Pouze jednou fotbalisté Strážku během podzimní části nebodovali. Stalo se tak ve třetím kole, kdy prohráli v Jimramově 2:3. Od té doby již pravidelně sbírali body a zaslouženě se tak porvou o jediné postupové místo do okresního přeboru. „S předvedenou hrou, přístupem hráčů a samozřejmě i s dosaženými výsledky jsme maximálně spokojeni. Takové výsledky jsme nečekali, byť vydařené jaro, během něhož jsme získali 30 bodů, něco signalizovalo. Svědčí to o tom, že naše výsledky nejsou náhodné. Hráči nabrali dostatečné sebevědomí, které se s dalšími úspěchy zvyšovalo," chválil hráče předseda oddílu ve Strážku Miloš Svoboda.

Případnému postupu by se prý oddíl nebránil, vytčeným cílem to ale není. „Žádný tlak na hráče v tomto směru není. Pokud by se jim to však podařilo, proč to nezkusit," klade si otázku Svoboda, který vedle Dolní Rožínky neodepisuje ani třetí béčko Měřína. „Určitě mohou situací ještě zamíchat, navíc na jaře budeme hrát na jejich hřišti, kde jsou hodně silní. Pokud ale nebudeme oba ztrácet, mělo by se rozhodnout hlavně mezi námi a Dolní Rožínkou, kterou přivítáme doma," dodal předseda Strážku.

Po červnovém sestupu z okresního přeboru se Dolní Rožínka rychle oklepala. Ta utrpěla jedinou podzimní prohru při derby v Rožné. „V rámci možností se dá hovořit o úspěšném podzimu. Uvidíme, jak to bude vypadat na jaře, ale snahu o návrat do přeboru určitě máme," tvrdí předseda Baníku Pavel Bartoněk.

Z tohoto důvodu také oddíl plánuje získat dvě až tři posily, které by měly vyztužit především defenzivu druhého celku podzimní tabulky. „Dopředu je to celkem slušné, ale v první řadě se s těmi hráči budeme muset dohodnout. Jinak doufám, že nám elán vydrží i do jara, kde bude hrát roli spousta faktorů, třeba případná zranění," přemítá předseda Baníku, který ocenil kvality lídra.

„Strážek má velmi dobré hráče, jejich postavení není náhodné. Vzájemný podzimní zápas skončil remízou, na jaře rozhodne momentální forma. I přes určitou ztrátu se na čelo tabulky klidně muže dotáhnout ještě někdo další," domnívá se Bartoněk.

Více se čekalo od Věchnova, který po sestupu z okresního přeboru zřejmě prochází konsolidací. Oproti minulému ročníku se vůbec nedaří rezervě Hamrů, která je až dvanáctá. O černého Petra si to na jaře rozdají béčka Křižanova a Radešínské Svratky. Vzhledem k situaci celků ze Žďárska v I. B třídě, především Křoví, však není vyloučena ani varianta, kdy se o patro níž bude poroučet více klubů než jenom jeden.

V ostrém kontrastu s úspěchy áčka v I. B třídě byly výsledky rezervy Radešínské Svratky. „V létě do týmu přišli mladí hráči, kterým ale chybí patřičné zkušenosti. Oproti minulé sezoně pak mužstvu až na jedinou výjimku nepomáhali kluci z áčka, to se do výsledků také muselo promítnout," vysvětluje funkcionář Radešínské Svratky Ladislav Šebek.

Ačkoliv by k tomu vše svádělo, na jaře se masivní pomoc ze strany prvního mužstva neplánuje. „Jsem spíše pro to, aby se o to hráči z béčka sami poprali, i s rizikem toho, že z toho bude sestup. Je to samozřejmě složité rozhodování, ale odhodlání soutěž zachránit, cítit je. I z toho důvodu budou mít oba celky společné zimní soustředění, které by mělo pomoci," uzavřel toto téma Šebek.