanař, Šimoníček – Němec.
Příští kolo: Okříšky – Jemnicko, Jaroměřice n. R. – Žirovnice, H. Brod - Herálec HB, Humpolec - Nová Ves, St. Říše – V. Bíteš, Ždírec n. D. – Bystřice, Pacov – Polná, Třebíč B - M. Budějovice.