Divizní menu
SOBOTA, 16.30:
Šardice – VELKÉ MEZIŘÍČÍ, Boskovice – Konice, Protivanov – Rájec-Jestřebí, Rousínov – Hulín, Líšeň – Napajedla, TŘEBÍČ – Mohelnice-Moravičany, Otrokovice – Vyškov, ŽĎÁR – ŽDÍREC.

Oběma celkům už o nic nejde, takže se dá očekávat uvolněný a otevřený fotbal. Na tom se shodují i oba trenéři. „Kdyby se hrálo za jiné situace, tak tam emoce jistě budou, ale jelikož žádnému z nás již o nic nejde, tak se jistě bude hrát uvolněně,“ potvrzuje žďárský šéf lavičky Petr Nedvěd.

Jeho sok Marek Štukhejl věří, že utkání by mělo divákovi nabídnout otevřený fotbal, ve kterém by mohlo padnout i hodně branek. „Bude to totální fotbal,“ dodal s úsměvem kouč Dekory.

Ta po ročním působení v divizi soutěž opouští a padá do krajského přeboru, proto by se ráda rozloučila důstojně. „Kluci si uvědomují, že je to poslední utkání a navíc derby, takže chtějí zvítězit. Ovšem na druhou stranu to bude chtít i soupeř,“ uvědomuje si Štukhejl, který ve svém týmu nemá nějaké zásadní absence.

„Chybět bude Blažek, který dostal již červenou kartu a chyběl už v minulém utkání.“

Svěřenci Petra Nedvěda by snad měli být kompletní. Otazníky visí nad Bratršovským a Heidem. „U obou se rozhodne až před utkáním, co jim zdraví dovolí a na jak dlouho budou moct nastoupit. Samozřejmě na klukách je vidět, že chtějí hrát všichni,“ všiml si žďárský kouč, který chce rozhodně vyhrát.

Venku se jako jediné představí Velké Meziříčí. To zajíždí na horkou půdu Šardic, které usilují o MSFL. Vše mají ve svých rukách. Na čele tabulky mají náskok dvou bodů na druhou Líšeň, se kterou navíc mají lepší vzájemný zápas, tak jim k vytouženému postupu stačí uhrát proti celku z Vysočiny jeden jediný bod.