O čelo se tak po víkendových výhrách dělí Moravec s Měřínem, které čeká pikantní vzájemný duel v posledním kole. Celky ze Žďárska mají postup ve vlastních rukách. Pokud své zápasy vyhrají, na třetí Telč, která na ně ztrácí bod, už nemusí brát zřetel.

Utkání pravdy má před sebou zejména Měřín, který o postup usiluje už řadu let. V závěru sezony totiž hraje s oběma aspiranty na postup. „Všechny mančafty jsme na tom podobně. Nám se na silnější a fotbalovější týmy hraje lépe a teď to vyšlo tak, že si to rozdáme mezi sebou. Tuším, že to nebude ani tak o fotbale, ale o tom, kdo bude mít víc štěstí a vůle,“ uvědomuje si měřínský lodivod Petr Munduch.

Jeho družina nabrala v závěru ročníku vynikající formu. Šest výher v řadě při skóre 19:1 hovoří za vše. „Mluví za nás výsledky, šance tady je, ale startovní čáru máme všichni stejnou,“ dodává.

Telč už zaváhat nemůže

Stejná série šesti výher za sebou však zdobila až do výjezdu do Radostína i Telč. „Situace je zamotaná, doma máme Měřín a venku jedeme na malé hřišťátko do Kněžic, což nám nesvědčí. Naplno se to ukázalo v Radostíně, který nás prostě uhlavičkoval,“ uvědomuje si Jančo. „Postoupili bychom rádi. Rozhodující bude, abychom vyhráli nad Měřínem, který pak doma bude nutně potřebovat porazit Moravec,“ střádá kouč plány.

Důležitost utkání v Telči si uvědomuje i kormidelník Moravce Luboš Tulis: „Bude hodně záležet, jak si povede Měřín v Telči.“

Pokud by tam totiž vyhrál, Moravec by musel v Měříně zvítězit a to nejméně o tři branky (na podzim Měřín vyhrál v Moravci 3:0). Ideální scénář by tak pro Moravec zněl: remíza Telče s Měřínem. Po ní by Tulisovým koním stačil nerozhodný stav i z Měřína, pokud tedy doma splní tříbodovou povinnost s Radostínem. Pouštět se ale do podobných spekulací pochopitelně nikdo z trenérů nechtěl.

Možná nejlepším receptem na celkový primát se pochlubil kouč nováčka z Moravce: „Kdo se z toho nepodělá, ten uspěje. Měřín se snaží o postup už řadu let. Telč se, aspoň si myslím, takhle vysoko nikdy nepohybovala. No a my jsme nováček. O všem se stejně rozhodne až na hřišti a nakonec záleží hlavně na tom, jak se kluci vyspí. Pro nás je teď nejdůležitější porazit Radostín,“ uzavírá Luboš Tulis.

Jasné zůstává pro všechny zainteresované jediné, je velká škoda, že letos nepostupují jako v minulosti celky dva.