Prvně jmenovaní si díky výhře v Humpolci zajistili příslušnost v soutěži i pro příští rok, naopak muži si připsali historický úspěch. Rezerva Nového Města si po vysoké výhře nad třetími Hrotovicemi pojistila druhé postupové místo a postup do I. A třídy – skupiny B jí už nikdo nevezme. „Já si myslím, že průběh celé sezony ukázal, že si postup zasloužíme," říká trenér Miloš Myslivec, který společně s kolegou Karlem Havlíkem stál u naplnění předsezonní ambice.

Postup jste si vybojovali už dvě kola před koncem. Jak hodnotíte sezonu?
Byly tam nějaké výkyvy, třeba v Rozsochách nebo v Šebkovicích, ale jinak i poslední zápas ukázal, že si postup zasloužíme. Doma jsme zápasy zvládali vysokými výhrami. Venku se nám nedařily úvody utkání, kde jsme měli se všemi soupeři mnohem větší problémy. Rovněž záleželo na doplnění z áčka, i když si myslím, že jsme si s trenérem Zemanem vždy vyšli vstříc, i přes řadu zranění, která áčko na konci sezony postihla. S Hrotovicemi nám ale hodně kluků pomohlo, a nakonec se to zvládlo.

Co říkáte na úroveň soutěže?
Myslím si, že její kvalitu zvyšovala horní čtyři mužstva, i když venku se nám hrálo všude těžko.

Jak jste byl spokojen s vašimi výkony?
Na podzim jsme byli víc konsolidovaní, osa mužstva držela pohromadě. Teď na jaře se to kvůli těm zraněným týden od týdne slepovalo. Ale jak jsem si po zápase s Rozsochami stěžoval na morálku, tak nakonec i ten poslední zápas dokázal, že je náš postup zasloužený.

Teď se dokonce můžete dostat před Želetavu, kam jedete v neděli.
Potřebovali bychom tam vyhrát. Ale sám jsem na ten zápas zvědav. Hrajeme současně s áčkem, zranění je dost, takže to může dopadnout jakkoliv. Šanci dostanou mladí.

Vraťme se ještě k vašemu utkání s Hrotovicemi. První dva góly byly hodně kuriózní…
Bylo to hodně divoké, přiznám se, že takové góly za svou kariéru nepamatuji. Po půl minutě náš hráč odkopával míč na úrovni středového kruhu, trefil protihráče a všichni včetně gólmana Krejčího byli naprosto vyděšení z toho, jak ten míč mohl do brány zapadnout. Takový odraz nečekal nikdo, Krejčí stál na penaltě a přehodilo ho to. Takže hrozný začátek jak pro mužstvo, tak pro něj. No a to vyrovnání? (smích) Krejčí vykopával z ruky, míč měl jít na hranici vápna na útočníky, ale balon skočil až na penaltu, gólman to měl pod kontrolou, chtěl ho chytit, ale podklouzl a přeskočilo ho to. Hrotovice ale měly velkou útočnou sílu a jsem rád, že se s tím kluci popasovali, jak měli.

A co nová sezona, přijdou nějaké změny?
Musíme si sednout a probrat to s vedením. Na práci toho mám hodně, uvidíme, jak to budu zvládat. Jinak si myslím, že teď tady tolik hráčů nebude. Může skončit Zedníček nebo Chmelíček, takže je musíme nahradit třeba kluky z dorostu jako je Petr Sodomka. Kádr zkrátka není tak široký. Vzpomínám, že v Nové Vsi jsem po postupu volal o rozšíření kádru, a když se na ni dnes podíváte, tak pokud se jí někdo zraní, tak už ten mančaft nefunguje, jak by mohl. Kvalita v I. A třídě je výš, a tak k tomu musíme přistoupit.