Jako jediný tým I. A třídy skupiny A a dost možná i na Vysočině po skončení loňské sezony vůbec nepřerušil tréninky

FK BOHEMIA SVĚTLÁ N. S.

Ke kormidlu se vrací zkušený trenér Miloslav Kafka, v roli hrajícího asistenta bude fungovat brankář Jindřich Adamec. „V podobné situaci jsem byl před čtyřmi roky, kdy se nám podařilo vykopat krajský přebor. Určitě však nepředpokládám, že bychom si mohli vytvořit jedenáctibodový náskok jako tenkrát. Všichni se budou chtít na nás vytáhnout a o to lépe se musíme připravit," tvrdí Kafka.

Ten chce sázet hlavně na světelské odchovance či hráče, kteří klubem prošli. „Měl jsem zájem o návrat Slávka Císaře a Pepy Štrose, ale rozhodli se zůstat v Leštině. Všichni ostatní ale mají dveře otevřené, včetně mladých Pepy Nováka a Vaňáska. Uvidíme, jak se k nabídce postaví Závorka, který hrál v Nové Vsi," dodal Kafka, jenž se chce vrátit ke hře na dva útočníky.

Zahájení přípravy: 15. 7.
Přípravné zápasy:
20. 7.: Chotěboř (D) 18.00
24. 7.: Ledeč n. S. (D) 17.00
29. 7.: Habry (D) 18.00

TJ SOKOL POHLED

V týmu Pohledu došlo poměrně k výrazným změnám. Kádr opustili Petr Slanař (návrat do Havlíčkova Brodu), Josef Eis odešel do Přibyslavi, Luboš Venc do Keřkova a Radek Zych do Šlapačova. „Dost jsme obměnili kádr, takže jsme se domluvili s Pavlem Röhrichem z Dlouhé Vsi a Markem Drlíkem ze Žďáru nad Sázavou. Do přípravy se také zapojili Michal Švec a Lukáš Halama z B týmu a dorostenec Zdeněk Kutlvašr," jmenuje nové tváře trenér Petr Veselka, který se s týmem poprvé sešel minulou středu.

„Chceme mít větší klid, proto na přípravu dáváme velký důraz. Zatím jsem spokojený, oproti loňsku se zlepšila tréninková docházka. Je jen škoda, že nám první herní přípravu Tis odřekl," dodal na závěr Veselka.

Zahájení přípravy: 13. 7.
Přípravné zápasy:
22. 7.: 1. kolo krajského poháru Velký Beranov (V) 17.30
24. 7.: Bohdalov (V) 17.30
31. 7.: Chotěboř B (D) 17.00
3. 8.: Žďár n. S. B (D) 18.00

FC CHOTĚBOŘ B

Nováček I. A třídy spojil přípravu s A týmem, který hraje krajský přebor. Oba týmy pro soutěž tedy vykrystalizují až těsně před soutěží. „My se připravujeme prvních čtrnáct dní společně s A týmem, protože přece jen do procesu zasahují dovolené," uvádí trenér Jiří Turek.
To se promítne i v herní praxi. „Dá se říci, že i na zápas do Hlinska odcestuje kombinovaný tým. Potom si Pepa Soural vybere kádr pro krajský přebor a zbytek bude tvořit béčko. Tým však bude prakticky totožný jako v minulé sezoně," dodává Turek na téma složení svého mančaftu.

Začátek přípravy: 18. 7.
Přípravné zápasy:
23. 7.: Hlinsko (V) 18.00
31. 7.: 2. kolo krajského poháru Pohled/Velký Beranov (V) 17.00

SOKOL LEŠTINA

Tým se v Leštině poprvé sešel v pátek 9. července, ale naplno se příprava rozběhla až o deset dní později. „Ráz bude kondiční, všechno budeme dělat s míčem," říká trenér David Hospodka. Leština má v plánu i tři přípravné zápasy, pokaždé se středočeským protivníkem. „S týmy z Vysočiny se dobře známe, často se potkáváme. Do středních Čech to máme blízko, takže volba to byla jasná."

Hospodka je rád i za posílení kádru. „Na přestup k nám přišli ze Světlé gólman Novotný a do pole Slávek Císař a Pepa Štros. Ze Šmolov se vrací z hostování Martin Pleva a po zranění obnovil činnost Roman Piskač." Jedinou je tak Michal Čáslavský, jenž ukončil činnost.

Zahájení přípravy: 9. 7.
Přípravné zápasy:
23. 7.: Polepy u Kolína (V) 17.00
27. 7.: Čáslav dor. (D) 17.00
31. 7.: Čáslav B (V)

FC SLOVAN HAVL. BROD B

Rezerva Havlíčkova Brodu zahájila přípravu společně s A týmem. „Bude to tak po celou dobu, pouze páteční tréninky si každý tým povede sám. Kádr se bude tvořit rovněž s ohledem na A tým, plánujeme ale užší spolupráci, a to i během sezony. Tým jsme doplnili o čtyři dorostence," uvedl trenér Jiří Pabousek.

Zahájení přípravy: 11. 7.
Přípravné zápasy:
17. 7.: Třešť 2:2
27. 7.: Žďár n. S. B (V) 17.30
31. 7.: Přibyslav (V) čas v jednání

TJ SOKOL HAVL. BOROVÁ

Fotbalisté Havlíčkovy Borové už mají za sebou minisoustředění, ve kterém sehráli i modelové utkání s B týmem. Podobný výběr už absolvoval herní test proti Přibyslavi. Do Ždírce nad Doubravou odešel Patrik Kučera, naopak hostování prodloužil Martin Pecha. „Patrik si chtěl vyzkoušet vyšší soutěž, je to ale středový hráč, takže to pro nás problém představuje. Máme v jednání dva hráče, uvidíme, jak to dopadne," uvedl kouč Roman Brukner, který chce u týmu vylepšit oproti předchozím dvěma sezonám ofenzivní i defenzivní činnost.

Zahájení přípravy: 10. 7.
Přípravné zápasy:
Přibyslav 0:6
22. 7.: Tis (D) 17.00
31. 7.: Herálec (V) čas v jednání

TJ SOKOL BEDŘICHOV

Bedřichov na poslední chvíli vyměnil trenéry. Místo Josefa Dini se k týmu připojil Stanislav Muzikant. „Přemluvili jsme ho, aby se po letech vrátil k trénování. Kluci vyjádřili, že by bylo dobré, kdyby to zkusil. Měla by to být autorita, která by měla zvětšit morálku," říká předseda klubu Vladimír Kocmánek. „Co se týče kádru, tak Stará Říše usiluje o Přemysla Severu, jinak mančaft zůstává stejný jako na jaře.

Postupně budeme zkoušet dorostence, kteří se zapojili už v minulé sezoně, a myslím, že to nebylo špatné. Posilování a přestupy jsou zbytečné, máme dost odchovanců," dodává Kocmánek.

Zahájení přípravy: 19. 7.
Přípravné zápasy:
30. 7.: turnaj v Rantířově (10.00)

TJ JISKRA DOBRONÍN

Úřadující vicemistr uplynulé sezony se zřejmě v té nové bude muset obejít bez svého kanonýra. „S největší pravděpodobností nás opustí Tomáš Sedláček," naráží trenér Jan Chramosta na „námluvy" rakouské Thayi. „To bude velká ztráta. O nějakých příchodech se jedná, ale to je ve hvězdách, snad někdo dopadne," přál by si.

Hráčům v krátké letní přípravě nic speciálního nepřipravil. „Jsou dovolené, takže to není ideální, ale za ten týden už snad budeme kompletní a bude to k něčemu vypadat. Jinak nemá cenu nic vymýšlet, fotbal je furt stejný, jde o to, aby hráči dál pracovali a aby se neusnulo na vavřínech," dodává Chramosta.

Zahájení přípravy: 13. 7.
Přípravné zápasy:
17. 7.: Sapeli Polná 0:5
23. 7.: H. Brod dor. (D) 17.00
31. 7.: Okříšky (V) 17.00

SK BUWOL METAL LUKA N. J.

V Lukách začali přípravu před týdnem. „Protože nás vykradli a hráči ubyli, tak je nás hodně málo, ale budeme bojovat a muset to nějak s dorostem stlouct," postěžoval si trenér Zdeněk Hlávka na odchody několika opor. „Hledáme náhradu, ale hráči nejsou," doplňuje smutně kouč, který „dusí" své svěřence dvakrát v týdnu. O víkendu se najede i na krátkou herní část drilu, kterou obstará první pohárové kolo.

„Ten další víkend byl domluvený přátelák s Jemnickem, jenže jsme to museli zrušit, protože kdyby se postoupilo v poháru, tak by to nešlo odehrát. Ale když vypadneme, tak bude problém, protože už možná soupeře ani neseženeme, a místo toho budeme hrát asi kuličky. Je potřeba nějaký zápas, protože budeme mít prakticky nový mančaft," dodává Hlávka.

Zahájení přípravy: 12. 7.
Přípravné zápasy:
24. 7.: 1. kolo krajského poháru Rapotice (V) 17.00

SLAVOJ POLNÁ B

Polenská rezerva zahájí krátký letní dril až zítra, a povede ji nový kouč Miroslav Koumar. „Ve čtvrtek máme první trénink, ale je to na dovolených, tak to budeme dávat těžko dohromady. Až zítra budu moudřejší," komentuje trenér Polné B. „V první řadě se musím seznámit s týmem a představit trochu filozofii, co bychom chtěli hrát a jak to hrát. Jsme béčko, takže bychom měli připravovat hráče na doplnění A-týmu, budeme zapracovávat i dorostence, a po odchodu těch zkušených kluků budeme hodně mladí," doplňuje Koumar.

Zahájení přípravy: 21. 7.
Přípravné zápasy:
23. 7.: Velký Beranov (V) 17.15
30. 7.: Věžnice (V) 17.00

SLAVOJ PACOV

Pacov už má za sebou tři přípravná utkání. Pořádal už čtyřicátý ročník Měděného poháru, kde prohrál s favorizovanými celky Polné a juniorkou Bohemians 1905, chuť si spravil v zápase proti Kamenici nad Lipou, kterou v neděli porazil 5:2. Masivní pohyby v kádru nejsou, ale v Pacově počítají spíše ztráty. Váňu čeká operace křížového vazu a následná roční rekonvalescence, teprve v září se k týmu připojí Kabíček, který momentálně pobývá v Kanadě. Do Rakouska si to namířil brankář Hulík, který tak dres Slavoje oblékal jen půl sezony. „Na post brankáře zkoušíme Zabloudila z Pelhřimova. Na jeho příchodu ještě nejsme domluveni, zatím dostal jen souhlas k přípravě u nás," vysvětlil předseda klubu Jaroslav Praveček.

Zahájení přípravy: 8. 7.
Přípravné zápasy:
10. 7.: Polná (D) 1:2
10. 7.: Bohemians 1905 jun. 1:6
17. 7.: Kamenice n. L. (D) 5:2
24. 7.: Černíč (V) 17.00

SOKOL KOŠETICE

Nováček se snaží zbrojit a využívá přitom faktu, že v Pelhřimově skončilo béčko. Na trénincích v Košeticích se tak objevili Skořepa, Kordík, Brada, Mádl a Ryšavý. „Nic ještě dořešeného není, jednáme. Se zástupci Pelhřimova se potkáme teď v pátek. Chtěli bychom ale získat tři hráče. Bude ale záležet, kdo z nich se prosadí v Pelhřimově do divizního áčka," naznačil jednatel klubu Miloslav Vejsada. Další možnou posilou je Martin Jelínek, který je v klubu na testech z Hořepníka. Košetice vzaly přípravu na vyšší soutěž hodně vážně, dovolená prakticky nebyla. „Tréninky jsme nepřerušili, hráči si volno vybírají průběžně," uvedl Vejsada. V první přípravě tým remizoval se Žirovnicí 2:2.

Zahájení přípravy: přestávka nebyla
Přípravné zápasy:
9. 7.: Žirovnice (V) 2:2
24. 7.: H. Brod (D) 17.00
30. 7.: Kácov (D) 17.00

SLOVAN KAMENICE N. L.

Krátkou, jen třítýdenní přípravu ordinuje svým svěřencům trenér Radek Bouchal. „V trénincích se sice trochu zaměříme na výbušnost, ale jinak to bude hlavně o ladění herních činností. V úvodním přípravném zápase jsme od Pacova dostali pět gólů, takže je na čem pracovat. Hlavně prvních dvacet minut bylo z naší strany hodně nepovedených," nemohl si nevšimnout kouč. Kádr svou tvář ve srovnání s předešlou sezonou změnil jen minimálně. Střelec Dvořák bude pokračovat v Soběslavi, takže o doplnění se starají hráči z dorostu. „Máme v něm talentované fotbalisty. Je kam sáhnout," těší Bouchala.

Zahájení přípravy: 15. 7.
Přípravné zápasy:
17. 7.: Pacov 2:5 (V)
24. 7.: Dačice (v Kunžaku) 17.30
30. 7.: Telč (V) 17.00

DÁLNICE SPEŘICE

Jen minimální změny v kádru má po letní pauze speřická Dálnice. „Dokončili jsme přestup Ganobjaka, který byl u nás přes rok na hostování a zpět do tréninku se vrátil Alenka," informoval trenér Pavel Žatečka. Speřice hrály na jaře velmi dobře, takže moc důvodů ke změnám nebylo.

„Chtěli jsme tým tak o dva hráče doplnit, protože jsme obnovili béčko, a někteří starší už chtějí působit spíše tam," vysvětlil kouč. Klub s kozlem ve znaku se v přípravě potká jen s týmy z krajského přeboru. V neděli prohrál s Přibyslaví, o následujícím víkendu ho čeká měření sil se Žirovnicí a generálkou na soutěž bude duel proti Ledči nad Sázavou.

Zahájení přípravy: 8. 7.
Přípravné zápasy:
17. 7.: Přibyslav (V) 1:2
24. 7.: Žirovnice (V) 17.00
31. 7.: Ledeč n. S. (V) 17.00