Hamry ovládly podzimní část IV. třídy - skupiny A, kterou vedou s šestibodovým náskokem před druhými Počítkami. Tým, který se do soutěže přihlásil, teprve letos odehrál svoji první sezonu ve velkém stylu. „Samy jsme překvapení, jak se nám daří,“ řekl trenér Hamrů Milan Sabela.

Ten dal dohromady několik hráčů ze Žďáru a Jívoví a sestavil z nich tým, který aspiruje na postup do III. třídy.

Rozhoduje přístup hráčů

„Chceme určitě postoupit, chci to já i hráči, kteří to berou velice vážně, až mě trochu překvapilo, jak poctivě k fotbalu přistupují,“ chválí mužstvo Sabela.

Ten se bude moci i na jaře spolehnout na osu týmu, kterou tvoří Smejkal, Černý a Štěpán. „Jsou to naši klíčoví hráči, věřím, že pomohou k postupu,“ uzavřel Sabela.

Hned za druhými Počítkami skončilo překvapení soutěže z Vlachovic. „Měli jsme úspěšný podzim, nikdo nečekal, že skončíme třetí,“ zhodnotil výkony mužstva člen vedení a zároveň kapitán týmu Karel Petr.

Vlachovice jsou rarita v soutěži, protože všechny podzimní zápasy odehrály na domácím hřišti a celé jaro naopak odehrají venku. „Na jaře chceme zahájit výstavbu kabin, hřiště ve Vlachovicích tedy bude uzavřeno,“ vysvětlil Petr.

Ten věří, že i přes ztrátu domácího prostředí se tým pokusí postoupit. „Snad se nám podaří vrátit soupeřům porážky, které nám na podzim uštědřili a postoupíme,“ dodal Petr.

Ve skupině B se zdá být všechno celkem jasné. Jabloňov vede o úctyhodných dvanáct bodů a takové manko se soupeřům bude těžké smazávat. „Jenže my na postup nemyslíme. Alespoň zatím,“ říká překvapivě předseda klubu Josef Dvořák.

Jabloňovu, který leží mezi Velkým Meziříčím a Velkou Bíteší, prý nejnižší soutěž vyhovuje. „Před sezonou ji nalosovali na dvě skupiny a my teď jezdíme na zápasy krátké štreky a nezabere nám to tolik času. Většina hráčů má rodiny, nechce se jim moc cestovat,“ vysvětluje Dvořák.

Minimum cestování

Oproti minulému ročníku IV. třídy je to prý vysvobození. „Byla jedna skupina se šestnácti týmy, navíc se muselo někdy hrát i pátky, to nám opravdu nevyhovovalo,“ tvrdí předseda jabloňovskéhoklubu, který nově vznikl před čtyřmi lety.

„Zhruba deset let zpátky se tu hrál okresní přebor, ale pak se klub rozpadl. Znovu jsme ho založili a vlastně teď těžíme z toho, že mužstvo už je delší dobu pohromadě,“ dodává Dvořák.