„Samozřejmě naše postavení v tabulce k úvahám o postupu vybízí. V podstatě nás k tomu zavazuje, ale jsme si vědomi toho, že nic není hotového, jak mně už spousta lidí podsouvá,“ brání se myšlenkám hladkého postupu žďárský trenér Pavel Kubiš.

V jarních odvetách ho čeká spíše psychologický úkol. Musí hráče přesvědčit, že pokud neodevzdají stoprocentní výkon, tak budou mít problémy. „Ti soupeři se sami neporazí, musíme pro to něco udělat. Právě poslední podzimní zápas s Bory nám výstižně ukázal, jak by náš výkon a naše hra neměly vypadat,“ vysvětluje kouč lídra soutěže.

Přesto mohou nastat problémy. Žďárskému A-týmu se vinou marodky rozpadá sestava. A trenéři budou pochopitelně sahat do rezervy. „Ale to je náš úděl. S tím se musíme vypořádat. Na podzim nás někteří hráči áčka doplňovali a teď se zřejmě budeme muset obejít bez nich. Já však svému týmu věřím,“ podotýká Kubiš.

Vyrovnaná partie s favority

Za pravdu mu dávají i výkony v zimní přípravě. Výsledkově se vyjímá bezbranková remíza s Bystřicí – třetím týmem krajského přeboru. „V poli nás Bystřice samozřejmě přehrála, ale bojovností a nasazením jsme ji zle potrápili a měli i šance,“ říká žďárský lodivod.

Na jeho tým se bude zřejmě lepit především druhá Bobrová. Rozdíl devíti bodů se ovšem může změnit už zítra. Hned v úvodním jarním vystoupení totiž přivítá Žďár právě druhý tým tabulky. „Ke kvalitním týmům řadím i Radešínskou Svratku a Nedvědici. Právě tato mužstva by si mohla právem dělat nárok na I. B třídu,“ dodává Kubiš.

Do té ovšem postupuje jen jeden. „Ale netvrdím, že Žďár, ještě tam totiž nejsme,“ upozorňuje Kubiš.

A opačný pól tabulky? Na sestup je tradiční účastník okresního přeboru z Jimramova. Za třináct podzimních zápasů jedinkrát vyhrál a třikrát remizoval. V bezprostředním ohrožení jsou ovšem také Ujčov a loňský nováček z Víru.