„Ale nevím, jestli budu ještě pokračovat, to se teprve uvidí,“ řekl v rozhovoru kouč Klusák.

Cíl jste splnili, takže převládá asi spokojenost…
Do jara jsme měli dobrou výchozí pozici, takže postup se očekával. Nakonec se nám to podařilo s předstihem a další zápas už jsme hráli bez nervů. Poslední krok byl ovšem nesmírně těžký. Vyhráli jsme v Rožné, kde to vůbec nebylo jednoduché. Mužstvo musím za celé jaro pochválit. Herně jsme nikde nezklamali a zápasy zvládali. I tréninková morálka byla překvapivě dobrá.

Jak na vás III. třída působila?
Z fotbalu jsem vypadl na dva roky, takže můj pohled nemusí být objektivní. Každopádně s krajským přeborem se III. třída srovnávat vůbec nedá. Určitě jsou někteří hráči dobří, ale některá mužstva úroveň nemají.

Ke druhému postupovému místu má nejblíže Radešínská Svratka, oprávněně?
Radešínská Svratka, Rožná, Dolní Rožínka. To jsou týmy, které by se v okresním přeboru neztratily. Já jsem je viděl jen v jarních zápasech, takže nedokážu posoudit, kdo si postup zaslouží víc, každopádně jde o kvalitní mužstva, která do špice III. třídy patří.

Co očekáváte od okresního přeboru?
V zimní přípravě jsme s týmy z okresního přeboru hráli. Je to určitě kvalitnější soutěž, ale hratelná. Alespoň s tím kádrem, který jsem měl během jara k dispozici. Uvidíme.

Bude to s Františkem Klusákem na lavičce?
To ještě jisté není, potřebuji si promluvit s vedením, jak to bude dál. Hodně hráčů áčka je ve Velké Bíteši jen na hostování. Pokud by nepokračovali, muselo by dojít k několika změnám. Navíc se mi některé věci nelíbí?

Co konkrétně?
Máme několik kmenových hráčů, kteří si zaslouží šanci v áčku a nedostávají ji. Jinak si ovšem na spolupráci s A-týmem nemůžu stěžovat. Když jsme potřeboval pomoct, trenér Záboj nám vyhověl.