Trenér Vrchoviny Richard Zeman musel před zápasem v Bzenci řešit několik problémů se sestavou. Z ní totiž kvůli zranění vypadli stoper Lukáš Smetana a defenzivní štít Lukáš Wolker. Ukázalo se však, že se ostřílený lodivod může spolehnout na dostatečně široký kádr, protože po ne zcela ideálním výkonu proti Tišnovu ještě navíc posadil na lavičku krajního beka Prokopce.

„Čekali jsme bojovného a důrazného soupeře, proto jsme dali na krajní obraně příležitost Dominiku Bačovi, který to zvládl bez větších problémů. Ale také Blažíček s Žákem, kteří nastoupili místo zraněných hráčů, zahráli velmi dobře. Svým způsobem si tak hodně hlasitě řekli o místo v základní sestavě také pro příští zápas. Na stopera se pak místo Smetany tentokrát postavil Kamil Skalník,“ vysvětlil podařené tahy lodivod Sportovního fotbalového klubu.

Jeho ovečky vedly již o půli 3:1, čtvrtý gól pak Bzenec definitivně dorazil. „Také jim chybělo několik hráčů, jenže nemají tak široký kádr jako my. Závěr byl proto z naší strany takřka exhibiční, gólů jsme mohli dát i více. Byla to naše pátá výhra venku, na rozdíl od některých domácích zápasů jsme byli dostatečně produktivní,“ dodal Zeman.

První půle nestačila

Nedělní okresní derby mezi Velkou Bíteší a Žďárem nad Sázavou přineslo v první pětačtyřicetiminutovce poměrně vyrovnanou podívanou. Ačkoliv byl mezi oběma celky tabulkový rozdíl devíti příček a třinácti bodů, dokázal loňský divizní nováček se Žďárskými držet krok.

„Chtěli jsme hrát s nulou vzadu. Ačkoliv jsme hráli doma, i s jedním bodem bychom byli spokojení. V koutku duše jsem však věřil, že bychom mohli i vyhrát. První poločas byl z naší strany solidní, měli jsme tam jednu velkou šanci Pohla, kterou ale hosté dokázali zlikvidovat. Hráči Žďáru však po bezbrankové první půli dokázali, že nejsou na špičce tabulky náhodou a po změně stran ovládli hru. Po hodině hry vstřelili rychle po sobě dva góly a na zvrat už jsme neměli síly, hosté si vedení v klidu pohlídali,“ vysvětlil dočasný kormidelník Velké Bíteše Jiří Mika.

Až na sedmý pokus se hráči Žďáru v tomto divizním ročníku dočkali tříbodového zisku na hřišti svého soupeře. Z předchozích šesti případů totiž vydolovali pouze tři body za remízy na Vrchovině, v Břeclavi a v Blansku.

„Měl jsem trochu obavy z terénu, ale ten byl nakonec docela slušný. Horší to bylo se sestavou, v týdnu vypadli Bureš, Štursa a Kunstmüller, které však další hráči dokázali nahradit. Od zhruba 20. minuty se zhoršily klimatické podmínky, bylo to pro všechny velice náročné,“ hodnotil trenér Žďáru Jozef Vanko, kterému se ve druhé půli osvědčila změna v rozestavení.

„Do útoku šel místo Trojánka, který se vrátil na „svoji“ levou zálohu, Honza Nedvěd a gólovou hlavičkou na 2:0 utkání definitivně rozhodl. Nakopla nás ale první branka Komínka, na jehož střelu díky zakrytému výhledu gólman domácích pozdě reagoval. Jsme rádi, že nám to na hřišti soupeře konečně vyšlo,“ oddechl si žďárský lodivod.

Definitivní tečku za první polovinou letošního ročníku moravskoslezské divize D měla učinit víkendová předehrávka jarního 16. kola. Měla, ale neučiní. Na základě aktuálního vývoje klimatických podmínek totiž Řídící komise FAČR pro Moravu rozhodla o odložení předehrávaného 16. kola soutěží Fortuna MSFL a Fortuna Moravskoslezské divize D. Toto kolo bude vloženo do upravené termínové listiny pravděpodobně na květen nebo červen příštího roku.