Obě mužstva se z předchozího působení v I. A třídě velice dobře znají. Možná i proto byl jejich vzájemný duel na úvod letošní sezony tak vyrovnaný.

„Šance byly na obou stranách, a myslím, že to mělo také patřičnou šťávu. Meziříčí nás nijak nepřekvapilo, ale bylo vidět, že na sobě za ten rok jeho hráči docela zapracovali. Na některých z nich se projevuje, že trénují s třetiligovým áčkem,“ vysekl soupeři poklonu Jan Nečas.

V podobném duchu hodnotil zápas také meziříčský trenér Petr Munduch. Ten na svých svěřencích pozoroval, že jim zatím chybí větší herní vytížení.

„Bylo vidět, že jde o první mistrovské utkání. Chyběla nám herní praxe, protože ty dvě přípravná utkání nás moc neprověřila. Zápasu by více slušela remíza, ale nedá se nic dělat,“ pokrčil rameny Munduch.

Celý duel rozhodla situace čtvrthodiny před závěrečným hvizdem. Po rychlé akci se na domácí branku řítil osamocený Ondřej Šandera. „Na hrot se přitom posunul ze středu pole jen pár minut před tím. Prohodili si posty s Ondřejkou a hned se to vyplatilo,“ zářil Nečas.

Šanderu totiž zastavil domácí Vlk pouze za cenu penaltového faulu. Sám postižený si pak postavil míč na značku pokutového kopu a s jeho exekucí neměl sebemenší problém.

„Do druhé půle jsme přitom vstoupili aktivně, vytvořili jsme si mírnou převahu, ale v ofenzivě jsme byli bezzubí. Rozhodla 75. minuta, kdy se po rychlém výkopu brankáře snažil zastavit unikajícího protihráče Vlk, ve vápně fauloval a podle nových pravidel uviděl správně jen žlutou kartu,“ ohlédl se kouč Velkého Meziříčí za inkriminovanou situací.

Ondřej Šandera se tak v Nové Vsi radoval z první branky po svém návratu. On i Lukáš Komínek ukázali, že budou po svém přestupu z Vrchoviny cennými posilami. Komínek si na beku počínal velice zkušeně, Šandera pak celý zápas rozhodl.

„S Komínkem jsem původně počítal spíše dopředu, ale v poháru v Rapoticích ukázal, že bude platnější v obraně, odkud podporuje ofenzivu. Šandera začal ve středu pole už v přípravě a osvědčil se tam. Může se ale posunout i na hrot, což prokázal v Meziříčí,“ řekl trenér Nové Vsi.

Návrat do krajského přeboru po třech letech tak vyšel Nové Vsi na jedničku. Výhra byla pro nováčka hodně důležitá, los se s ním totiž příliš nemazlil. První dva duely odehraje na hřištích soupeřů, po Velkém Meziříčí zajíždí v sobotu na horkou půdu Jemnicka.

„Výhra by měla do týmu přinést velké uklidnění. Získali jsme důležité body, před zápasem bych byl přitom spokojen i s remízou. Všechny zápasy v přeboru jsou těžké, ale bodovat budeme chtít určitě i v Jemnicku. Opět vyjdeme ze zajištěné obrany s rychlým přechodem do útoku,“ hodlají v Nové Vsi opakovat vítěznou taktiku, která má přinést maximální bodový zisk v podzimní části ročníku.

„Chceme hrát v klidném středu tabulky, konkrétní bodový cíl jsme si nestanovovali. V každém případě chceme na podzim získat co nejvíce bodů, abychom mohli hrát na jaře klidněji,“ přiznal trenér Nové Vsi Jan Nečas.