TŘEBÍČ – JIHLAVA JUN. 0:5

Oslabený třebíčský výběr s řadou hráčů z B týmu jihlavským mladíkům vzdoroval jen v první půli a nakonec výrazně prohrál. „Máme velký prostor pro zlepšení. Nastoupili jsme v „přeborové“ sestavě. Proti juniorce Táborska by už mohla mít divizní parametry a věřím, že se nám povede utvořit konkurenceschopný tým pro třetí ligu,“ uvedl třebíčský kouč Richard Zeman.

„V první půli bylo v naší hře nedostatek pohybu, zbytečně jsme ztráceli míče a pomalu jsme kombinovali. Ve druhém poločase jsme byli aktivnější, přesněji jsme kombinovali a dostávali jsme se do příležitostí. Nakonec jsme zúročili hned čtyři a dosáhli jsme na povzbudivé výrazné vítězství. Pořád je však před námi mnoho práce,“ přidal postřeh k duelu jihlavský trenér Jan Kameník.

Góly: Šerý 2, vlastní, Bajer, Sargsyan. Poločas: 0:1. Třebíč: Zavadil (46. Konvalina) – Bagnon (62. Oberreiter), Komínek, Mašek, Karásek – Válek (46. Novotný), Benda (62. Lorenc), P. Chalupa, Šmíd (62. Holý) – Dočekal, Bogner (62. Novák). Jihlava jun.: Pokorný- Včelka, Beseda, Pěnkava, Dujmović – Čermák, Kolčava, Vitásek, Sargsyan – Svatík, Bajer (střídali: Soukup, Vedral, Novotný, Šerý).

VELKÉ MEZIŘÍČÍ – ŽĎÁR N. SÁZ. 3:0

Favorit zápasu vstoupil do utkání lépe a ujal se krátce po úvodním výkopu vedení. Žďárským fotbalistům se během devadesáti minut nepovedlo ani jednou skórovat, a tak si Velké Meziříčí připsalo pohodlné vítězství. Trenér meziříčských fotbalistů Libor Smejkal se zaměřil hlavně na kondici a přípravu. „Byl to první přípravný zápas, jsme v plném tréninku, takže jsme se chtěli zaměřit na zlepšení kondice a hodně běhat. Kluci mě ale mile překvapili a hráli dobře kombinačně. Bohužel nás opět zklamala ta finální přihrávka, kterou jsme nebyli schopni dát. Účel přípravy to ale splnilo, jediné minus je, že brankáři neměli za celý zápas moc práce,“ okomentoval přípravné utkání Libor Smejkal.

Góly: 5. Šimáček, 65. Simr, 82. Demeter. Poločas: 1:0. Velké Meziříčí: Kruba (45. Simandl) – Krejčí, Šimáček, Kriegsmann, Bouček – Berka (45. Půža), Dolejš, Smejkal, Šuta – Demeter, Simr. Žďár n. Sáz.: Jícha (45. Hajný) – Havlík, Wasserbauer, Vomela (70. Janů), Bureš – Mašek, Frieb, Musil, Trojánek, Jurnečka (40. Russ) – Vopršal.

HUMPOLEC – PELHŘIMOV 1:2

Domácí fotbalisté krátce po úvodním výkopu zahodili pokutový kop, nicméně záhy se po pravé straně dokázal prosadit Kubíček a dostat Humpolec do vedení. Do kabin šli fotbalisté ale za vyrovnaného stavu, jelikož utkání vyrovnal Jícha. Tentýž hráč, jenž je v Pelhřimově právě na zkoušku z Humpolce, se prosadil i ve druhém poločase a zařídil hostujícím fotbalistům vítězství.

„Zatím je to těžké něco hodnotit, hrálo se na malém hřišti a byl takový nerovný povrch. Nebyl jsem moc spokojený s obrannou činností a je na čem určitě zapracovat,“ prozradil trenér pelhřimovských fotbalistů Martin Moravec.

Góly: Kubíček – Jícha 2. Poločas: 1:1. Humpolec: Páša – Málek, Prokop, David Maršík, Nermut – Paťha, Kratochvíl, Kubíček, Šilpoch – Dalík, Žatečka. Střídali: Beránek, Dominik Maršík, Kotlík. Pelhřimov: Čermák – Chadim, Čížek, Vacek, Bartoška – Pikl, D. Poul, Kmoch, V. Poul – Jícha, Obranec. Střídali: Matyášek, Ryšavý, Hanousek.

MORAVSKÝ KRUMLOV – VELKÁ BÍTEŠ 2:0

Velká Bíteš měla velkou možnost dostat se do vedení již v patnácté minutě, jenomže nařízenou penaltu se jí proměnit nepodařilo. Ve druhém poločase ukázal Moravský Krumlov svoji fotbalovou kvalitu a dvěma brankami si zajistil cenné vítězství.

„Byl to takový klasický přípravný zápas. Hodně jsme točili sestavu, střídali jsme hokejově, zkoušeli nové hráče. Ale svůj účel to splnilo, domácí mají velmi kvalitní mančaft a dobře nás prověřil,“ byl spokojený trenér Velké Bíteše Jaroslav Kubec.

Poločas: 0:0. Velká Bíteš: Ondráček – Střecha, Nekuda, Ivančík, Kopáček – Mucha, Pokorný – Antoš, Rozum – Dvořák, Valsa.

MS BRNO – SLAVOJ POLNÁ 2:2

Slavoj odjel k přípravnému utkání do Moutnic se čtyřmi dorostenci. Domácí fotbalisté vzali začátek utkání do svých rukou a záhy se dostali do vedení. Polenští fotbalisté však zvýšili po inkasované brance aktivitu a ještě do poločasu dokázali utkání otočit. Ve druhé půli zahodil velkou šanci Benda, což potrestali domácí fotbalisté v závěru vyrovnávací brankou.

„Bylo to takové klasické přípravné utkání. Jeli s námi dorostenci, protože ostatní kluci jsou různě po dovolených a podobně. Jinak to byl poměrně slušný zápas,“ prozradil předseda klubu Jindřich Skočdopole.

Góly: Urbánek, Pech. Poločas: 1:2. Polná: Skočdopole – Formáček, Kučera, Fadrný, Procházka – Urbánek, Pecina, Hrdlička, Benda – Holub, Pech.

STARÁ ŘÍŠE – JINDŘICHŮV HRADEC 4:2

Po prvním velice vyrovnaném poločase se k šestigólové přestřelce neschylovalo, nicméně ve druhé půli propukly brankové hody. Trenér Luděk Kovačík však z přestřelky nadšený nebyl. „Je samozřejmě dobré, že jsme vstřelili čtyři branky, na druhou stranu nám to trochu hořelo v obraně. Výkon však byl dobrý a byl to takový klasický přípravný zápas,“ řekl k utkání kouč Staré Říše Luděk Kovačík.

Góly Staré Říše: Vodáček 2, Kadlec, Severa. Poločas: 1:1. Stará Říše: Jícha – Cipruš, Kadlec, Dvořák, Brnický – Vodáček, M. Pokorný, R. Pokorný, Šimek – Rygl, Severa.