FC SLOVAN HAVL. BROD

Havlíčkobrodští se připravují pod novým trenérem Miroslavem Plíškem, který v minulém týdnu naordinoval svému týmu čtyři tréninkové fáze, a ode dneška ho bere na soustředění do Třemošnice. „Trénujeme společně s béčkem, je tam přes dvacet kluků a já ten tým zatím poznávám, dohodli jsme, že to takhle uděláme, abych měl přehled. V Třemošnici to bude zaměřené na hru a kondici," nastiňuje trenér Brodu, který o víkendu naplánoval přípravné utkání ve Slatiňanech, a k tomu ještě pohárové střetnutí. Pokud jeho tým uspěje, příští víkend bude hrát druhé kolo, a to by posloužilo jako generálka. „Ještě tam máme variantu nějakého vloženého zápasu, který by se hrál ve středu," dodává.

Zahájení přípravy: 11. 7.
Přípravné zápasy:
16. 7.: Vysoké Mýto 1:5
20. 7. – 23. 7.: soustředění Třemošnice
23. 7.: Slatiňany (V) 16.00
24. 7.: 1. kolo krajského poháru Košetice (V) 17.00

TATRAN ŽDÍREC N. D.

Pěkně zhurta do toho vlétli ždírečtí fotbalisté, kteří se minulý týden připravovali každý den. „Byl to takový kondiční týden, který jsme zakončili zápasem ve Slatiňanech, a ten výsledek tomu také odpovídal. Šlo tam hlavně o běhání a bylo to na morál, kluci vyloženě lezli," reaguje trenér Martin Slavík, který vsází hlavně na herní dril. „Hrajeme vždy ve středu a v neděli, a příští týden pojedeme na soustředění," poukazuje na nabitý zápasový program trenér, kterého potěšilo, že kádr zůstal takřka stejný. „Z devadesáti procent se to povedlo udržet, a ještě tam jsou dvě jména v jednání," dodává Slavík.

Zahájení přípravy: 11. 7.
Přípravné zápasy:
16. 7.: Slatiňany 3:4
20. 7.: Hlinsko (V) 18.00
24. 7.: MFK Chrudim (Kočí), čas v jednání
27. 7.: Polná (Bohdalov) 17.30
29. 7. – 31. 7.: soustředění v Ústí n. O.
31. 7.: FK Pardubice (V) ?

FC CHOTĚBOŘ

Chotěbořští fotbalisté si letní pauzu rádi zpestřují turnaji v malé kopané. „Z mého pohledu byla letní pauza dlouhá, ale červencovou přípravu často narušují dovolené. Z tohoto důvodu začínáme trochu později, hned se vrhneme na rychlostní vytrvalost. Klasické nabírání kondice už není moc moderní, takže pětadevadesát procent přípravy bude s míčem," říká trenér Josef Soural.

Klub z úpatí Železných hor loni hráčům zpestřil tréninkové galeje soustředěním, tentokrát to neplánuje. „Přece jen je to nákladná záležitost. Ušetřené peníze jsme se snažili vrazit do posílení kádru, ale zatím to má nulový efekt. Chtěli jsme posílit defenzivu o zkušeného hráče, bohužel," povzdechl si Soural.

Začátek přípravy: 18. 7.
Přípravné zápasy:
20. 7.: Světlá n. S. (V) 18.00
24. 7.: Předkolo Mol Cupu Pelhřimov (D) 17.00
31. 7.: 1. kolo Mol Cupu (Polná) nebo Chrudim B (D) 17.00

SK PŘIBYSLAV

Jen tři týdny na přípravu si vyhradil loni šestý tým. „Začali jsme tréninkovým utkáním proti Havlíčkově Borové. Porazili jsme ji 6:0, o víkendu jsme už v klasickém přípravném zápase vyhráli nad Speřicemi 2:1," informoval trenér František Prchal a k charakteru tréninků dodal: „Věnujeme se vyloženě nácviku herních dovedností, na kondiční záležitosti vzhledem ke krátké přestávce není čas." V týmu už nejsou Strašil se Svobodou, kteří ukončili sportovní činnost. Na jejich místa přišli Eis z Pohledu, Žila ze Štoků a Pospíchal z Hlučína.

Zahájení přípravy: 15. 7.
Přípravné zápasy:
17. 7.: Speřice (V) 2:1
24. 7.: Sapeli Polná (V) 10.30
31. 7.: H. Brod B (V) 17.00

FK KOVOFINIŠ LEDEČ N. S.

Nováček soutěže vstoupí do sezony pod křídly trenéra Zdeňka Jungvirta. „Zatím si zvykám, ale s morálkou i nasazením v trénincích jsem spokojený. Minulý týden jsme trénovali každý den, teď už jen třikrát, a máme tam i dva zápasy, které by mi měly napovědět," komentuje nový kouč Ledče nad Sázavou, jenž chce tým okysličit novými hráči. „Abychom trochu posílili, a bylo to prostředí více konkurenceschopnější. Je to krátká doba, za ty čtyři týdny se toho stihnout moc nedá, ale snad si tam ti noví kluci sednou," přeje si Jungvirt.

Zahájení přípravy: 11. 7.
Přípravné zápasy:
24. 7.: Světlá n. S. (V) 17.00
31. 7.: Speřice (Kamenná Lhota) 17.00

AFC HUMPOLEC

Humpolec doplatil na novinky v přestupovém řádu a přišel o opory. Do divizního Pelhřimova se přesunuli Pícha s Piklem. „Měli zájem hrát vyšší soutěž, takže jsme jim to umožnili. Nicméně pro nás je to oslabení, oba patřili do kostry týmu," přiznal trenér Ján Kubík. Ten ještě neví, zda se je pokusí nahradit z vlastních zdrojů, či zatlačí na klubové vedení a bude žádat posily: „Byl jsem dva týdny na dovolené, takže se trochu rozkoukávám. Těší mě, že v prvním přípravném zápase proti Pelhřimovu podal tým velmi dobrý výkon." Navzdory oslabení nemají v Humpolci malé cíle. Po sloučení klubů ve městě se mluví o vyšší soutěži. „Chtěli bychom do tří let do divize," potvrdil Kubík.

Zahájení přípravy: 8. 7.
Přípravné zápasy:
17. 7.: Pelhřimov (D) 1:2
23. 7.: Žďár n. S. (V) 17.30
30. 7.: Milevsko (V) 17.00

SLAVOJ ŽIROVNICE

Remízami s Košeticemi a rakouským Schwarzenau zahájil přípravu tým, který se v uplynulé sezoně zachraňoval až v posledním kole. „Hra i výsledky odpovídají době dovolených, zkoušíme hráče, hodně s tím mícháme. Tým se skládá pozvolna, vypadá to, že ho budeme dotvářet za pochodu v průběhu sezony," přiznal trenér Leoš Mitas. Žirovnice se musí smířit s jednou velkou ztrátou, jarní spasitel Jakub Vodáček odešel za divizní výzvou do Staré Říše. S týmem už se nepřipravuje ani Martin Kubík, jemuž skončilo hostování z Pelhřimova. „Je jasné, že musíme kádr doplnit. Jednáme hlavně s Pelhřimovem," naznačil Mitas.

Zahájení přípravy: 5. 7.
Přípravné zápasy:
9. 7.: Košetice (D) 2:2
16. 7.: Schwarzenau (D) 3:3
24. 7.: Speřice (D) 16.30
30. 7.: J. Hradec

TJ SAPELI POLNÁ

V týmu Sapeli se po konci sezony mnohé změnilo. Přišlo osm hráčů, kteří na jaře dres Polné neoblékali, navíc skončil trenér Dvořáček, na jehož místo přišel David Votava. „Fungujeme od 12. července a trénujeme dvakrát v týdnu. Je tady prakticky osm nových hráčů, a přesto všechno, že se někteří hráči viděli poprvé v životě, tak jsme odehráli o víkendu velmi dobrý zápas s Dobronínem. Já jsem byl spokojený s předvedenou hrou i přístupem všech hráčů," říká nový kouč Sapeli.

Ten má na aklimatizaci jen chvilku. „Ta musí stačit. Máme těžký los, ale myslím, že to stačit bude, protože hráči jsou zkušení a kvalitní, a to bude dost na to, abychom ten začátek soutěže chytli," dodává Votava.

Zahájení přípravy: 12. 7.
Přípravné zápasy:
Dobronín 5:0
24. 7.: Přibyslav (Stáj) 10.30
31. 7.: 2. kolo krajského poháru Hartvíkovice/Želetava (V) 17.00

1. FC JEMNICKO

Pod vedením Zbyňka Kincla, který po skončení hlavního trenéra Pavla Klejduse povýšil z pozice asistenta, zahájili přípravu fotbalisté Jemnicka. Trénuje se třikrát týdně. „První tréninky byly zaměřeny na vytrvalost, pak jsme přešli do silové části, a jelikož letní pauza je krátká, tak už se zaměřujeme na dynamiku a rychlost," pravil nový kormidelník. Dosavadní kádr doplnil z Jindřichova Hradce přišedvší obránce Jakub Rejtar a útočník Aleš Pacas z Jakubova.

Zahájení přípravy: 6. 7.
Přípravné zápasy:
22. 7.: Želetava (V) 18.00
30. 7.: N. Bystřice (V) 17.00

SK HUHTAMAKI OKŘÍŠKY

Od minulého úterý se na novou sezonu připravují s nezměněným kádrem svěřenci Gustava Cabúka. Tým doplnil jen navrátilec z Rakouska Radek Tůma. „Do konce měsíce trénujeme třikrát týdně. Je potřeba po pauze kromě technické stránky nabrat i kondici. Práce s míčem také klukům chyběla, zaměřujeme se zejména na první kontakt s balonem. Od začátku srpna nás čeká taktická příprava. Potřebujeme zlepšit obranu, protože jsme na jaře dostali spoustu zbytečných gólů, a také musíme zapracovat na koncovce. Šance si vytvoříme, ale máme málo zakončovatelů, Bastl to táhl sám," vysvětluje trenér Okříšek.

Zahájení přípravy: 12. 7.
Přípravné zápasy:
17. 7.: Kostelec 4:1
20. 7.: Slavoj Polná 18.00
24. 7.: Kouty 18.00
27. 7.: Třebíč B 18.00
31. 7.: Dobronín (vše hřiště Čechtín) 17.00

SK MORAVSKÉ BUDĚJOVICE

Přípravu započali prakticky zápasem s Blížkovicemi. Svěřenci Petra Kylšíka až od úterý začali trénovat v Litohoři, kde je čeká ještě páteční duel s Jevišovicemi. „Do Budějovic se vracíme 29. července, den před generálkou," pravil budějovický kouč. Jeho mužstvo zvolilo klasický model letní přípravy.

„Letní pauza je hodně krátká. Začínáme klasickými tréninky, abychom fyzičku i práci s míčem oživili. První tréninky jsou trošku fyzicky náročnější," hlásí Kylíšek, který se bude muset obejít bez Karla Busty (skončilo mu hostování z Šebkovic) a Matěje Šplíchala (rozhodl se po sezoně odejít do Horních Kounic).

„Zapojili jsme dorostence a po více než ročním zranění vrátil Libor Veselý," nechal se slyšet budějovický lodivod.

Zahájení přípravy: 17. 7.
Přípravné zápasy:
17. 7.: Blížkovice 4:4
22. 7.: Jevišovice (hřiště Litohoř) 19.00
23. 7.: turnaj v Želetavě
30. 7.: Tasovice B (D) 16.30

FK JAROMĚŘICE N. R.

Pod vedením nového kouče Milana Bednáře zahájili před týdnem letní přípravu fotbalisté Jaroměřic. U řeky Rokytné se trénuje dvakrát týdně. „Prvních čtrnáct dní jsme museli obnovit hlavně fyzické síly, které hráči přes pauzu ztratili. Během krátké doby do prvního mistráku máme před sebou dvě prověrky, kde se zaměříme na hru. Zatím máme za sebou jen modelové utkání s dorostem, kde jsem hráče viděl poprvé," povídal nový trenér Jaroměřic.

Zahájení přípravy: 13. 7.
Přípravné zápasy:
22. 7.: Hrotovice (V) 18.00
31. 7.: Kouty (V) 17.30

FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ B

Jak už bývá zvykem, příprava týmu juniorky je úzce spjata s A týmem. Podobný případ to je i u Velkého Meziříčí.

„Kádr prakticky nedoznal větších změn, akorát se řeší prodloužení hostování Bublána. Tým jsme doplnili o šest dorostenců, jinak nikdo nepřišel. S áčkem se momentálně připravují Krčál, Kruba a Ráček, určitě tady ještě nějaké posuny budou," uvedl trenér Petr Munduch.
Tým se připravuje v domácích podmínkách, žádné soustředění neplánuje. „To děláme jen v zimní pauze, ta letní je příliš krátká. Trénujeme třikrát týdně, a to v úterý, ve středu a v pátek," dodal Munduch.

Zahájení přípravy: 13. 7.
Přípravné zápasy:
16. 7.: Moravec 2:4
23. 7.: Velká Bíteš B (V) 17.00
24. 7.: Vrchovina B (Rad. Svratka) 17.00

TJ NOVÁ VES

Staronový nováček krajského přeboru Vysočiny zahájil přípravu herním soustředěním v Jilemnici. Na něj již odcestovala také dvojice posil z Vrchoviny. Obránci Lukáš Komínek a novoveský odchovanec Ondřej Šandera by měli být citelným posílením sehraného kádru. Trenér Jan Nečas je ovšem možná použije i na ofenzivnějších postech.

„Lukáš Komínek hrával pravidelně v útoku a do obrany se přesunul až v posledních dvou sezonách. Ondra Šandera pro změnu nastupoval v záloze. Určitě je proto v přípravě zkusím na více postech. Z postupového kádru jinak nikdo neodešel," sdělil trenér Jan Nečas.

Zahájení přípravy: 12. 7.
Přípravné zápasy:
13. 7. – 17. 7.: soustředění Jilemnice
16. 7.: Vrchlabí (V) 17.00
23. 7.: Polička (D) 18.00
30. nebo 31. 7.: 1. kolo krajského poháru Rapotice/Luka (V)