Obě branky vítězů padly v úvodním poločase a postaraly se o ně zimní posily Vysočiny.

Ze soustředění v Turecku chodily o výkonech jihlavských fotbalistů poměrně pozitivní zprávy. Po návratu z tepla do chladna však Vysočina v generálce na sobotní start ligy v Jablonci příliš pozitivního nepředvedla. „Chtěli jsme navázat na naše solidní vystoupení v Turecku, ale trošku nás zaskočila drobná zranění Vaculíka a Šuleka. Museli jsme tak pozměnit naši základní jedenáctku," vysvětloval po utkání trenér Vysočiny Michal Hipp.

Ambiciózní druholigový celek z Pardubic vstoupil do utkání nebojácně a po většinu první půle byl lepším týmem. Domácí však pozorně bránili a nedovolovali hostům příliš ohrožovat svoji branku. „Naše defenziva fungovala spolehlivě, nepouštěli jsem soupeře do šancí," těšilo Hippa.

Vysočině se také dařily brejky, ze kterých také dvakrát udeřila. Nejprve po přiťuknutí od Hronka zavěsil hlavou Voltr, o chvilku později se autor předchozí přesné přihrávky sám zapsal mezi střelce. „Nutno přiznat, že jsme byli mimořádně efektivní," netajil jihlavský trenér.

Další změna stavu nastala až po změně stran, kdy Šourek zahrál ve vlastním vápně rukou a Jeřábek z penalty snížil. Po prostřídání sestav se hra vyrovnala, domácí měli více brankových příležitostí, další gól ale nepřidali. Stejně tak se nepovedlo vyrovnat Jeřábkovi, kterého vychytal Hanuš.

Jihlavští tak zakončili přípravu vítězstvím, které bylo čtvrtým ze sedmi zápasů (plus dvě remízy a jediná porážka). „Zápas ukázal mnoho věcí, na kterých musíme ještě zapracovat," připustil Hipp.

Do ligového jara vstoupí Vysočina v sobotu 13. února duelem v Jablonci.

JIHLAVA PARDUBICE 2:1

Góly: 18. Voltr, 21. Hronek 53. Jeřábek (PK). ŽK: Kudrna (P). Diváci: 300. Poločas: 2:0.

Jihlava: Hanuš (67. Rakovan) Tlustý (46. Kryštůfek), Krejčí, Šourek, Mišůn (46. Urdinov) Kučera, Demeter Kukol (62. Fulnek), Hronek (76. Jungr), Bazal Voltr (62. Dvořák).