„Sice to bude divné hrát proti svému bývalému týmu, ale těším se,“ říká čtyřiadvacetiletý brankář, který věří ve výhru. „Hrajeme doma a i když v divizi může každý porazit každého, chceme využít lepšího rozpoložení a uspět,“ podotkl.

V minulosti patřil jihomoravský celek ke špičce soutěže, kterou také v roce 2016 s Juranem v brance vyhrál a uplynulou sezonu strávil v MSFL. Letos je však po sestupu zpět obměněný tým pouhým odvarem někdejší slávy, aktuálně je až třetí od konce.

„Oproti loňsku odsud odešlo hodně lidí, pár hráčů, co znám, tam ale ještě zůstalo,“ prozrazuje Juran. Jedním z nich je útočník Jan Trtílek, autor letošních tří gólů.

„Bude asi největší hrozbou. Nevím, jestli může být výhoda, že ho znám. Na druhou stranu, i on zná mě, takže uvidíme,“ přemítá brankář, kterého v minulosti testovalo druholigové Znojmo a zkoušel také angažmá v Bulharsku.

Dvě zajištěné trasy vedou ve skalách poblíž přehrady ve Víru. Oficiálně se veřejnosti otevřou v sobotu 2. dubna.
Vírské ferraty přitahují horolezce i rodiny s malými dětmi

Stopku k dalšímu rozletu mu vystavila zranění. „V podstatě rok a půl jsem nebyl pořádně zdravý,“ vysvětluje peripetie.

Nakonec v létě zamířil do Rosic, kde měla nakročeno do vyšší soutěže aktuální jednička Zádrapa, z odchodu však sešlo a Juran raději zvolil Vrchovinu.

„Absolutně jsem nevěděl, do čeho jdu, ale už první trénink mě ujistil, že tady všechno funguje, jak má,“ pochvaluje si.

Jeho aktuálním cílem je především pravidelně chytat, byť se v brance po dvou zápasech střídá s Petrem Šmídou.

„Když nejsem na řadě a je čas, jdu za béčko, takže mi tenhle rytmus nevadí, naopak mi vyhovuje,“ dodává Juran.