OKŘÍŠKY TŘEBÍČ 1:4

V prvním poločase nebyl rozdíl mezi divizními hosty a účastníkem krajského přeboru až tolik znát. Třebíč sice měla mírnou převahu, kterou korunovala gólem Herce, ale Okříšky stačily držet krok. Hosté začali potvrzovat roli favorita až po změně stran, kdy domácím docházely síly. Třebíč po gólech Havránka a Floriána v rozmezí tří minut šla do trháku. Domácí Jůza už jen korigoval, ale na čestný úspěch odpověděl Herc.

Góly: 65. Jůza 15. a 80. Herc, 52. Havránek, 55. Florián. Poločas: 0:1. Okříšky: Fiala M. Zeman, Tretera, P. Zeman, Večeřa Dubský, Jančok, Voda,. Jůza Bastl, Miroslav Řezáč. (střídali: Ryšavý, Brestovský, Kšír, Fišer). Třebíč: Němec Š. Svoboda, Komínek (46. Křeček), Havránek, P. Chalupa (46. Laš) Herc, P. Čermák (46. Linhart), Chlup (46. Benda), Kostelecký I. Čermák P. Svoboda (46. Florián).

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE TŘEBÍČ dorost 6:0

Nováček krajského přeboru nastoupil sice s jedenácti hráči, ale i tak ukázal, kdo je na hřišti pánem. Hattrickem se blýskl Polák, dva přesné zásahy přidal Buchta a jednou se do listiny střelců zapsal Sedlák. Třebíčským mladíkům se nedá vytknout bojovnost, ale na zkušeného soupeře nestačili, byť v závěru dvakrát nastřelili tyč.

Góly: 5., 43. a 57. Polák, 11. a 25. Buchta, 79. Sedlák. Poločas: 4:0. Náměšť-Vícenice: Pokorný J. Prokeš, Fišer, Heres, Sýkora Buchta, Chládek, Sedlák, Pospíšil Polák, Záviška.

JEMNICKO TŘEBELOVICE 3:1

Domácí měli v prvním poločase proti houževnatému soupeři více ze hry, ale převahu vyjádřili pouze gólem Tomáše Krejči. Po změně stran se hra i díky střídání vyrovnala. Ovšem i tak Jemnicko přidalo dvě branky střídajícím Tesařem starším. Dobře hrající Třebelovice zaznamenaly zasloužený čestný úspěch.

Góly Jemnicka: 15. Krejča, 55. a 80. Tesař st.. Poločas: 1:0. Jemnicko: Kopeček J. Kincl (46. Trávníček), Kříž, Kelbler (46. Bastl), Máca (46. Kovařík) Štumfol (46. Komenda), Koutný, M. Sevelda, R. Sevelda (46. Z. Kincl) Krejča, Grün (46. Tesař st.).

JAROMĚŘICE ROKYTNICE 11:0

Jaroměřice nováčka I. B třídy vůbec nešetřily. Účastník krajského přeboru si s chutí zastřílel, když hattrick zaznamenali Míča s Neumannem, dva góly přidal Rygl a po jedné trefě si připsali Melán, Trnka a Musil.

Góly: 7., 9. a 30. Neumann, 10., 20., 23. Míča, 64. a 81. Rygl, 59. Melán, 63. Trnka, 72. Musil. Poločas: 6:0. Jaroměřice 1. poločas: Pisk Ošmera, Kopeček, D. Karásek, Z. Karásek Rygl, Novotný, Křivánek, Musil Neumann, Míča. 2. poločas: Chalupa Kunc, D. Karásek, Němec, Macháček Rygl, Prokeš, Křivánek, Musil Trnka, Melán.

KUTNÁ HORA HUMPOLEC 0:2

Na hřišti ve Vrdech si Humpolec i v hodně nekompletní sestavě poradil s divizním nováčkem. „Hráli jsme na kvalitním hřišti a proti dobrému soupeři, proto má výsledek svou cenu. Na druhou stranu utkání bylo ovlivněno tím, že oba týmy mají za sebou teprve úvodní část přípravy," uvedl kouč Humpolce Josef Soural.

Góly: 20. Kubíček, 47. Čihák. Poločas: 0:1. Humpolec: Kříž Kopic, Hes, Kameš, Procházka Paťha, Nepovím, Jeřábek, Tomovič Kubíček, Čihák. Střídal Tran.

ŽIROVNICE VESELÍ N. L. 5:3

Žirovnice i tentokrát potvrdila, že má krajský přebor na Vysočině lepší kvalitu než ten na jihu Čech. „Dali jsme pět gólů, proto si myslím, že můžeme být spokojení. Kluci podali velmi dobrý výkon," pochválil své svěřence trenér Žirovnice Leoš Mitas.

Góly Žirovnice: Pokorný 3, Kocourek 2. Poločas: 3:1. Žirovnice: Novotný P. Houška, Průša, Knotek, Kořínek Vilímek, Moravec, Kocourek, Rozporka Dýnek, Pokorný. Střídali Burza, Staněk a Svoboda.

M. BUDĚJOVICE JEVIŠOVICE 2:8

Hosté se ujali vedení po šťastné teči a ve zbytku zápasu se spoléhali na brejky, které jim vycházely. Zatímco Budějovicím se absolutně nedařilo a čtyřikrát nastřelily tyč.

Góly Mor. Budějovic: 55. Pařízek, 80. Kopeček. Poločas: 0:4. M. Budějovice: Klouda (31. Šťastný, 61. Jelínek) Buďa, Toman, Busta, Novotný Kopeček, Veselý, Škoda, Stehlík Pacas, Kamil Svoboda. (střídal: Pařízek).

ČÁSLAVICE-SÁDEK TŘEBÍČ B 2:3

Čáslavice v úvodu neproměnily čtyři šance, ze kterých tři spálil Czucz. Hosté se ujali vedení hned z první střely na branku, když ze 40 metrů trefil šibenici Benda. Do poločasu vyrovnal Czucz. Ve druhé půli byla Třebíč lepší. Nejprve se ujala vedení po chybě brankáře. Domácí Vacek sice vyrovnal, ale v závěru po ztrátě míče Dítěte z následného samostatného úniku rozhodl třebíčský Hruška.

Góly Čáslavic: 39. Czucz, 82. Vacek. Poločas: 1:1. Čáslavice-Sádek: Dítě (46. Kružík) Bělák, Kylíšek (46. Pokorný), Zikmund, Heres Rygl (70. Kopl), Čermák (82. Dítě), Šimek, Vacek Sedláček (46. Plichta), Czucz (72. Sedláček).

MĚDĚNÝ POHÁR V PACOVĚ

TÁBORSKO JUN. SLAVOJ POLNÁ 8:3

Polná nastoupila do úvodního utkání ve zkušené sestavě, ale i tak totálně propadla. „Bylo to z naší strany hodně nepovedené. Hráli jsme špatně organizovaně, soupeř měl výborný přechod do útoku a trestal nás z brejků. Docela nás rozebral a zaslouženě vyhrál, a pro nás je to poučení," komentuje hrající kouč Slavoje Tomáš Kaplan.

Góly Polné: Kaplan, Černý, Hron. Poločas 4:2. Slavoj Polná: Mundok Černý, Bárta, Urbánek, Caha Hron, Lovětínský, Kovář, Matějíček Klimeš, Kaplan (střídali: Čaloud, Bambula).

DUKLA JUN. PACOV 0:1

Druhé semifinále mělo papírového favorita, což juniorka Dukly herně potvrzovala. Hrálo se většinou před domácí brankou, ale Pražané se ne a ne prosadit. Navíc po jednom rychlém brejku Pacova přišel trest v podobě trefy Pěknice, který nakonec utkání rozhodl.

Gól: Pěknic. Poločas 0:0. Pacov: Basík (Jíša) Kuran, Zíka, Koller, Fořt Váňa, Kerouš, Kostroun, Vlach Hrobský, Pěknic (střídali: Pavelec, Kabíček, Maršík).

O 3. MÍSTO

SLAVOJ POLNÁ DUKLA JUN. 2:1

Souboj o bronz už byl z polenského pohledu daleko povedenější, a díky dvěma trefám Adamce se mohl Slavoj radovat z výhry. „Prostor dostali ti mladší kluci z naší sestavy a ten zápas zvládli dobře," stručně hodnotí Kaplan, který na turnaji testoval dorostence Matějíčka, Smutného a Bártu, a Hrona, který je v Polné na testech z Třeště.

Góly: Adamec 2. Poločas 2:1. Slavoj Polná: Mundok Černý, Smutný, Urbánek, Bambula Holub, Pražák, Kučera, Klíma Adamec, Tlačbaba (střídali: Klimeš, Čaloud).

FINÁLE

PACOV TÁBORSKO JUN. 3:2

První poločas nabídl velmi dobrý fotbal. Mladíci Táborska měli navrch, což přetavili i v dvoubrankové vedení. O vítězi se zdálo být rozhodnuto, jenže bojovný Pacov se před skvělou diváckou kulisou nevzdal a po změně stran dokonal obrat, o který se postarali Hrobský, Kabíček a Pěknic.

Góly: Hrobský, Kabíček, Pěknic. Poločas 0:2. Pacov: Basík (Jíša) Pavelec, Koller, Fořt, Šlechta Vlach, Maršík, Kerouš, Kabíček Hrobský, Pěknic (střídali: Šlechta, T. Kuran).

Konečné pořadí: 1. Pacov, 2. Táborsko jun., 3. Slavoj Polná, 4. Dukla Praha jun. Nejlepší hráč turnaje: Stoczek (Táborsko). Nejlepší gólman turnaje: Jíša (Pacov).

BOHDALOV SAPELI POLNÁ 1:7

Začátek nenasvědčoval tomu, že by si hosté odvezli tak vysokou výhru. Domácí bojovali a dali první gól. „Nám se ale podařilo brzy vyrovnat a ve druhé půlce už byl vidět rozdíl. Domácí začali pomalu odpadávat, a nám se s góly zvýšila chuť," komentuje trenér Sapeli Jan Chramosta.

Góly: Reitermann 2, Padrnos 2, Brnický 2, Rychtecký. Poločas 1:2. Sapeli Polná: Koubek Cink, Tržil, Rychtecký, Barák Matějíček, Brnický, Padrnos, Szabó, Halík Reitermann (střídali: Černý, Slezák, Vacek, Beránek).

VRCHOVINA JIHLAVA JUN. 3:1

Přestože se fotbalisté Vrchoviny museli obejít bez několika hráčů základní sestavy, dokázali získat skalp týmu, který bude od nové sezony hrát soutěž juniorek.

Góly: 37. Michal, 66. Josífek, 74. Buchta 50. Vacek. Poločas 1:0. Vrchovina: P. Skryja (46. Krejčí) Blažíček, Smetana (46. Poul), Follprecht, Drdla (46. Chmelíček) Kolařík (60. Josífek), Buchta (75. Drdla), M. Skalník (60. K. Skalník), Šandera Michal, Petr Sodomka (46. Komínek). Jihlava jun.: Matiášek (46. Rožník) Šandera (46. Vokoun), R. Demeter, Fadrný, Cipruš (46. Urbánek) Přibyl (46. Vodáček), Sodomka (46. Šuta), Vacek, Kliment Zeman, Kavka (60. Brabec).

ŽDÍREC ČÁSLAV B 4:3

Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním se Ždírci povedlo všechno, na co sáhnul a v poločase vedl o tři branky. Naopak ve druhém, přestože se obraz hry příliš nezměnil, dovolila ždírecká obrana soupeři zápas zdramatizovat, výhru však nakonec dokázali domácí udržet.

Přes výsledkově nepovedenou druhou půli byl trenér domácích Miroslav Plíšek spokojen. „Musím kluky pochválit. Odmakali celý zápas, a pokud by se nám takhle dařilo dál, nebudu si vůbec stěžovat. Ve druhé půli jsme sice dostali dva góly, ale ani tam mančaft nic nevypustil. Výsledek není v této fázi to nejdůležitější," tvrdí ždírecký trenér.

Góly: Hanousek 2, Votava 2. Poločas: 4:1. Ždírec: Rezničenko Plíšek, Beran (L. Pátek), Takács, Votava Horáček (Kučera), Čalkovský, Novotný, P. Pátek (Matějka) Hanousek, Dvořák.

SVITAVY H. BROD 3:0

Velice kvalitní soupeř nedal na začátku přípravy fotbalistům Havlíčkova Brodu žádnou šanci a přehrál je jednoznačně o tři branky. Kouč Havlíčkova Brodu Karel Kolesa se však snažil spíše hledat pozitiva. „Byla to škola pro naše mladé hráče. Soupeř měl velkou kvalitu, a byl téměř ve všem lepší. Postupem času jsme si však ve druhém poločase zvykli na jeho agresivitu a dokázali jsme vyrovnat hru. Snad na to dokážeme v dalších zápasech navázat," konstatoval Kolesa.

Poločas: 3:0. H. Brod: Kučírek Švec, Průša, Novotný, Molák Lacina, Berky, Kunc, Pazderka Provazník, Havel.

CHOTĚBOŘ TŘEMOŠNICE 2:3

Chotěboř sice začala svojí přípravu prohrou, předvedená hra však byla vcelku dobrá a byl s ní spokojen i trenér domácích Jiří Turek. „Soupeř už měl za sebou dvě nebo tři utkání, my teprve pár dní trénujeme. Naše nerozehranost byla především v úvodu jasně vidět," říká trenér Chotěboře, který výsledku nedělá žádnou vědu. „Byl to náš první zápas, měli jsme v zápase dobrá místa, na kterých se dá stavět, věřím, že se v dalších zápasech budeme jenom zlepšovat."

Branky: Turek 2. Poločas: 0:2. Chotěboř: Vykoukal M. Čáp, Odvářka, Dočkal, Jan Hlaváček Jiří Hlaváček, Máca, Somerauer, L. Dvořák Kaplan (Turek), M. Odvářka.

PARDUBICE ŽĎÁR N. S. 2:1

Fotbalisté Žďáru nad Sázavou v přípravném zápase v Pardubicích příliš nepřesvědčili. Po matném výkonu o gól prohráli a trenér Petr Nedvěd neměl příliš důvodů ke spokojenosti.

„Moc nám toho nevyšlo, byli jsme pomalí, nedůrazní a prohrávali všechny osobní souboje." Přesto však věří, že se výkony jeho hráčů zlepší. „Pokud zvýšíme důraz v osobních soubojích a pohyb na hřišti, tak to určitě půjde," říká žďárský kouč.

Gól Žďáru: Russ. Poločas: 1:0. Žďár n. S.: Pometlo Doležal, Turek, Šindelka, Havlík (Toman) Němec, Hašek, Nedvěd (Russ), Pohanka Hlouš, Chmelík.

LÍŠEŇ VEL. MEZIŘÍČÍ 5:2

Góly V. Meziříčí: Kučera, Jaroš.