Kladiváři se znovu vrátili do postupové hry

Žďársko – Postupové drama v okresních fotbalových soutěžích vrcholí. V okresním přeboru i ve III. třídě se po odehrání víkendového 24. kola situace na čele obou tabulek zdramatizovala. Zaváháním Počítek v Nové Vsi dostali novou šanci na boj o titul okresního přeborníka Hamry.

6.6.2018

Ilustrační fotoFoto: čtk

OKRESNÍ PŘEBOR

BOBROVÁ – KŘIŽANOV 0:3
Góly: 50. Navrátil, 32. a 89. Těšík. Rozhodčí: Juda. ŽK: 2:1. Diváci: 121. Poločas: 0:0. Bobrová: Flek – Flídr, L. Křepela, Roháček, Dvořák – Kratochvíl (70. Mašek), Ptáček, Laštovička, Stupka – Svoboda, Hlushchenko. Křižanov: Petr Bajer – Burian, Milota, Stupka, J. Uhlíř – D. Uhlíř (83. Procházka), Kaštan, Patrik Bajer, Trnka – Navrátil (75. Anděl), Těšík.

NOVÁ VES B – POČÍTKY 1:1
Góly: 50. Bojanovský – 27. Ločárek. Rozhodčí: Liška. ŽK: 3:1. Diváci: 70. Poločas: 0:1. Nová Ves: Čížek – P. Šandera, Bojanovský, Miluška, Komínek (56. Černý) – Bureš, Kubík, Skalník, Novotný – J. Nečas, T. Nečas. Počítky: Šobej – Beneš, Odehnal, Řeháček, Sláma – Lhotský (5. Bednář), Mašek, Schneider (74. Buchta), Ločárek – Kuřítko, Halámka.

D. ROŽÍNKA – BORY 4:1
Góly: 12. Kopecký, 16. Čermák, 82. Baláž, 85. Vondruška (PK) – 57. Kujal. Rozhodčí: Hromádka. ŽK: 0:2. Diváci: 60. Poločas: 2:0. D. Rožínka: Horák (80. Brambora) – Hille (73. Kliment), Kopecký, Vondruška, Čermák – Lukš, Bílek (65. Sluka), Bartoněk (46. Baláž), Mazánek – Večeřa, Konček (85. Vařejka). Bory: Jakubec – Chalupa, Špaček, Jan Netolický, Beneš (71. Zikmund) – Starý, Němec, Ochrana, Kujal (79. Zástěra) – Burian, Prokop.

HAMRY N. S. – JÍVOVÍ 6:1
Góly: 4. Tesař, 48. Miklík, 65. a 69. Havlík, 75. Petrík, 77. Dvořák – 85. Požár. Rozhodčí: Šoustar. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Hamry n. S.: Pinkava – Šabart, Tesař (76. Zátopek), T. Novotný, Sojma – Dvořák (75. Hron), Miklík, Filippi (65. Petrík), P. Novotný – Jelínek, Havlík. Jívoví: Štryncl – M. Koukola, J. Koukola, Láznička, Požár – Dvořák, Havlíček, Mach, Lukášek (46. Krejčí) – Horký, D. Dřímal.

ROZSOCHY – RADOSTÍN 0:4
Góly: 22. a 38. R. Večeřa, 41. Toman, 75. Novotný. Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 3:1. Diváci: 150. Poločas: 0:3. Rozsochy: M. Juračka – Ambrož (56. Kučera), Šibor, Nebola, Šafránek – Prášil (16. Holý, 73. Špaček), D. Juračka, Andrejs, Urbánek – Padrtka, Bureš. Radostín n. O.: Dupal – J. Večeřa, Kohout, Novotný, Berka – Toman (73. Krča), Dvořák, L. Kozel, Fňukal – R. Večeřa (75. Bradáč), P. Gregar (29. M. Gregar).

BYSTŘICE B – O. BÍTÝŠKA 6:2
Góly: 22. a 88. Adamec, 25. Špatka, 42. M. Svoboda, 47. Samek, 77. Maršálek – 53. Havlín, 67. Vařílek. Rozhodčí: Šoustar. Diváci: 52. Poločas: 3:0. Bystřice B: Dudák – Šponar, M.Svoboda (66. Tomášek), J. Svoboda (46. Maršálek), Čech – Černý, Špatka, Karásek (60. Straka), Adamec – Zítka, Samek. O. Bítýška: Řeháček – T. Malý (60. P. Malý), Karmazín, Dvořák, Večeřa (77. Machát) – J. Malý, Zeman, Dupal, Karmasin (46. Havlín) – Vařílek, Antoš.

SVRATKA – KŘOVÍ 5:1
Góly: 23. a 62. Kalina, 26. a 86. Štěpánek, 31. Černek (PK) – 40. Bartošek. Rozhodčí: Landman. ŽK: 2:2. Diváci: 105. Poločas: 3:1. Svratka: Šmahel – Ondra, Musil, Kalina, Lédl – Černek, Pech, Řádek, D. Mayer (67. P. Moučka) – J. Mayer, Štěpánek. Křoví: Karmazín – Sára, L. Němec, M. Němec, Kvasnica – Tauterman, Kašpar, Roštinský, Pekárek (76. Mencler), Kalina, Bartošek (61. Rovenský).

OKRESNÍ POLOČAS

Kanonýři: 23 – J. Horký (Jívoví), D. Havlík (Hamry), 22 – M. Kalina (Křoví), 21 – M. Ochrana (Bory), 19 – P. Bureš (Rozsochy).
Čistá konta: 7 – Bajer (Křižanov), 6 – Dupal (Radostín n. O.), Šobej (Počítky), 5 – Pinkava (Hamry n. S.), 4 – Šmahel (Svratka), Flek (Bobrová).
Diváci: 660. Návštěva kola: 150 (Rozsochy – Radostín n. O.). Celkem: 13 930. Návštěva sezony: 250 (Počítky – Hamry n. S., 13. kolo).
Muž kola: Petr Bajer (Křižanov).

III. TŘÍDA

BŘEZÍ-BŘ. – ROŽNÁ 2:2
Góly: 43. a 81. Dostál – 45. Korbička, 75. Kroupa. Rozhodčí: Liška. ŽK: 0:0. Diváci: 70. Poločas: 1:1. Březí-Březské: Urbánek – Hála, Šimek, Šmarda, Vala, Běloch – Habán (65. Klíma), Sysel, Holánek (85. Lysoněk), Jobánek (67. Tvarůžek) – Dostál. Rožná: J. Beran – Kunc (46. P. Navrátil), Sýkora, Krajčo, K. Beran – Korbička, M. Navrátil, O. Kroupa, J. Kroupa – Humpolík (77. Švestka), Vyžrálek (70. Pokorný).

BOHDALEC – V. LOSENICE 3:1
Góly: 30. R. Morkus, 35. L. Jaša, 66. Petříček – 58. Pátek. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 0:3. Diváci: 40. Poločas: 2:0. Bohdalec: Skryja – Ambrož, T. Dostál, J. Dostál (71. Kamarád), Franěk – Ambrož, Černý (56. P. Morkus), L. Jaša, Petříček – P. Jaša, R. Morkus. V. Losenice: Kasal – J. Augustin, P. Neubauer, P. Mach, F. Mach – Pospíchal, Kasal, Zástěra (66. Škarka), Grodl (46. Kamarád) – Mokrý, Fišar (46. Pátek).

POHLEDEC – STRÁŽEK 4:0
Góly: 1. Bártek, 71. a 73. Ondráček, 87. Martaus. Rozhodčí: Landsman. ŽK: 0:0. Diváci: 90. Poločas: 1:0. Pohledec: Hájek – Fajmon (64. Starý), Pustina, Hubáček, Jambor – Novotný, P. Skalník (77. M. Skalník), Šaroun, Ondráček (86. Prchal) – Bártek (78. Švanda), Follprecht (28. Martaus). Strážek: Lahodný – Müller (51. Š. Christian), Kupský, Kubát – Valík, Miroslav Svoboda, Polák, M. Christian, Šmerda – Miloš Svoboda, Cimbálník.

BOHDALOV B – UJČOV 1:4
Góly: 43. V. Švoma – 35. Ryba, 45. a 65. Z. Mitáš, 62. Zich. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 2:3. Diváci: 80. Poločas: 1:2. Bohdalov B: Velín – Lán, Rosecký (15. Řepa, 58. J. Švoma), Hanych, Boháček – V. Švoma, Vytlačil, M. Krčál, L. Krčál – D. Křesťan, Fabík (73. Panák). Ujčov: Bureš – Nedoma, Štourač, Z. Mitáš, J. Mareš (33. Hlaváček) – Sedler, Pavel Mitáš, Jančík, P. Mareš (48. Rotkovský) – Zich, Ryba.

POLNIČKA – HAMRY B 2:2
Góly: 40. a 88. Miloš Smejkal – 16. Kolarik, 18. Gregar. Rozhodčí: Žďánský. ŽK: 0:0. Diváci: 80. Poločas: 1:2. Polnička: Chyba – Koblížek, Moravec, Litochleb, Klement – Štíbal, Tichý (68. M. Podloucký), Víška, Kohout – Miloš Smejkal, Lojek. Hamry B: Benc – Zátopek (78. Kříž), Novotný (68. Poul), Petrík, Sláma – Kolarik, Hron (68. Tesař), Sojma, Sýs – Gregar (56. Culek), Havlík.

JIMRAMOV – VĚCHNOV 3:1
Góly: 68. Štěrba, 84. Dvořák, 89. Černý – 28. Juračka. Rozhodčí: Kocour. ŽK: 0:0. Diváci: 50. Poločas: 0:1. Jimramov: Hlaváč – Zavadil, Černý, Novotný, Dvořák, Borovský – Štěrba, Bednář, Dostál (78. Peňáz) – Pavel Sedlák (85. J. Sedlák), Zobač (65. Petr Sedlák). Věchnov: Starý – Pokorný, Bílek, Juračka, Uhlíř – Martinek, Kučera, Pivko, Kroupa – Soudek, Nosek (72. Jedlička).

VÍR – MĚŘÍN B 2:1
Góly: 24. Lahodný, 68. Piskač – 14. Kučera. Rozhodčí: Šustr. ŽK: 1:4. Diváci: 80. Poločas: 1:1. Vír: Preisler – Vladislav Oliva, Vojtěch Oliva (38. Miroslav Svoboda), V. Sedler, Viktorin – Lahodný, V. Skoumal, Šenkýř, Coural (50. T. Sedler) – Jílek (60. Stalmach), Piskač. Měřín B: Sysel – Řezníček, Král, Jonáš, Hrůza – Kučera, Pololáník, Sýkora, Bačák, Robotka – Vokoun.

IV. TŘÍDA – SKUPINA A

R. SVRATKA B – HERÁLEC B 3:4
Góly: 6., 75. a 85. Novotný – 30. a 52. Šusták, 44. Myška, 68. Pálka. Rozhodčí: Žilka. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 1:2. Rad. Svratka B: Šebek – Dostál, Dvořák, Nejedlý, Novotný – Veselý, Jandourek, Kilian (60. Šoustar), Kaštánek – Máček (46. Malý), Jozífek. Herálec B: Miličevič – Čejka, Škorpík, Myška, Kučera – Šusták, Pálka, Říčan, Bureš – Troníček, Mjartan.

ROZSOCHY B – DOUBRAVNÍK 0:2
Góly: 22. K. Vojta, 48. L. Jaroš. Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 2:0. Diváci: 120. Poločas: 0:1. Rozsochy: M. Střešňák – Kaňka, Šajner, Benedikt, Lahoda – Nebola (46. J. Střešňák), Zavadil, Kučera, Skula – Dvořák (77. Prosecký), Vališ. Doubravník: Konvalinka – Balák, Beran, Slámeška (75. R. Vojta), Jedlička (67. J. Jaroš) – K. Vojta, L. Jaroš (86. Šnédar), Šikula (84. Patloka), M. Vojta – Müller, J. Vojta (53. Čepička).

BOBROVÁ B – SNĚŽNÉ 7:0
Góly: 4. Srnský, 11. Chrást, 43. a 66. Mahel (druhý z PK), 59. Mašek, 77. M. Smažil, 82. Svoboda. Rozhodčí: Nebola. ŽK: 0:1.Diváci: 45. Poločas: 3:0. Bobrová B: Koutecký – Flídr, J. Smažil, Dočekal (46. Kratochvíl), Šustáček – Janda, Straka (74. M. Smažil), Mašek, Srnský – Chrást (57. Svoboda), Mahel. Sněžné: Kučera – Hejtmánek, Tlustoš, Šůstek, Pondělíček – L. Tauber, D. Tauber, Dvořák, Střešňák – Filipi, Dufek.

VLACHOVICE – RUDOLEC 1:4
Góly: 77. Petr – 3. Luboš Šerejch, 18. Boháček, 70. Klimeš, 75. V. Musil. Rozhodčí: Žďánský. ŽK: 1:1. Diváci: 40. Poločas: 0:2. Vlachovice: Chalupa – Beneš, Hamřík, Petr, Krejčí – Šandera, Petr, Svoboda, Plocek – Nečas (46. Doležal), Hiesböck. Rudolec: Ladislav Šerejch – V. Musil, Chytal, Pejchal (68. Vacek), Klimeš – Luboš Šerejch, R. Vomela, V. Musil, Matějíček – Boháček (88. Vítek), Zvolánek.

IV. TŘÍDA – SKUPINA B

KŘIŽANOV B – V. MEZIŘÍČÍ C 2:3
Góly: 23. L. Burian, 38. M. Burian – 44. Malec, 46. a 77. Krčál. Rozhodčí: Juda. ŽK: 4:3. Diváci: 52. Poločas: 2:1. Křižanov B: Homola – Horníček, Procházka, Anděl (46. Král), Tomšík – M. Burian, Láznička, Uhlíř (64. Těšík), Stupka (64. Sklenář) – Částek, L. Burian. V. Meziříčí C: Dubec – Šlapal (77. Sysel), Halámek, Malec (60. Chalupa), Musil – Libor Smejkal st., D. Smejkal, Nováček, Krčál – Večeřa, Wasserbauer.

BORY B – OLŠÍ N. O. 1:7
Góly: 51. M. Burian – 2., 22., 65. a 79. Jelínek, 26. Fikr, 28. Sidimák, 41. Šašek. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 0:0. Diváci: 31. Poločas: 0:5. Bory B: Netolický – Němec (46. Broža), Pól, M. Burian (62. Dvořák), Hlaváč – Gregar, Psohlavec, Krčál, Žák – Karásek, Viliš. Olší n. O.: M. Jaša – F. Kaminaras, Jůda, Horký – A. Kaminaras, Bíbr (46. Suk), Šašek, Sidimák, Dvořák – Fikr, Jelínek.

KŘOVÍ B – TASOV 4:4
Góly: 3. a 39. Plechatý, 33. Koudelka, 76. Knotek – 1. O. Pospíšil, 4. Švec, 24. M. Pospíšil, 74. Pavlíček. Rozhodčí: König. ŽK: 0:0. Diváci: 88. Poločas: 3:3. Křoví B: Kadaňka (46. Prokeš) – Rovenský, Maloň, Kvasnica, Datínský – Kocanda, Plechatý, Tauterman, Knotek, Koudelka – Mencler. Tasov: Páral – J. Pospíšil, O. Pospíšil, Sláma, M. Pospíšil – Říha, Svoboda, Adam, Vala – Kudrna (60. Pavlíček), Švec.

JÍVOVÍ B – O. BÍTÝŠKA B 2:1
Góly: 89. M. Dřímal, 47. Valenta – 26. Havlík. Rozhodčí: Hromádka. ŽK: 0:0. Diváci: 20. Poločas: 0:1. Jívoví B: Kubiš – Z. Šoukal, M. Šoukal, Žejšek, Žíla (46. Valenta) – L. Dřímal (68. Hejtmánek), Pohanka, M. Dřímal, Hošek – Mach, Tvrdý. O. Bítýška B: Božek – Zeman, Karásek, Havlík, Sýkora – Bartoš, Večeřa, Jelínek (71. Dvořáček), Barbořík – Kulík (56. Havlín), Habán.

MĚŘÍN C – RADOSTÍN B 0:1
Gól: 67. Císař. Rozhodčí: Žilka. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Měřín C: Kožený (Palík) – Štreit, Zelinka, Panáček, Stejskal – Coufal, Necid, Budín, Hlávka (60. Zdvihal) – Puža (73. Hruboš), Hrad. Radostín B: Hošek (46. Homola) – Kališ, Staněk, Večeřa (50. Berka), Kadlec – P. Gregar (46. Císař), Koudela (46. Krča), Hrbek, Kohout – M. Gregar (64. Novotný), Láznička.

Autor: Tomáš Pohanka

6.6.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 20 000 Kč

Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z pryže Operátor odstředivého lití. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vaše pracovní náplň:, výroba polotovarů z technických plastů;, kontrolní operace podle pracovních postupů;, , Váš profil:, výuční list v oblasti strojírenství výhodou;, nevyučené v oboru zapracujeme;, manuální zručnost, samostatnost a spolehlivost;, , Nabízíme:, rozmanitou pracovní náplň u moderní a perspektivní společnosti;, 5 týdnů dovolené;, příspěvek na závodní stravování;, zvýhodněný mobilní tarif;, odborná školení;, roční odměnu až do výše jedné měsíční mzdy;, mimořádné odměny;, zaměstnání vhodné i pro absolventy;, možnost nástupu ihned. Pracoviště: Schwartz technické plasty čr s.r.o. - pracoviště nové město n.m., Petrovická, č.p. 312, 592 31 Nové Město na Moravě. Informace: Lenka Šperlingová, +420 566 503 530.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 20 500 Kč

Sociální pracovníci v oblasti péče o seniory (kromě péče o zdravotně postižené) SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK/ICE - Bystřice nad Pernštejnem. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, - přímá práce s uživateli služby v jejich domácím prostředí, - jednání se zájemci, vedení individuálního plánování , - vedení dokumentace, , Místo výkonu práce: Bystřice n. P. a okolí , , Nástup: září/říjen 2018, popř. dle domluvy, , Nabízíme:, - zajímavou a smysluplnou práci, , - možnost seberealizace a další vzdělávání,, - práci na plný, případně zkrácený úvazek, , - zaměstnanecké benefity,, - zázemí stabilní organizace., , Požadujeme:, - odborné vzdělání dle zákona č. 108/2006 Sb.,, - předpoklady pro práci s lidmi, , - spolehlivost, zodpovědnost, bezúhonnost, , - řidičský průkaz sk. B - aktivní řidič/ka,, - očkování proti žloutence typu B a zdravotní průkaz., , Uvítáme:, - praxi v sociálních službách., , V případě zájmu o uvedenou pozici zasílejte motivační dopis a profesní životopis , na adresu Charitní pečovatelská služba, Hornická 643, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem, nebo na email: katerina.kucerova@zdar.charita.cz do 3. 9. 2018., , Bližší informace: Mgr. Kateřina Kučerová, tel. 777 155 374, , email: katerina.kucerova@zdar.charita.cz. Pracoviště: Diecézní charita brno - oblastní charita zr - charitní pečovatelská služba - bystřice nad pernštejnem, Hornická, č.p. 643, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem. Informace: Kateřina Kučerová, +420 777 155 374,566 551 766.

Kultura a sport - Kultura a sport Odborní pracovníci 24 000 Kč

Specialisté v knihovnách a v příbuzných oblastech Dokumentarista/dokumentaristka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň:, • Řízení provádění změn v informačním prostředí Agile a SAP, • Supervize změnového řízení dle požadavků systému kvality, • Dohled nad kompletností a včasností prováděných změn, • Vydávání, distribuce a archivace interní předpisové dokumentace, • Vydávání schválených specifikací v informačním systému , • Vytváření reportů v systému Agile, • Sledování stavu projektů, Požadujeme:, • SŠ/VŠ vzdělání technického popř. ekonomického směru , • Pokročilá znalost MS Office (Excel, Word, PowerPoint, Outlook) , • Středně pokročilá znalost anglického jazyka, • Pečlivost a zodpovědnost při práci s daty, • Schopnost a ochota pracovat v týmu, Nabízíme: , • Zajímavá perspektivní práce v mezinárodní společnosti, • Možnost odborného růstu a profesního rozvoje, • Odpovídající mzdové ohodnocení , • Zaměstnanecké benefity, • Příjemné pracovní prostředí , • Nástup dle dohody, • Smlouva na dobu neurčitou. Pracoviště: Arrow international cr, a.s. - odštěpný závod žďár nad sázavou, Jamská, č.p. 2359, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Darina Hemzová, +420 566 510 410.

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 80 Kč

Pomocníci v kuchyni pomocný kuchař. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80 kč, mzda max. 100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracovní poměr na 1 rok s možností prodloužení na dobu určitou, možnost ubytování. Pracoviště: Petra daňková - pracoviště pension vysočina, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Petra Daňková, +420 606 132 927.

Sobotní fotbalové utkání Divize D mezi Starou Říší a Rosicemi.

Nedělní odpoledne nabídne dvě derby

Fotbalisté Radešínské Svratky (v oranžovém Ivo Plhal) začali premiéru v I. A třídě remízou 2:2 proti Koutům.

Oba nováčci na úvod bodovali

Štěrba ze Sigmy před největším duelem kariéry: Čekáme jiný zápas než doma

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Ještě na jaře sledoval tažení olomouckých fotbalistů za pohárovou Evropou jen z lavičky. Navíc z té karvinské, kde obránce Jan Štěrba hostoval, ale kýženého herního vytížení se nedočkal. Dnes nastoupí v kazašském Almaty k jednomu z největších zápasů své dosavadní kariéry.

Smejkal: Měli jsme zvítězit

Velké Meziříčí – Po úvodní výhře v Rýmařově 3:1 remizovali fotbalisté Velkého Meziříčí ve druhém kole letošního ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy na domácí půdě s Frýdkem-Místkem 2:2. Ačkoliv se zisk bodu proti klubu, který v létě sestoupil z druhé nejvyšší soutěže může zdát ziskem, trenér Libor Smejkal s ním tolik spokojený nebyl.