Jen o gól méně schytala Chotěboř a také Sapeli Polná.

HERÁLEC ZR – V. BÍTEŠ 1:2

Domácí lídra v úvodní čtvrthodině zatlačili, ale žádnou šanci si nevytvořili. Poté se hra vyrovnala, střela Šustáka však minula bránu. Do zakončení se následně prodrali i střílející Hamák s Uchytilem. Ve 32. minutě se hosté dostali po standardce Herálce do brejku, který zakončil ranou k tyči Dvořák. Poté se hra rozkouskovala drobnými fauly.

Ve druhé půli poprvé zahrozil Hořínek, jehož pokus jen těsně minul horní roh branky. Osmělili se i hosté, jejichž akci zneškodnil bravurním zákrokem Flídr. Fotbal se rázem začal hrát nahoru-dolů, střel přibývalo. Po závaru ve vápně se u míči zjevil Valsa a zvýšil na 0:2. V úplném závěru snížil aktivní Šusták, který si naběhl na centr Boháče. Víc už se nestalo.
Góly: 90. Šusták – 32. Dvořák, 86. Valsa. Rozhodčí: Kučerík. ŽK: 5:4. Diváci: 120. Poločas: 0:1. Herálec: Flídr – O. Černý, Hořínek, Cestr, F. Bureš – Uchytil, Hamák (62. Bojda), Kovář (71. Čejka), Boháč – Šusták, J. Ptaszek. V. Bíteš: Janoušek – Kopáček, Kerber, Střecha, Horký – Mucha (68. Rozum), Valsa (90. Jelínek), Nekuda, Pokorný, Antoš – Dvořák (89. T. Loup). Nejlepší hráči: Uchytil, Šusták – Dvořák.

HUMPOLEC – JAROMĚŘICE 5:2

Domácí začali hodně špatně, stoper Tomovič vyrobil dvě hrubé chyby a Hošek s Čermákem dostali hosty do dvoubrankového vedení. Humpolecký trenér Kubík pak přeskupil sestavu, Tomoviče posunul na kraj zálohy a ten na novém postu pro změnu zazářil. Nejprve vyzval centrem ke snížení Šerého, před přestávkou unikl po křídle na připravil vyrovnání pro Pikla. Po přestávce se už hrálo podle humpoleckých not. Domácím navíc pomohl rychlý gól na 3:2, který po spolupráci Málka s Kubíčkem obstaral tvrdou střelou Šerý. Čtvrthodinu před koncem se trestného kopu prosadil Pikl a razítko přidal ze skrumáže dorostenec Benáček.
Góly: 19. a 49. Šerý, 38. a 76. Pikl, 83. Benáček – 4. Hošek, 15. Čermák. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 1:1. Diváci: 110. Poločas: 2:2. Humpolec: Kříž – Alt, Tomovič, Maršík, Málek – Šerý, Skryja (66. Podoba), Pikl, Kopic – Kubíček (86. Vrána), Dalík (76. Benáček). Jaroměřice: Klubal – M. Karásek, Urbánek, Křivánek, Čermák – Hutař (64. Melán), Svoboda (68. Stejskal), Neumann, Hošek – Z. Karásek, Hověz. Nejlepší hráči: Šerý, Kopic – Čermák.

CHOTĚBOŘ – PŘIBYSLAV 1:4

Chotěboř měla špatný vstup do utkání. Hosté hráli dobře organizovaně. Už v 10. minutě poslal hosty do vedení Jaroš a o tři minuty později zvyšoval na 2:0 Matěj Vopršal. Domácí měli po celý zápas s důrazem a s nasazením. Do konce prvního poločasu přidal přibyslavský snajpr svůj druhý gól, a bylo to 0:3. Po přestávce nejdříve Matěj Vopršal neproměnil pokutový kop, naopak z bílého puntíku snížil Šimoňák, ale nic víc Chotěboř nevymyslela. Čtvrt hodiny před koncem uzavře hattrick Matěj Vopršal. „Bylo to vyrovnané utkání, soupeř byl lepší v koncovce. Prohráli jsme našimi chybami. Nic nám teď nepřeje," smutnil chotěbořský trenér Josef Soural.
Góly: 55. Šimoňák (PK) – 13., 31. a 75. M. Vopršal, 10. Jaroš. Rozhodčí: Jílek. ŽK: 3:6. ČK: 1:0 (46. Jan Hlaváček). Diváci: 60. Poločas: 0:3. Chotěboř: P. Vykoukal – Čáp, Jan Hlaváček, Hromádka, Pospíšil (46. M. Odvářka) – Jiří Hlaváček, Marek Somerauer, Filipský, Moravec (46. Koutný) – Hanousek, Šimoňák. Přibyslav: Pazderka – Pochop (90. Sibera), Strašil, Musil (78. Rosický), L. Vykoukal – Jaroš, Krčál (52. Ondra), Škacha, J. Vopršal – Adamec, M. Vopršal. Nejlepší hráči: Škacha, Straši, M. Vopršal.

JEMNICKO – H. BROD B 5:0

Domácí zažili úvod jako z říše snů. Míč se svezl po ose Bastl, Tobolka a Koutný, který lobem za obranu našel Morkuse a ten přehodil brankáře. Ve 21. minutě byl faulován Tesař a následný trestný kop umístil k tyči Netrda – 2:0. Neuběhlo ani pět minut a napravo si naběhl Morkus, jehož centr jemně tečoval do brodské sítě Frechka. V pohodě hrající Jemnicko si vytvořilo další šance. Ovšem na Beránka sám postupující Frechka si míč předkopl příliš a tím jej nechal vyniknout. Pak měl tutovku Morkus, který únik ještě vyšperkoval přihrávkou na Frechku, ale ten odkrytou bránu minul. Udeřit mohlo i na opačné straně. Po ztrátě míče proběhl mezi domácími obránci Rokos, ale Kopeček jej skokem pod nohy vychytal. Ve druhém poločase upadla hra do podprůměru. Hostitelům se nedařilo a soupeř z Brodu rezignoval. I přes řadu nepřesností mělo Jemnicko dvě příležitosti, ale střídající Kříž i Morkus nezvýšili. To se povedlo až v závěru, kdy Netrdův centr zužitkoval svým druhým gólem na zadní tyči Morkus. Na konečných 5:0 pak upravil nestárnoucí Anděl, který dokončil akci brankářem faulovaného Morkuse střelou z nulového úhlu.
Góly: 1. a 77. Morkus, 22. Netrda, 27. Frechka, 89. Anděl. Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: 1:4. Diváci: 140. Poločas: 3:0. Jemnicko: Kopeček – Máca, Tobolka, Bastl, Kincl – Křivánek (78. Anděl), Koutný, Tesař, Netrda – Frechka (56. Kříž), Morkus (78. Liška). H. Brod B: Beránek – Molák, Vendl, Hübner (46. Burjetka), Svoboda, Hejkal (61. Báča), Nedvěd, Rokos, Halák, Fikar Daniel, Horn. Nejlepší hráči: Morkus, Tobolka – Rokos.

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE – VELKÉ MEZIŘÍČÍ B 3:1

Po úvodním náporu hostí se ujali vedení domácí. Kyzlink z pravé strany našel na penaltě volného Duška, který z první poslal míč pod břevno. O chvíli později prodlužoval na malém vápně O. Busta hlavou trestný kop Kyzlinka, ale tentokrát byl hostující brankář na místě. Další spolupráce bratří Bustů skončila hlavičkou O. Busty nad bránu. Po půlhodině hry se dostali do rychlého úniku Pařízek se Stehlíkem, který však napálil pouze nohy padajícího gólmana Simandla. Další branky se diváci dočkali ve 36. minutě, kdy O. Busta ideálně poslal do úniku Stehlíka a ten nadvakrát překonal Simandla. Druhý poločas zahájil střelou pod břevno velkomeziříčský Smejkal, ale Jelínek ji bravurně vyrazil na roh. Poté se hra rozkouskovala zbytečnými fauly a nic pohledného k vidění nebylo. Závěr pak přinesl ještě dva góly ,a to v 77. minutě, kdy se důrazný O. Busta dostal na malém vápně k míči a bodlem ho poslal do sítě. Budějovický brankář přišel o čisté konto v poslední minutě, kdy po chybě domácí obrany skóroval Beran.
Góly: 6. Dušek, 36. Stehlík, 77. O. Busta – 90. Vlastimil Beran. Rozhodčí: Z. Niederle. ŽK: 2:3. Diváci: 70. Poločas: 2:0. M. Budějovice: Jelínek – J. Benda, K. Busta, Kopeček, Svoboda – Kyzlink (75. Švanda), O. Busta (85. Procházka), Šplíchal, Dušek (88. Šťastný) – Stehlík, Pařízek. V. Meziříčí B: Simandl – Maloušek (46. Dufek), Malec, Souček, Kafka – Nevoral, Vítek, Smejkal (73. Mužátko), Bublán – Beran, Liška (83. Kruba). Nejlepší hráči: O. Busta, Stehlík, Kyzlink.

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU – SAPELI POLNÁ 4:1

Světlá na soupeře doslova vlétla. V sedmé minutě se prosadil Křikava. Domácí dál pokračovali v nátlakové hře, odměnou jim byl druhý gól z kopačky Davida Valenty. Po přestávce se prosadil druhým gólem Křikava, který zvyšoval na pohodlných 3:0. „Tento gól rozhodl zápas, do té doby nás Polná pořád kousala," řekl světelský trenér František Polák. V 72. Minutě snížil Špendlíček a v závěru uzavřel hattrick probuzený střelec Křikava.
Góly: 7., 60. a 89. Křikava, 29. D. Valenta – 72. Špendlíček. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 2:0. Světlá: Adamec – Pohnětal, Karel (78. Muzikář), J. Valenta, Čuřík (82. Dvořák) – Rezek, Vodička – Vaňásek, Křikava, D. Valenta – J. Petřík (86. M. Petřík). Sapeli Polná: Koubek – Špendlíček, Tržil, Šebesta, Zamazal – Brnický, Vacek, Barák, Fišer – Dvořáček, Szabó. Nejlepší hráči: Křikava, Rezek, J. Petřík.

ŽIROVNICE – OKŘÍŠKY 2:0

Žirovnice brala body zaslouženě, po většinu utkání byla lepším týmem, měla více vyložených šancí. Už ve 4. minutě postupoval sám na brankáře Hřebecký, jenže ze šance nebylo nic, neboť si v rozhodující chvíli příliš předkopl míč. Po deseti minutách odpovídal Zeman, v dobré střelecké pozici namířil do prostoru, který střežil gólman Švec. Po necelé půlhodině se dostali domácí do vedení, když přihrávku Staňka usměrnil do sítě J. Houška. O chvilenku později vyzval Dýnek ke skórování Hřebeckého, jenže ten orazítkoval tyč. Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, ale domácí čekali na gólovou pojistku až do samého závěru. Zápas se zdramatizoval v 83. minutě, kdy uviděl druhou žlutou kartu žirovnický Vilímek. Hosté vrhli všechny síly do útoku, ale zapomněli na zadní vrátka. Po faulu na T. Houšku proměnil penaltu Dýnek a zápas definitivně rozhodl.
Góly: 27. J. Houška, 90. Dýnek (PK). Rozhodčí: J. Rosický. ŽK: 3:4. ČK: 1:0 (83. Vilímek). Diváci: 90. Poločas: 1:0. Žirovnice: Švec – Vilímek, Knotek, Kněžínek, Svoboda (66. P. Houška) – J. Houška, Dýnek, T. Houška, Hadrava (88. Kuš) – Hřebecký (72. M. Kořínek), Staněk. Okříšky: Fiala – R. Ryšavý (62. Dubský), Voda, Brabenec, Binka (72. Brabec) – Z. Ryšavý, Benda, Dočekal, Jůza – Zeman, Bastl. Nejlepší hráči: Dýnek, Staněk – Zeman.

14. Herálec ZR  10 1 0 9 11:26  3

Příští kolo: H. Brod B – Žirovnice, V. Bíteš – Chotěboř, Sapeli Polná – M. Budějovice, Jaroměřice n. R. – Jemnicko, V. Meziříčí B – Humpolec, Přibyslav – Světlá n. S., Okříšky – Herálec ZR.