Tyhle časové úseky totiž stály oba týmy úspěch ve skvěle rozehrané partii. A oba v bitvě o záchranu potřebují body jako sůl.

Větší husarský kousek se „povedl“ asi přece jen Světlé. Do utkání s Polnou měla raketový nástup, ve 23. minutě vedla už 3:0. Soupeř, který rovněž nezažívá zrovna vyvedenou sezonu, byl zralý na ručník. Jenže…

Hosté hosté záhy sice neproměnili penaltu, ale ta jim paradoxně přidala na sebevědomí. Po změně stran začali dávat góly a těch zmíněných patnáct minut jim stačilo na otočení zápasu z 0:3 na 4:3. Dílo zkázy dokonal v poslední minutě Tomas.

„K našemu výkonu ve druhém poločasu nemám slov. Výsledek hovoří za vše,“ durdil se trenér sklářů František Polák. „Přitom v prvním poločase jsme předváděli moderní fotbal. Kromě tří gólů jsme dali ještě tyč. Stejně jako hosté jsme měli i další šance,“ připomíná.

Nová Ves se ujala vedení už v úvodní minutě. A ani se moc snažit nemusela, gól za ni obstarali domácí. Tím nešťastníkem v okříšském dresu byl obránce Tekal. Po dvaceti minutách to bylo 0:2, lehkou práci měl před prázdnou brankou…

„Připadalo mi, jako by si hráči neuvědomovali, že se už hraje o body,“ nechal se slyšet rozzlobený trenér Okříšek Martin Mašek.

Jeho svěřenci si to uvědomili, po změně stran. Ostrostřelci Marián Kotrba a Aleš Valenta se shodně dvakrát trefili a bylo po zápase. Tři údery dokázali vměstnat do pěti minut!

„Udělali jsme zbytečný faul a po standardce skórovali. Domácí to, jak se říká, nakoplo a byli o tolik lepší, že po zásluze zápas otočili,“ uznává trenér Nové Vsi Jan Nečas.

„Bohužel jsme byli oslabení o tři hráče, Radek Novotný a Marek Ondřejka jsou zranění, David Čech si přinesl z podzimu trest za vyloučení. Všichni to jsou středoví hráči, jejich absence byla moc znát,“ povzdechne si Nečas a dodává: „Vedení 2:0 je teď vlastně proti nám. Vždycky je pro psychiku lepší prohrávat už z kraje zápasu, než ztratit dobře rozehraný duel.“

--------------

Zatracený nastavený čas sebral remízu

Na exdivizní Havlíčkův Brod našli účinný recept. V obou duelech nováček z Herálce, poslední tým tabulky přeboru, Slovan více než potrápil. Aby ne, když hrající trenér Petr Kuchta, coby odchovanec havlíčkobrodského fotbalu, soupeře dokonale zná.

Přesto Herálec v obou případech odcházel z hřiště se sklopenýma očima. Po porážce 2:1. Zvláště ta druhá byla krutá, přišla ve druhé minutě nastavení, navíc v době, kdy favorit hrál jen v deseti.

„Hráčům nemám co vytknout. Odvedli všechno, co je v jejich silách. Já jsem s jejich výkonem spokojený,“ netajil se Kuchta krátce po posledním hvizdu.
Jeho slova však měla hořkou příchuť. „Bohužel, samotný závěr jsme nezvládli. Bod bychom si zasloužili. Byl by nečekaný, ale cenný.“

S hodnocením souhlasí i jeho protějšek Leoš Mitas. „V závěru se přiklonilo štěstí na naši stranu. Přibrzdila nás ale zranění a hlavně hloupé vyloučení Háněla,“ připomněl.