„Byl to pro nás podobný zápas jako před pár týdny s Vrchovinou, skoro jako přes kopírák. Dukovany od první minuty zalezly před vlastní velké vápno a v deseti lidech bránily. V první půli jsme si přesto vypracovali tři velké příležitosti, které jsme bohužel neproměnili,“ mrzelo kouče Žďáru Ladislava Juna, který ještě dodal:

„Na tyto soupeře prostě neumíme zahrát. Navíc si hráči po těch nevyužitých šancích přestanou věřit a ti kluci už neví, jak se do těch šancí dostat. Zkušenějším soupeřům pak jen stačí kopat dlouhé balony a odstát ty situace. Byl to pro nás smolný zápas.“

Mladíček rozhodl

Derby mezi béčkem Vrchoviny a Herálcem nabídlo hned sedm branek. Na vítězství domácího souboru 5:2 měl lví podíl teprve šestnáctiletý dorostenec Vojtěch Dobrovolný, který zaznamenal hattrick.

„Jeho výkon musím opravdu ocenit. První poločas byl herně vyrovnaný, byli jsme ale produktivnější a také šťastnější, hlavně při první brance. Po změně stran Herálec hru otevřel, my jsme z toho těžili po rychlých brejcích, kdy Dobrovolný dvakrát utekl a dal výsledku konečnou podobu. Vyhráli jsme zaslouženě, na hřišti se občas jiskřilo, vše ale v rámci pravidel,“ těšilo trenéra Vrchoviny Karla Havlíka.

Bod si v neděli do tabulky připsal nováček z Moravce, který v utkání dvou obratů remizoval se Šebkovicemi 3:3. Domácí vedli 1:0, poté prohrávali už 1:3, ale v závěru manko dotáhli.

„Kovář ještě v závěru mohl skóre překlopit na naši stranu, ale další branku už jsme nedali. Byl to agresivní zápas, dvakrát jsme museli vynuceně střídat, Šebek i Smolík museli odjet na vyšetření do nemocnice, to mě hodně mrzí. Navíc nám ze studijních důvodů chybí gólman Pokorný, který se připravuje na státnice. Druhý brankář Roman Toufar je zraněný, do branky tak nastoupil Petr Kudiovský,“ vysvětloval lodivod Moravce Lukáš Broža.

Bojují o postup

Ve východní skupině I. B třídy na dálku pokračuje souboj o druhé postupové místo mezi Radešínskou Svratkou a Měřínem. Ten doma v sobotu zaváhal a s béčkem Velké Bíteše jen remizoval 2:2.

„Za první poločas je to pro nás ztráta, za druhý jsme si však body nezasloužili, remíza je tedy ještě dobrá. Žádný postup neplánujeme, spíše mi přišlo, že chce postoupit Velká Bíteš, protože k nám přijeli ve velice posílené sestavě s hráči divizního áčka, proto si myslím, že asi chtějí postoupit o patro výš. Nejlepší pozici má zřejmě Radešínská Svratka, možná ještě Velký Beranov se do tohoto souboje zapojí. V kabině možný postup vůbec neřešíme, chceme samozřejmě vyhrávat, ale ne kvůli honbě za postupem,“ vysvětlil motivaci do zbytku sezony trenér Měřína Karel Kružík.

Zaváhání Měřína využila Radešínská Svratka, která díky vítězství 3:2 nad Rantířovem odskočila na druhém místě svému konkurentovi o dva body. Celek z Novoměstska měl po celý zápas jasnou převahu, ale trápila jej produktivita.

„V závěru jsme se tak úplně zbytečně strachovali o výsledek. Na druhou stranu jsme ale byli po celý zápas lepším týmem. Škoda jen těch nevyužitých příležitostí, které jsme si vytvořili. Za absentujícího Jinka naskočil Gabriel a na hrotu útoku se osvědčil, odehrál si svoje, navíc dal dvě branky. Parta je tu však dobrá, ale je nás hodně málo, na lavičce jsem nyní měl pouze tři dorostence, potřebovali bychom sehnat aspoň dva tři hráče, kteří by nás posílili. O postupu se jinak vůbec nebavíme, nejsme pod tlakem, navíc jsme na jaře hodně utkání vyhráli vyloženě se štěstím,“ hovořil o možných postupových ambicích svého mužstva kormidelník fotbalistů Radešínské Svratky Pavel Kříž.

Okresní poločas

BOREC KOLA – Vojtěch Dobrovolný (Vrchovina B). Teprve šestnáctiletý dorostenec byl hrdinou derby mezi juniorkou Vrchoviny a Herálcem. Jeho hattrick byl totiž klíčem k výhře souboru trenéra Karla Havlíka 5:2.

SMOLAŘ KOLA – Aleš Sobotka (Žďár B). Gólman rezervy Žďáru proti Dukovanům příliš práce neměl. Hosté vsázeli na pozornou defenzivu a vytvořili si snad jedinou pořádnou příležitost, z ní však Koníř jedinou brankou utkání rozhodl.

UDÁLOST KOLA – Veledůležitá výhra Železářů. Možná klíčový záchranářský duel na hřišti nováčka z Rokytnice fotbalisté Štěpánova zvládli a po výhře 3:0 přenechali poslední místo tabulky právě svému nedělnímu soupeři.