LETNÍ SERIÁL TÝDENÍKU VYSOČINA

Nakonec se povedl nadplán a málem z toho byla I. A třída. Asi spokojenost, řekl by laik. Jenomže v Měříně si ještě stále musí rvát vlasy. Postup měli ve vlastních rukou. Nakonec postupovému třetímu místu stačilo jediné. Neprohrát v Telči. V té Telči, která se krčila na předposledním místě a měla jistý sestup.

Jenomže přišlo fatální selhání a trenér Karel Pospíchal si na svoje hráče nebral servítky. Oprávněně. Vždyť ve hře byla druhá nejvyšší krajská soutěž! „Naštvalo mě, že někteří hráči nedodrželi před rozhodujícímu utkáním životosprávu,“ říká Pospíchal.

Prvotní emoce už asi přešly. Je s odstupem času s premiérovou sezonou v I. B třídě spokojenost?

Určitě můžeme být spokojení. Celkové hodnocení sezony je pozitivní, ale pořád to ve mně vře, ten finiš jsme měli zvládnout.

Nebál jste se otevřeně pustit do hráčů. I přes média jste naznačil, že před utkání v Telči nedodrželi životosprávu. Asi vás hodně naštvali…

Určitě. Tohle si přece nemůžou dovolit. Ano, nejsou pod smlouvami, hrají dobrovolně, ale věděli, o co nám jde. Pro něco hrají, musí tam být trocha zodpovědnosti. Problém byl v tom, že v Měříně byla pouť a já měl zprávy, že se někteří hráči v pátek večer zdrželi na zábavě do ranních hodin. Na hřišti to taky podle toho vypadalo. Po těch všech událostech jsme si to vyříkali. Někteří sklopili hlavu, jiní zase argumentovali, že to bylo vyvrcholení náročného anglického týdne. Že zátěž byla velká. Na jednom jsme se ale shodli. Chceme na to co nejrychleji zapomenout.

Na druhou stranu vás šlechtí, že jste si zápas s o nic hrající Telčí nepojistili mimo hřiště. Na koncích sezony někdy přece bývají zajímavé, anebo naopak očekávané výsledky…

Svědomí máme čisté. Chtěli jsme si to uhrát sami. Jenže bez pohybu a bez důrazu to prostě nešlo. Přitom soupeř byl hratelný.

Nescházela vašemu týmu během sezony i větší disciplína? Sedm červených karet je poměrně hodně…

Kluci jsou mladí, labilnější a je pravda, že některé strkanice neustáli. Ale v mnoha případech to také byla nováčkovská daň. Na podzim byli rozhodčí v
klidu, ale co předváděli na jaře, to byl děs.

Třeba?

Zápas v Rapoticích. Bránili jsme těsné vedení. Ze čtyř nastavených minut bylo osm, navíc se na samotném konci kopala hodně sporná standardka.

Kdyby někdo před sezonou řekl, že Měřín bude hrát o postup…

…určitě bych tomu nevěřil. Před sezonou jsme chtěli posílit, abychom soutěž udrželi. Jednali jsme zejména s Velkým Meziříčím, odkud nám uvolnili na podzim Aleše Žáka. Ale od začátku nás ujišťovali, že s našim kádrem máme s přehledem na páté místo, což se nakonec potvrdilo.

Mezi okresním přeborem a I. B třídou tedy není takový rozdíl?

Špice okresního přeboru na I. B třídu určitě má. Ale v ostatních týmech už je rozdíl markantnější. Vyšší soutěž je vždycky rychlejší, hráči kvalitnější jak technicky, tak i v důrazu. Je to víc o taktice a dodržování nějakých pozic.

Měli byste na I. A třídu?

Tým by se ještě musel vhodně doplnit.

------------

CELÝ ROZHOVOR NAJDETE V TÝDENÍKU VYSOČINA 17. ČERVENCE