V dresu A-třídního Bohdalova v neděli odehrál celý devadesát minut a byl u remízy 1:1 s favorizovanou Věžnicí.

„Bylo to hodně nervózní. Ale takové první zápasy jara všeobecně jsou. Bylo na výhru, bohužel jsem k remíze přispěl i já některými neproměněnými šancemi,“ řekl čtyřiadvacetiletý fotbalista, který loňské léto odcestoval na půlroční studijní a pracovní stáž do Anglie.

„Fotbal jsem si tam moc nezahrál, ale jakž takž jsem se snažil udržovat,“ popisuje čtyřiadvacetiletý student práv. Fotbalovou Vysočinu opouštěl jako kanonýr Vrchoviny. Jeho devět gólů minulou sezonu výrazně pomohlo spojenému fotbalovému klubu z Nového Města na Moravě a Radešínské Svratky k bezproblémovému proplutí krajským přeborem. Nyní se tým, kde strávil roční hostování právě z Bohdalova, trápí na spodku tabulky. „Na hřišti favorizovaného Humpolce teď ale prohráli jen těsně, navíc jim chyběly některé opory. Mají to teď hodně nahnuté, ale klukům věřím,“ říká.

To, že svým bývalým spoluhráčům nemůže pomoci, ho trochu mrzí. „Jsem ale kmenovým hráčem Bohdalova a chci tady splatit důvěru,“ tvrdí Kántor, který je odchovancem žďárského fotbalu. O tom, co bude po sezoně, zatím nepřemýšlí. „Teď hlavně musíme s Bohdalovem v poklidu a včas zachránit I. A třídu. Já osobně nevím, co bude pak. Dokončuji studia práv a na konci května dělám poslední státní zkoušku. Jestli to dopadne, měl bych začít pracovat v Praze nebo v Brně. To by se pak asi těžko skloubilo s fotbalem,“ krčí rameny Kántor.